Sobota , 1 dubna 2023

Rival Facebooku MeWe získal za týden 2,5 milionu členů, protože uživatelé hledají soukromí a svobodu projevu

Autor: Martin Kirschner.

Mewe drtí konkureční sociální sítě, jako je například Facebook.

Sociální síť MeWe za poslední týden získala 2,5 milionu nových členů, protože uživatelé sociálních médií se hrnou do aplikací zaměřených na ochranu soukromí.

Sociální síť má v současné době podle společnosti 16 milionů členů. V červnu 2020 MeWe uvedla, že má zhruba 8 milionů členů.

Platforma bez reklam si klade za cíl konkurovat tradičním modelům sociálních médií, které využívají sběr dat pro cílené reklamy. Společnost MeWe, kterou spustil Mark Weinstein v roce 2016, se také zavazuje, že nebude cenzurovat své uživatele za chování, které by mohlo porušovat zásady jiných sítí, jako například u Facebooku a Twitteru.

„Lidé z celého světa houfně opouštějí Facebook a Twitter, protože jsou otráveni neustálým porušováním soukromí, sledovacím kapitalismem, politickou zaujatostí, zacílením a manipulací se zpravodajstvím ze strany těchto společností,“ řekl pro USA TODAY marketingový ředitel MeWe David Westreich.

Více než 50% uživatelů MeWe se nachází v Severní Americe. Mezitím 24% se nachází v Asii, 24% v Evropě a 2% v Austrálii. Brazílie a Argentina mají také malé procento členů.

Parler a MeWe poukazovali v listopadu 2020 na dynamiku kolem voleb, přičemž uživatelé vylíčil hlavní výhodu zachování svobody projevu, jako na jeden z hlavních důvodů svého připojení. Google i Apple odstranili Parler ze svých příslušných obchodů s aplikacemi a Amazon Web Services pozastavily Parler ze svých webhostingových služeb, ale web se v pondělí částečně znovu spustil.

Společnost MeWe se řídí „Listinou práv o ochraně osobních údajů“, která uvádí, že platforma nemanipuluje, nefiltruje ani nemění pořadí novinových kanálů uživatelů ani nepoužívá technologii rozpoznávání obličeje. Její podmínky služby zakazují uživatelům zveřejňovat obsah, který je nenávistný, výhružný, škodlivý nebo podněcuje k násilí.

V současné době je MeWe druhou nejstahovanější bezplatnou sociální aplikací v Obchodě Google Play.

Sociální síť MeWe si oblíbila také řada českých uživatelů, kteří si zde založili diskuzní skupiny. Mezi nejoblíbenější patří:

VIP Noviny

Tvůrci nové doby

Svobodné česko

Odvaha vystoupit

1cesta.cz

Volný blok

Sloboda pre všetkých

Zdravotníci pro neočkované

Svoboda a zdraví

Globální politiky

Svobodu pro děti

 

a mnoho dalších skupin …

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.