Sobota , 1 dubna 2023

VIP Noviny slaví 5 let své existence

Autor: Martin Kirschner.

Už pět let přinášejí VIP Noviny lidem články, které mění svět k lepšímu (Public Domain)

Je to přesně 5 let od doby kdy byly založeny VIP Noviny. Proč VIP Noviny vznikly, co všechno se za tu dobu v nich událo, jak probíhal jejich vývoj a jaké bude směřování do budoucna, se dočtete v tomto článku.

Vznik VIP Novin

Předtím než VIP Noviny vznikly, jsem byl redaktorem české pobočky Epoch Times, kde jsem publikoval své články. V té době jsme se snažili udělat z Epoch Times profesionální médium, kde by redaktoři byli za své články placení. Nicméně to se nám v té době nepodařilo a já jsem se rozhodl založit vlastní online noviny. (V současné době údajně česká pobočka Epoch Times již vydává vlastní časopisy a funguje na poloprofesionální úrovni)

VIP Noviny tak vznikly v souladu s mou myšlenkou založit si vlastní médium, kde bych mohl publikovat své články a nebýt vázaný na cizím médiu. Chtěl jsem se živit publikováním PR článků a poskytovat prostor k inzerci ze které bych mohl profitovat.

Ještě před tím, než jsem si mohl založit vlastní web, tak jsem se musel naučit, jak se to dělá. Přihlásil jsem se proto na Úřad práce a následně podal žádost o úhradu rekvalifikačního kurzu Tvorba webových stránek. Žádost byla schválena, já jsem tento kurz absolvoval a naučil se tvořit webové stránky.

Následně dne 14.8.2014 byla zaregistrovaná doména www.vipnoviny.cz a vznikla základní podoba webu. Komu se můj web v současné době líbí, tak prozradím, že je postaven na šabloně Expound. Tuto šablonu jsem zvolil proto, že se mi zdá přehledná a jednoduchá.

Následně jsem do webu začal přidávat vlastní články. Mým prvním článkem přidaným do VIP Novin byl článek Úvaha: Mohou vést úroky ekonomiku do krize? . V článku jsem pojednával o tom, proč si myslím, že jsou úroky z půjček nemorální. Ačkoliv u článku můžete vidět datum publikování 23.3.2016, tak původně byl článek publikovaný o rok a půl dříve, protože kvůli útoku hackera jsem musel web znovu sestavit.

Útok hackera

V lednu roku 2016 napadl můj web neznámý hacker. Ačkoliv mám podezření na jednoho odporného člověka, který něco takového mohl provést, tak dokázat to nemám jak. V té době jsem se problém snažil řešit přes IT odborníky, kteří nabízeli odvirování webu. Bohužel se jim podařil narušit HTML kód a web se stál tím pádem zcela nefunkční.

Myslel jsem, že s VIP Novinami seknu. Tolik práce mi dalo napsat články, z nichž některé z nich jsem si ani nikde neuložil a proto byly nadobro ztracené. Celkově nastavit web dalo také hodně práce. Cítil jsem nenávist vůči tomu, kdo to udělal.

Po nějaké době mi přišlo jako velká škoda, že nemám vlastní noviny, kde bych mohl publikovat svou tvorbu a dělat to co mě naplňuje. Rozhodl jsem se, že nebudu ležet na zemi. Vstal jsem a vytvořil nové VIP Noviny.

Zrušil jsem hosting u Wedosu, který mi s obnovením webu nepomohl a založil si hosting u Blueboardu, kde je obnovení webu ze zálohy jednoduché a zcela zdarma. Zde jsem přesunul doménu www.vipnoviny.cz a založil nový web úplně od základu, kde jsem také více zapracoval na zabezpečení webu. Opětovné nastavení a publikování některých starých článků mě stálo 14 dní usilovné práce, ale vyplatilo se a noviny mohli jet dál.

Rastafarián maskotem VIP Novin

Po tomto hackerském útoku mě napadlo, že by nebylo špatné udělat si takového maskota, aby VIP Noviny po dobu své existence doprovázelo štěstí. Proto jsem navázal spolupráci s Michaelem Jonesem, rastafariánem z Jamajky, který pro VIP Noviny natočil reklamní spot a stal se tak maskotem VIP Novin:

Nejlepší reklama všech dob. Co? : )

Témata, kterým se VIP Noviny věnují.

Myslím si, že aby mohl být člověk šťastný, tak by měl ve svém životě prosperovat ve třech oblastech. Je to oblast zdraví, peněz a duchovního (osobního) rozvoje. Vyvážením těchto tří složek naleznete ve svém životě harmonii. Já se o tyto témata zajímám a to se také promítá ve tvorbě mých článků.

Ve VIP Novinách proto můžete najít články o podnikání, investování a ekonomice. Na druhé straně se VIP Noviny věnují také tématům, jako jsou zdraví, životní styl, záhady, zajímavosti a články pomáhající k duchovnímu a osobnímu rozvoji. Proto si zde každý najde své téma, které mu pomůže v určité oblasti života.

Kvalita článků a budoucí směřování VIP Novin

Zatímco jiná média píšou nesčetné články o tom, kdo koho zabil, znásilnil, okradl, nebo šíří pomluvy o celebritách a jiných vlivných osobnostech, tak VIP Noviny touto cestou nejdou. Proč taky? Zamysleli jste se vůbec, co takové zprávy mají něco společného s vaším životem, nebo jestli takové články vůbec zlepšují kvalitu vašeho života? To že se na světě děje zlo je běžné a není špatné o tom informovat. Postavit ale celé směřování médií na všem špatném a na pomluvách známých osobností mi nepřijde správné.

Proto jsem se rozhodl, že ve VIP Novinách budou vycházet pouze kvalitní články, které budou čtenářům pomáhat a dávat různé rady a tipy jak zlepšit kvalitu svého života.

U psaní kvalitních článků však nějakou dobu trvá, než vzniknou a proto každý nový článek  ve VIP Novinách je publikován jednou za 2 – 4 dny. V současné době je 60% článku ve VIP Novinách napsáno mnou a zbylých jiných 40% jinými autory, na které odkazuji a u kterých si myslím, že mají také kvalitní články, které můžou mým čtenářům poskytnout užitečné informace jak udělat svůj život lepším.

Tento trend bude v budoucnu zachován, dokud budu já šéfredaktorem VIP Novin a stále se budu zaměřovat na tří již zmíněné oblasti a to jsou zdraví, peníze a duchovní (osobní) rozvoj.

Poděkování partnerům

Ačkoliv nechci dělat partnerům VIP Novin reklamu, tak bych jim rád poděkoval za dlouholetou spolupráci a ve krátkosti zmínil, čím se zabývají.

Chtěl bych poděkovat našemu nejstaršímu partnerovi VIP Novin a to je eshop Outdoorové Náramky. Jelikož často cestuji, tak jsem si od tohoto eshopu koupil Outdoorový náramek 5 v 1 před čtyřmi roky a stále mi slouží. Zvlášť mi pomáhá kompas na náramku, díky kterému vždy najdu správnou cestu, když se ztratím.

Také bych chtěl poděkovat našemu druhému partnerovi a to je eshop Pletené Náramky. V tomto eshopu se dají koupit kvalitní náramky z bavlnek a pletené náramky, jinak zvané také náramky přátelství. Před třemi roky jsem u nich jeden náramek koupil a můžete mě potkat, jak jej na sobě neustále nosím. Nosit pletený náramek je pro mě vhodnou alternativou kovovým náramkům a řetízkům, které dle mého názoru blokují tok energie.

Náš nejnovější partner je eshop Verdena, který pro změnu pomáhá lidem skrze své přípravky vyvážit dietní jídelníček tak, aby tělo dostalo všechny potřebné minerály a živiny. Také jejich přípravky pomáhají lidem navrátit mladost, zdraví, vitalitu a harmonii v životě.

Mezi naše partnery patří také jiné online noviny Tadesco. Jedná se o nezávislé online noviny, kde se dočtete informace, které se v komerčních mediích jen tak nedočtete. Tyto noviny pravidelně navštěvuji a pročítám si zde některé zajímavé články. Zvlášť mi přijdou zajímavé video přednášky od ruského analytika Pjakina na světové dění.

Poděkování čtenářům

Chtěl bych také poděkovat čtenářům, kteří VIP Noviny pravidelně navštěvují a kterým se líbí. Díky vám vím, že má tvorba má nějaký smysl a že lidem pomáhá.

Tvorba nových článků stojí spoustu času a úsilí. Navíc se musí každý rok zaplatit za prodloužení hostingu a domény. Proto pokud chcete, aby VIP noviny fungovali dalších několik let a chcete jim popřát k pátým narozeninám, tak bych vás rád požádal o finanční příspěvek, který můžete poslat na číslo účtu:

2400157743/2010

 

I menší finanční částka potěší : )

 

S laskavým pozdravem,

Martin Kirschner.

 

 

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.