Proč dávání aktivuje cestu k bohatství

Autor: Martin Kirschner.

Darovaní finančních prostředků člověku v nouzi vám může v životě přinést prosperitu (Public Domain)
Darovaní finančních prostředků člověku v nouzi vám může v životě přinést prosperitu (Public Domain)

Většinová společnost nemá ráda milionáře a úspěšné lidi. Důvodem, proč tomu tak je, je to, že jim jejich úspěch a bohatství závidí. Možná to nevíte, ale spousta úspěšných lidí a milionářů má takový rituál, který bychom mohli nazvat ´´dávaní´´.

Úspěšní lidé často přispívají finančně na charitu, nebo na dobročinné účely. Obecně platí pravidlo, že by se mělo dávat 10% ze svého zisku na tyto dobročinné účely. Také přispívají nefinančními dary, jako třeba, že zdarma školí lidi a předávají jim své zkušenosti, aby se také stali úspěšnými.

Důvodem, proč se tak úspěšní lidé chovají, je ten, že věří v návratnost této ´´investice´´. Úspěšní lidé totiž věří, že dobročinné akce jsou odměněny a že tím přitáhnou bohatství. Jsou známé případy, které potvrzují, že toto pravidlo platí.

Například známý MLM král Randy Gage ve své knize Riziko je nová jistota píše, že v začátcích podnikání často ztrácel šeky, nedařilo se mu uskutečňovat prodeje a provázela ho smůla. Potom četl knihu od jedné autorky, která radila lidem být štědrý a darovat 10% ze svých zisků na dobročinné účely. Randy Gage, ač měl v kapse posledních pár dolarů, je všechny daroval na charitu a najednou k němu začali chodit peníze, ve formě prodejů, darů, nebo třeba nějaké náhodně našel na cestě. Metodu dávaní, začal častěji aplikovat do svého života a stal se jedním z nejslavnějších a nejbohatších MLM leadrů na světě.

Dalšími známými osobnostmi, které často přispívají část ze svých zisků na dobročinné účely, jsou například Robert Kiyosaki, Donald Trump, Warren Buffet a spousta dalších milionářů. Z dávných osobností víme, že například i Baťa a Mattoni, také často darovali část svých zisků pro veřejné blaho a na dobročinnost.

O tom, že bychom měli darovat na dobročinné účely část ze svých zisků, pojednávají knihy jako například Dej a bude ti dáno od Boba Burga a Johna Davida Manna, nebo kniha s názvem Sedm duchovních zákonů k úspěchu od autorky Deepak Chopra a také kniha Probuzený Milionář od Joe Vitale. Tyto knihy hlouběji pojednávají o této zákonitosti a jak díky ní přitáhnout do svého života bohatství.

Co se týče mně, tak já také občas přispívám část ze svých zisků na dobročinné účely. Raději však přispívám osobně, než abych posílal peníze online na nějakou neziskovku. Říká se, že když někomu darujete peníze osobně, tak se tím znásobuje účinek daru a tím pádem k sobě přitáhnete víc prosperity.

Přispívám pro obecné blaho také nefinančně, kdy třeba někomu poradím zdarma, aniž bych něco za to chtěl, nebo před Vánoci si vyčistím šatník a věci, které už nepotřebuji, daruji na charitu.

I tento článek je můj dar vám. Pokud si ho vezmete k srdci a budete metodu dávaní uplatňovat ve svém životě, tak nejenom, že přitáhnete prosperitu do svého života, ale také jí přitáhnete do mého, protože jsem vás na metodu dávání usměrnil.

Jak vidíte, metoda dávaní je velmi flexibilní a lze ji aplikovat i přes článek o dávání. Stačí mít otevřené oči a srdce. Sami sebe se například zeptejte, jak můžete pomoct někomu, kdo hledá řešení problému, na který vy znáte řešení. Následně třeba zjistíte, že jste v řešení tohoto problému dobří a že ten samý problém řeší další spousta lidí. Takto může vzniknout třeba podnikatelský nápad, kdy pomáháte lidem a oni vám za to zaplatí.

Nicméně i kdybyste nemohli přímo zužitkovat pomoc druhým, tak Vesmír nezapomíná. Peníze můžou přijít i ve formě, kdy se vám z ničeho nic ozve starý dlužník, že vám chce splatit dluh. Nebo vám například zvýší v práci plat, vyhrajete ve Sportce, najdete na zemi ležet peníze, nebo vám je někdo jenom tak daruje. Případně vám vaši štědrost Vesmír vrátí ve formě lepšího zdraví, nebo spokojeného a naplněného života.

 

Líbil se vám článek? Sdílejte jej na sociálních sítích:

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.