Většinu úmrtí na covid tvoří očkovaní, potvrdil Washington Post

Slábnoucí účinnost vakcín a stále nakažlivější kmeny viru Covid19, které se šíří mezi staršími lidmi a lidmi s oslabenou imunitou jsou údajně příčinnou nárůstu úmrtí mezi těmi, kteří se očkovali alespoň jednou dávkou vakcíny, uvedla analýza deníku Washington post zveřejněná minulou středu.

„Padesát osm procent úmrtí na covid za letošní srpen tvořili lidé očkovaní jednou nebo více dávkami,“ uvedl deník a poznamenal, že podíl úmrtí očkovaných za poslední rok stále roste.

„V září roku 2021 tvořili očkovaní lidé pouhých 23 procent úmrtí na koronavir. Letos v lednu a únoru vzrostl podíl na 42 procent,“ oznámil Washington Post.

„Nemůžeme již tvrdit, že se jedná o pandemii neočkovaných,“ řekla viceprezidentka nadace Kaiser Family Cynthia Cox, která provedla analýzu.

Ačkoliv už i oficiální média potvrzují nefunkčnost vakcín, Americká vláda stále naléhá na občany, aby maximalizovali svou ochranu proti covidu pomocí série primárních očkování spolu s posilující dávkou.

Na tiskovém brífinku v úterý 22. 11. odhalil Dr. Ashish Jha, koordinátor reakcí Bílého domu na dění ohledně covidu 19, novou kampaň Bidenovy administrativy. Kampaň nese název „six-week sprint“ a jejím cílem je přimět Američany naočkovat se během letošních svátků.

„V příštích šesti týdnech uděláme vše, co je v našich silách pro to, abychom do konce roku pomohli rodinám naočkovat se poslední dávkou, jelikož je to ta nejlepší ochrana pro letošní zimu. To je našim hlavním cílem,“ řekl Jha a dodal, že posledním návrhem do budoucna je opakované očkování jednou ročně, podobně jako při očkování proti chřipce.

Dr. Anthony Fauci, hlavní lékařský poradce Bílého domu, který aktuálně odstupuje ze své funkce, také promluvil na úterním brífinku, kde přednesl svůj „poslední vzkaz“ před odchodem na konci roku.

Fauci navzdory vzrůstajícímu počtu úmrtí očkovaných zdůraznil bezpečnost a účinnost vakcín proti Covidu-19 a vyzval Američany, aby se nechali vakcinovat posilujícími dávkami co nejdříve. Poznamenal také, že účinnost vakcíny údajně časem klesá, a že koronavir by se neměl srovnávat s jinými vakcínami léčenými nemocemi, jako jsou například spalničky, protože covid stále mutuje a každý měsíc se objevují nové varianty.

„Můj vzkaz pro vás a možná poslední vzkaz vůbec, který vám pošlu z tohoto pódia, je – prosím, pro vaši bezpečnost, pro bezpečnost vaší rodiny, nechte se očkovat proti Covidu-19 jakmile budete způsobilí. Ochráníte tím nejen sebe, ale svou rodinu i své okolí,“ řekl Fauci. „Vyzývám vás, abyste navštívili stránku vaccine.gov a našli nejbližší místo, kde se můžete naočkovat. Prosím, udělejte to co nejdříve.“

Mnoho expertů, včetně Fauciho, však potvrdilo, že vakcíny proti koronaviru nemusí lidi před infekcí a přenosem ochránit.

Navzdory tomu bylo několik lidí, včetně floridského generálního chirurga Dr. Josepha Ladapa, kritizováno za to, že naznačovali, že vakcíny nejsou tak efektivní, jak se dříve tvrdilo.

V říjnu letošního roku Nejvyšší soud státu New York nařídil znovu dosazení všech zaměstnanců, kteří byli propuštění kvůli nedodržení očkovacího nařízení města New York, jelikož je již oficiálně potvrzeno, že „očkování nebrání jednotlivci v nakažení nebo přenosu Covidu-19“.

Překlad: Oddie (www.vipnoviny.cz), Zdroj: foxnews.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Chris Pandolfo