Sobota , 1 dubna 2023

Prevence je lepší než pojištění. Nechte si proto zkontrolovat vodovodní potrubí

Autor: Martin Kirschner.

Raději něčemu takovému předcházet, než se pojišťovat. Nemyslíte? (Public Domain)

Spousta lidí si z vlastní pohodlnosti pojišťuje život v domnění, že jim to ochrání jejich jistoty. Pojišťovny však profitují z toho, že jim klient odevzdá více peněz, než pojišťovny klientovi vyplatí zpátky. Je to taková sázka s pojišťovnou o to, kdo komu co zaplatí, a pojišťovny to mají spočítané chytře tak, že klient zaplatí mnohem více.

Mezi nejčastější nehody v českých domácnostech bývá vytopení bytu vodou. Příčinou takového vytopení může být porušený rozvod vody nebo odpadu, prasklý rozvod topení, netěsnost připojovacího šroubení radiátoru, vyteklá pračka nebo myčka nádobí.  

Taková nehoda vás může stát i desítky tisíc korun zvlášť když ještě vytopíte sousedy a zničíte jim drahou techniku, nebo umělecké předměty. Hlavně v domech se starým vodovodním potrubím je zvýšená míra rizika, že k něčemu takovému dojde.

Pokud jste pojištěný a taková nehoda se vám stane, tak by vás mohlo zajímat, že pojišťovny zamítnou v průměru 28 % případů, kdy klient žádá vyplacení pojistného na náhradu škody. Těm ostatním vyplatí pojišťovna pouze 61 % nákladů. Pojištění domácnosti proti vytopení stojí kolem 2000 Kč/ročně. Vyplatí se to však?

Uvedeme si to na příkladu:

Řekněme, že si rok platíte pojištění 2000 Kč. Vaše domácnost bude vytopena a vznikne škoda 100 000 Kč. Vzhledem k tomu, že pojišťovny vám vyplatí 61% z celkové škody, tak jste ve ztrátě 39 000 Kč + 2000 Kč = 41 000 Kč. A to se ještě bavíme o tom, že budete v té šťastné skupině, kde vám pojišťovna uzná náhradu. Pokud vám totiž pojišťovna z nějakého důvodu zamítne náhradu úplně, tak jste ve ztrátě 102 000 Kč.

Pokud si raději místo pojištění zajistíte prevenci proti nehodám, tak ušetříte peníze a nervy. Takové instalatérské práce vás vyjdou na pár tisíc korun, kde vám instalatér nechá zkontrolovat vaše vodovodní potrubí a v případě potřeby zajistí čištění odpadu, což bývá častou příčinou nehod domácnosti spojených s vodou.

Pakliže bydlíte v Praze, tak nejspíš budete do vyhledávače zadávat klíčová slova, jako jsou Instalatér Praha nebo čištění odpadů Praha. Patrně vám vyjede několik nabídek na instalatérské práce. Nenechávejte však kontrolu a případnou opravu vodních trubek na amatérech. Vždy se dívejte po referencích, kde lidé sdílejí své zkušenosti s danou společností.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.