Úterý , 30 května 2023

Tělo jako nástroj kultivace ducha

Autor: Martin Kirschner.

Tělo je důležitým nástrojem k duchovnímu růstu.

V mnoha duchovních kultivačních praxí se věří, že aby člověk mohl postoupit na vyšší duchovní úroveň, tak musí dokonale očistit své tělo a svou mysl. Z této tradice kultivace vycházejí například původní křesťané, praktikující budhistické a taoistické školy, ale také šamané, nebo hinduističní asketi.

Aby tělo dosáhlo co největšího stupně čistoty, tak jsou praktikující vyzváni, aby se vyhnuli určitým druhům jídla. Nikoho nejspíš nepřekvapí, že často zde platí pravidlo nejíst maso. Málokdo však ví, že například budhisté mají také zakázano jíst česnek. Chuť a vůně česneku totiž může adepta vyrušovat z meditace. Jsou známy příběhy nesmrtelných taoistických mnichů, kteří se živili pouze ranní rosou, nebo pouze pitím čaje z Goji, díky kterému údajně vděčili za svou nesmrtelnost. Někteří také praktikovali Bigu (hladovění) kdy celé měsíce nic nepili a nejedli. Takový adept byl zavřen do jeskyně, kde několik měsíců, či let meditoval a jeho životní funkce byly spomaleny na minimum.

Další kapitolou samo o sobě jsou drogy, alkohol a cigarety. Tady už se nebavíme pouze o znečištění těla jídlem, ale o něčem co přímo ničí naši duši. Pokud je člověk dlouhodobě závislý na těchto látkách, tak se z něj stává troska. Zvlášť u alkoholu a drog se snadno stává, že člověka může snadno posednout démonická bytost. Takový člověk pak ztrácí zábrany, je agresivní a může jiného člověka v afektu zabít. Jsou šamani, kteří používají například tabák k obřadním účelům a nebo hinduističtí asketi kouřící opium, nebo hašiš. Ovšem člověk, který se chce kultivovat k vysokým úrovním bytí by se měl těmto látkam vyhnout. Všechno jsou to berličky schovávající se za duchovnem. Jak takový zkouřený člověk může vůbec vědět, jestli to co vidí je opravdové a jestli neztrácí nad těmito věcmi kontrolu?

Dnešní chi-kungoví mistři také nedoporučují užívat současné léky. Není se čemu divit, když dnes již víme, co takové léky, nebo vakcíny obsahují. Věří se, že pokud se člověk správně kultivuje, tak si sám vyléčí své nemoci. Kultivace neznamená pouze zdravě se stravovat a vyhnout se zdraví škodlivým přípravkům. Znamená to, že pozvednete svůj xin xing (ctnost) a rozložíte svou karmu, protože karma je příčinou nemoci. Karmu můžeme také nazvat programem, který lze pomocí kultivace změnit. Jelikož už jsem 17 let praktikujícím Falun Gong, tak od té doby nemoci vůbec neřeším. O praktikujících Falun Gongu je známo, že mají zdravé orgány a proto jsou bohužel ČKS využívání jako nedobrovolní dárci orgánů.

Kultivace mysli a těla je klíčem, jak pozvednout svou duchovní úroveň a s ní i svůj vlastní duchovní ráj. To je skutečným smyslem života. Odměnou vám za to bude už i v tomto životě pevné zdraví a čistá mysl. Po smrti vystoupí duše člověka do vyšší dimenze.

Jak již možná na tomto článku chápete, tak rozhodně není jedno co si do těla dáváte, nebo pícháte. I když vás třeba duchovní nauky moc nezajímají, tak jistě uznáte, že každý má právo se rozhodnout, v rámci své fyzické autonomie, co do svého těla přijmete. V USA dokonce mají zákon na náboženskou výjimku, která lidem umožňuje odmítnout jít například do armády, dělat určité profese, nebo vzít si povinně lék, či vakcínu.

Na závěr jenom dodám, že si nikdy nenechám píchnout nějakou experimentální injekci, která by byla zásahem do mé kultivace a tím pádem také zásahem do mé náboženské svobody. Tohle co se v dnešní době děje je útokem zla na zdravé a duchovní lidi, aby se nemohli kultivovat a nepřešli do vyšší úrovně bytí. Tihle paraziti chtějí skrze náš strach a nízké vibrace z nás sát energii, ale to se jim nepovede.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.