Středa , 29 března 2023

Trump oznámil spuštění aplikace pro sociální média

Sociální síť Donalda Trumpa zaručuje svobodu projevu. (Public Domain)

Bývalý prezident Donald Trump 20. října odhalil nadcházející spuštění své vlastní platformy sociálních médií.

Beta verze aplikace s názvem TRUTH Social bude k dispozici pozvaným hostům v listopadu, podle prohlášení Trump Media & Technology Group (TMTG). Očekává se, že celostátní debut bude očekáván v prvním čtvrtletí roku 2022.

"Vytvořil jsem TRUTH Social a TMTG, abych se postavil tyranii Big Tech," uvedl Trump v prohlášení vydaném TMTG. „Žijeme ve světě, kde má Taliban obrovskou přítomnost na Twitteru, ale váš oblíbený americký prezident byl umlčen. To je nepřijatelné. Jsem nadšený, že velmi brzy pošlu svou první TRUTH (obdoba "tweetu") na TRUTH Social.“

Oznámení bylo načasováno společně s oznámením o fúzi mezi Digital World Acquisition Corp. a TMTG, což umožní TMTG stát se veřejně obchodovanou společností s kumulativním oceněním 1,7 miliardy USD.

Podle tiskové zprávy společnosti je „posláním TMTG vytvořit rivala liberálnímu mediálnímu konsorciu a bojovat proti „Big Tech“ společnostem ze Silicon Valley, které využily svou jednostrannou moc k umlčení opozičních hlasů v Americe.

Twitter a Facebook natrvalo zakázaly Trumpa od 6. ledna. Bývalý prezident počátkem tohoto měsíce zažaloval Twitter ve snaze vynutit si obnovení svého účtu. V červenci podal hromadnou žalobu na Twitter, Facebook a Google a tvrdil, že jeho práva byla porušena, když byl zakázán.

Donald Trump mladší zveřejnil na Twitteru odkaz na TRUTH Social. Web v současné době obsahuje registraci na čekací listinu a odkaz na Apple App Store, kde lze aplikaci zdarma předobjednat.

"Tak dlouho Big Tech potlačovala konzervativní hlasy," řekl Trump mladší na adresu Seana Hannityho. „Pokud jste pro druhý pozměňovací návrh, pokud jste pro život, jste-li věřící, jste-li jen konzervativní; byl jsi ve vězení na Facebooku, byl jsi deplatformován, byl jsi demonetizován."

"Snažíme se vytvořit velký úkryt, otevřenou a bezplatnou síť pro lidi, aby mohli komunikovat a uplatňovat svá práva prvního dodatku."

Syn bývalého prezidenta řekl, že Trump podepsal formální dohodu o sloučení v noci na 20. říjen.

Podle agentury Bloomberg, Digital World Acquisition Corp. je bianco šeková společnost vytvořená za účelem získaní jedné nebo více společností.

Zdroj: epochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.