Úterý , 28 března 2023

Spojené státy se stanou celosvětovým leadrem v blockchainu a kryptoměnách

Spojené státy rychle přijímají decentralizované finance, sektor kryptoměn a inovativní průmysl technologie blockchain.

Tento měsíc máme skvělé zprávy ze Spojených států  o kryptoměnovém průmyslu a další dobré zprávy přijdou později na podzim.

Dne 6. října, Gary Gensler, šéf americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), během slyšení Sněmovny reprezentantů pro finanční služby potvrdil, že regulátor nezakáže kryptoměny, což potenciálně připravuje cestu pro největší světovou ekonomiku, aby se stala globálním lídrem ve vývoj decentralizovaných financí (DeFi) a blockchain technologií.

Gensler, který vyučoval kurz o kryptoměnách na MIT (Massachusettský technologický institut), také řekl, že zákaz kryptoměn nespadá pod mandát SEC (Securities and Exchange Commission) a jediný způsob, jak legálně zakázat digitální aktiva, by byl prostřednictvím Kongresu.

„Jde o to, jak tuto oblast dostaneme do ochrany investičních spostřebitelů, které máme ve spolupráci s bankovními regulátory a dalšími – jak zajistíme, aby ministerstvo financí v rámci boje proti praní špinavých peněz mělo kontrolu nad daňovými předpisy,“ řekl Gensler. Také dodal: "Mnoho z těchto tokenů splňuje test investiční smlouvy, dluhopisu nebo cenného papíru."

USA regulátoři kryptoměny nezakážou

Oznámení SEC přichází poté, co americký předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell 30. září řekl, že regulátor nemá v plánu zakázat bitcoin (BTC) a další kryptoměny během zasedání v Kongresu. Když se ho republikán Ted Budd, dlouholetý obhájce kryptoměnového sektoru a člen kongresového Blockchain Caucus, zeptal, zda má v úmyslu „zakázat nebo omezit používání kryptoměn“, Powell odpověděl rázným „Ne. [Nemám] v úmyslu je zakázat."

Většina zpráv v médiích, které jsem četl, má titulek „USA nezakážou kryptoměny." To je pravda, ale také to znamená něco mnohem významnějšího: USA umožní kryptoměnám růst a vyzve komunitu, aby se zapojila do procesu projednávání lepších způsobů regulace odvětví.

Když největší světová ekonomika oznámí, že umožní kryptoměnám existovat ve svém současném finančním odvětví – samozřejmě s řádnou regulací – všechny ostatní národy by si toho měly všimnout a začít uvažovat o otevření svých dveří a regulaci tohoto odvětví spravedlivým způsobem, který podpoří inovace a pomáhá vytvářet nová pracovní místa.

Spojené státy umožňují kryptoměny s rostoucím potenciálem

Jak jsme viděli, USA regulační orgány začleňují odvětví kryptoměn do svého finančního systému – umožňují tak tradičnímu bankovnímu systému fungovat vedle nového a rychle rostoucího decentralizovaného finančního systému. To by mohlo umožnit USA stát se průkopníkem ve vývoji fintech, blockchain technologiích a dokonce i v nekonvenčnějších částech decentralizovaného financování, jako je pojištění, obchodní financování a fundraising.

Z regulačního hlediska je ještě spousta práce, kterou musí kryptoměnová komunita a USA vláda udělat, aby přesně určila, kde se jejich zájmy shodují a jak mohou pracovat vytrvale, a proto společně učinit chytré rozhodnutí o tom, jak regulovat průmysl, včetně regulace stabilních coinů, decentralizovaných burz, derivátů kryptoměn a výnosového zemědělství, abychom jmenovali alespoň některé.

Je také velmi možné, že SEC by letos na podzim mohla schválit až čtyři bitcoinové futures tento podzim, vyplývá z počtů Bloomberg Intelligence. Dne 3. října, analytik odhadl šanci, že SEC schválí bitcoinový burzovně obchodovaný fond (ETF) na 75 %, přičemž ProShares a Valkyrie již vedou závod a jejich schválení se objeví 19. října a 22. října příslušně.

Spojené státy se umísťují na vedoucí pozici v blockchainových technologiích

Je také příjemné poznamenat, že i američtí zákonodárci kupují Bitcoin. Americká senátorka Cynthia Lummis prozradila, že 16. srpna nakoupila největší světovou kryptoměnu v hodnotě mezi 50 001 až 100 000 $.

Vzhledem k tomu, že americká vláda nezakáže kryptoměny a američtí politici do nich investují, bylo by dobré, abychom všichni přehodnotili svá investiční portfolia a dlouze se podívali na Bitcoin, Ether (ETH) a další nové technologie blockchainu.

Spojené státy jasně signalizují, že přijmou a regulují bitcoin, technologii blockchain a další kryptoměny, které z geopolitického hlediska nemohou být chytřejší – zaujmou postoj tak, aby přijímaly masivní zahraniční investice a přitáhly ty nejlepší talenty na planetě.

Očekávám, že uvidím USA stát se v nadcházejících letech lídrem v oblasti decentralizovaného financování, protože regulační orgány pokračují ve spolupráci s komunitou kryptoměn na budování udržitelného a bezpečného odvětví.

Poznámka: Tento článek neobsahuje investiční rady ani doporučení. Každý investiční a obchodní krok zahrnuje riziko a čtenáři by si měli při rozhodování provést vlastní průzkum.

Pohledy, myšlenky a názory vyjádřené zde patří pouze autorovi a nemusí nutně odrážet nebo reprezentovat myšlenky a názory Cointelegraphu.

Zdroj: cointelegraph.com

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.