Pondělí , 27 března 2023

Putin: Nemám jediný důvod použít proti Ukrajině jaderné zbraně

Vladimír Putin ubezpečuje západ, že nemá v plánu použít jaderné zbraně.

Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že nemá důvod použít na Ukrajině jaderných zbraní, uvedl ve čtvrtek ve svém projevu v diskusním klubu Valdai.

Dále řekl, že Rusko z vlastní iniciativy o možnosti použití jaderních zbraní nemluvilo a že podněcování k rétorice na toto téma je užíváno výhradně k ovlivnění ruských příznivců.

Podle něj, „provokace týkající se jaderných zbraní, rozdmýchávání možnosti samotné teze o použití jaderných zbraní Ruskem, jsou používány právě k dosažení několika cílů. Cílu ovlivnit naše přátele, spojence a neutrální státy. Tímto jim říci: Podívejte se, koho podporujete, jakou strašnou zemí Rusko je. Nemusíte ji podporovat, spolupracovat s ní. Nemusíte od ní kupovat, ani jí cokoliv prodávat.“

„Rusko se nestaví proti Západu, Rusko pouze brání své právo na existenci.“ Prohlásil Putin ve svém projevu na fóru v Moskvě, uvedla AFP (Agence France-Presse).

Dále odsoudil Američany a Západ za to, že chtějí „zničit, vymazat Rusko z mapy“. Obvinil v projevu USA a jejich spojence ze snahy diktovat své podmínky jiným zemím v „nebezpečné a krvavé“ hře o nadvládu.

Putin, který zahájil 24. února invazi na Ukrajinu, popisuje Západní podporu Ukrajiny jako součást širšího úsilí Washingtonu a jeho spojenců o nastolení na pravidlech založeného světového řádu, který by podpořil pouze chaos, uvedla agentura AP (Associated Press).

Putin prohlásil, že lidstvo nyní čelí volbě: „Nahromadit hromadu problémů, které nás nepochybně všechny zničí, nebo najít řešení, která nejsou ideální, ale budou fungovat a učiní svět stabilnějším a bezpečnějším.“

Dále sdělil, že Rusko nebylo nepřítelem Západu, ale bude nadále oponovat „diktátu Západních neoliberálních elit“.

Překlad: Oddie, Zdroj: serbia.posten.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Oddie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.