Středa , 29 března 2023

Satanský chrám postavil sochu Bafometa přímo před budovou kapitolu v Arkansasu: Ďábel je představován jako symbol svobody a dobrý vzor

Autor: Alue K. Loskotová.

To, co se stalo v Americe v roce 2018, je klasický příklad moderní dekadence a naprostého lidského úpadku. Zatímco u nás v Česku mají spolky skeptiků, biorobotů a mentálních vylízanců alespoň trochu normální názvy a symboly, v Americe to dotáhli ještě dál. Místní si založili spolek ,,The satanic temple” Satanský chrám, který používá satanistickou symboliku k propagaci svobody projevu. Ve skutečnosti se tím lidstvu ukázalo, komu vlastně Satan vládne. Přesně takovým lidem, jako jsou oni: Cynikům, co na nic nevěří a všechno je pro ně sranda. Neví však, že mu tím odevzdali svou duši a pracují pro něj. Mají dokonce vlastní web a ke spolku se můžete přihlásit zadáním e-mailu online. Přesný odkaz sem dávat nebudu, aby to náhodou někoho nepokoušelo (nezkoušejte to!). Pamatujte, že symbolika vám řekne víc než tisíc slov, a tak spíš než si nechat namluvit nesmysly, dívejte se na obrázky a vždycky budete vědět, kdo za koho kope. Stejné přitahuje stejné, určité lidi přitahují určité symboly.

Satanská ikona stojící s Arkansasu před kapitolem
V srpnu roku 2018 byla odhalena obrovská bronzová socha satanského kozího netvora Bafometa před budovou Arkansaského kapitolu. Odhalení sledoval jásající dav aktivistů za svobodu projevu spolu s menším davem nešťastných lidí, kteří drželi ručně psané biblické verše. Odhalení téměř 2,5 metru vysoké sochy znamenalo vyvrcholení tříletého úsilí Satanského chrámu.

Satanský chrám je nenáboženská politická aktivistická skupina se sídlem ve Spojených státech. Skupina používá satanské symboly k podpoře rovnostářství, sociální spravedlnosti a oddělení církve od státu. Satanský chrám ve svých veřejných kampaních využívá satiru, divadelní zápletky, humor a přímé právní kroky, aby „vzbudil pozornost a přiměl lidi, aby přehodnotili obavy a vnímání“, a „zdůraznil náboženské pokrytectví a zásahy do náboženské svobody“. Organizace se aktivně podílí na veřejných záležitostech, které se projevily v několika veřejných politických akcích a snahách o lobování, se zaměřením na oddělení církve od státu a použití satiry proti křesťanské privilegii, která podle ní zasahuje do osobní náboženské svobody. Satanský chrám přitom nevěří v nadpřirozeného Satana. Chrám používá postavu Satana jako metaforu k podpoře pragmatického skepticismu, racionální reciprocity a osobní autonomie. Satan je tedy používán jako symbol představující „věčného rebela“ proti svévolné autoritě a sociálním normám.

Bafomet vzniknul v Detroitu
Oficiálně se jeho historie datuje do Evropy 12. století, kdy katolická církev obviňovala rouhače z uctívání modly. Zda satanisté skutečně uctívali Bafometa v této podobě, je otevřená otázka. Známou podobu kozího člověka získal v 19. století, kdy ho údajně vymyslel okultistický autor.

Poprvé byla odhalena socha Bafometa v Detroitu v létě 2015.  Satanský chrám to náležitě oslavil líbajícím se teplým párem a nejen to. Na následujícím záběru z odhalení jasně vidíte, že Satanský chrám není o svobodě projevu, ale že Satana uctívá doopravdy a s nadšením.

Jednotunová socha s bronzovým potahem od Satanského chrámu nechala stranou Bafometovu tradiční hermafrodití podobu s ňadry a místo toho přidala dvě malé děti, údajně aby byla socha pro veřejnost stravitelnější. Satanský chrám doufal, že sochu umístí vedle památníku Desatero přikázání v Oklahomě. Ale jak Abby Ohlheiser psal pro The Washington Post, plán ztroskotal poté, co Nejvyšší soud v Oklahomě nařídil odstranit pomník Desatero přikázání, protože porušil státní zákon o oddělení církve a státu.

Památník Desatero přikázání v Oklahomě

Satanský chrám tedy začal hledat nový domov pro svého Bafometa. Nejlépe jinou vládní budovu s prominentním náboženským zobrazením, aby ho jejich socha doplňovala. (Veškerá náboženství světa vymyslel ďábel. Perfektní způsob, jak ukázat lidem pravdu, ke komu se vlastně modlí a komu se celá staletí klaní.)

Satanův způsob, jak si vynutit pozornost
Satanista vede modlitbu na zasedání rady ve městě Pensacola na Floridě. Podle místního zákona smí být zasedání započato modlitbou a platí to také pro vyznavače Satana, čehož David Suhor, člen Satanského chrámu, náležitě využil.

Svědky schůze městské rady v roce 2016 zdejší satanista tak vyděsil, že přiměl téměř všechny ostatní v místnosti, aby recitovali biblické verše.

I přes tyto do očí bijící skutečnosti mají členové Satanova chrámu tu nevýslovnou drzost tvrdit, že Satana vlastně neuctívají. Nebo že uctívání Ďábla není podmínka pro připojení se k organizaci, která sídlí v Salemu, Massachusetts.
,,Satan moderního satanismu je metaforickou ikonou hodnot osvícenství,” prohlásil spoluzakladatel Satanského chrámu Lucien Greaves ,,Neteisticky se ztotožňuji s miltonským Satanem, který vzdoruje veškerému podrobení, podporuje vědecké bádání a podporuje humanistické, pluralistické hodnoty.”
Jinými slovy, chrám je oficiálně skupina ateistů, humanistů a aktivistů za svobodu projevu. Používají satanské symboly, aby čelili vládám, které podle jejich názoru porušují zákon o oddělení církve a státu. – Tomu by skutečně uvěřil jenom naprostý idiot.

Ďábel miluje Arkansas
Jakmile Bafometův výlet do Oklahomy padl (protože památník porušující zákon byl odstraněn), Satanský chrám obrátil svou pozornost na Arkansas. Státní zákonodárce totiž právě schválil návrh o postavení památníku Desatero přikázání v Little Rocku (ano, přesně ten samý, který byl v Oklahomě zrušen). V rámci legální taktiky aktivistů pro náboženskou rovnost, se Satanský chrám snažil nainstalovat Bafometa přímo vedle křesťanského symbolu.
,,Instalace ikony od Satanského chrámu byla zastavena na nouzovém zasedání, které uplatnilo zákon, který vyžaduje, aby měly všechny památky legislativní sponzorství,” napsal chrám. Satanisté nedokázali najít žádné zákonodárce, kteří by chtěli mít monstrózního Bafometa na pozemku v kapitolu. Satanisté proto zahájili crowdfundingovou kampaň, aby přesto dostali Bafometa do Arkansasu. Kupodivu snadno splnili svůj cíl, získat 20 000$.
Největší dárci měli na Bafometově zádech vyryté své jméno. Co to s těmi hloupými lidmi potom udělalo, když byli napsaní na těle obřího Bafometa, je lepší ani nevědět. Za blbost se platí.

Všimněte si, jaký symbol má na břiše. Všichni ho znáte a ne, opravdu to není náhoda.

Vypískejte Satana!
Více než 100 satanistů, ateistů a pár křesťanů směřovalo do Little Rocku na velkou akci, která se konala 2.srpna 2018 ve čtvrtek. Fanoušci Bafometa se do toho opravdu zažrali. Co se týče dobrých lidí v Little Rocku, ne všichni vítali démonického návštěvníka. Tohle je scéna den před odhalením sochy. Není jasné, kolik lidí troubilo:


Když pak ve čtvrtek odpoledne dojela socha ke kapitolu na plošinovém kamionu, drželi další demonstranti po ruce biblické verše. Několik lidí také přineslo konfederační vlajky, z nejasného důvodu.

Těžký rok pro Desatero přikázání
Zatímco legální výzvy nedonutily Arkansas odstranit památník Desatero přikázání porušující zákon (jak tomu bylo v jiných státech), starý památník si zažil svoje. Původní pomník v Arkansasu byl nainstalován v roce 2017 a pak ho údajný ,,sériový likvidátor památníků Desatero přikázání“ rozbil, když do něho vjel vozíkem.
Památník byl znovu postaven tentýž rok, ale v době, kdy k němu dorazil Baphomet v roce 2018, byl přikryt černými plachtami a byl za oponou. Místní úředníci popřeli, že by byl památník Desatero přikázání před satanisty záměrně skrytý. Naopak tvrdili, že byl památník zrovna úplnou náhodou zakrytý kvůli preventivnímu ošetření proti řase.

Bafometova velká show
Pro Satanský chrám je trochu zavádějící nazývat čtvrteční ceremoniál odhalením, protože k odhalení sochy došlo už o tři roky dříve. Satanisté však před budovou kapitolu stahovali ze sochy černý závoj. Tohle však neměl být nový domov pro jejich milovaného Bafometa. Zůstal v Little Rocku jen několik hodin.

Mluvčí Lucien Greaves poté krátce promluvili: ,,Dobří lidé z Arkansasu a příznivci náboženské svobody. Představuji vám Bafometa: symbol pluralismu, právní rovnosti, tolerance, svobodného vyjádření, svobody svědomí a usmíření. Satanský chrám nikdy nepožádal, aby byl zničen památník Desatera přikázání, ani nežádáme, aby byl Bafomet postaven jako památka náboženského významu. Nechceme vám vnucovat svou víru a své symboly, ani nechceme, aby někdo vnucoval jeho víru nám.”

Všimněte si, kolik lidí v davu má na hlavě rohy, zejména dvě potetované velryby v popředí a vlevo na zádech ten vytetovaný rozpůlený trojúhelník. Tohle dělá z lidí nejenom jejich demence, ale také neustálá propagace zla. Ďábel v moderní době bude prezentován jako ten hodný a neodsuzující, který vítá všechny nenormální dekadentní lidi se všemi jejich úchylkami, odpornostmi a morálním úpadkem. Protože se ze všech hnusot, které byly dřív zakázané a netolerované, stává norma a doslova se nám vnucují. Lidé, kteří jsou zvyklí na dekadenci, sami jsou dekadentní a o morálce nemají ani páru, pak snadno přijmou Satana jako svého kamaráda, který jim nic nezakazuje, ba naopak jejich úpadek podporuje. Satanský chrám je způsob, jak udělat ze Satana perfektní symbol zvrácené moderní doby.
A naopak všichni ti, kteří budou hlásat a dodržovat slušný život a tradiční hodnoty, budou za špatné  – A pozor! Už teď je to v mnoha tématech dokonce i nelegální!

Takto vypadá Lucien Greaves. Jakoby zrovna vyskočil z nějakého hororu. Přesně takto i ve filmech vypadají zlosyni a sluhové zla. Jsou na první pohled odporní, znetvoření, křiví a mají poďobaný obličej. Doslova ďábel v lidském těle.

Proslov přerušil muž v černé masce, který křičel na mluvčího, že je lhář a že vede lidi do pekla (záznam zde). Kupodivu ho uklidnila pocilie. Satanisté fandili a volali ,,hail Satan!” Nakonec se návštěvníci sbalili a Bafomet se vrátil na nezveřejněné místo, kde čeká na svá další dobrodružství.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.