Středa , 29 března 2023

Výzva dělat těžké výzvy

Autor: LEO BABAUTY.

Vyzvat se k obtížným úkolům a cílům je skvělý způsob, jak rozvíjet svou disciplínu a sebevědomí k dalším výzvám. (Public Domain)

Tento rok absolvuji sérii 40denních nepohodlných výzev, abych mohl pokračovat v tréninku, jak se zamilovat do nepohodlí a nejistoty.

Je to trénink, který dělám už patnáct let, ale v posledních 5 letech jsem jej ještě více prohloubil. A nyní v tom trénuji ostatní ve svém programu Fearless Training Program – nejistota a nepohodlí při vykonávání vaší smysluplné práce.

Tento rok bude dalším prohloubením tohoto školení. Budu plavat v hlubokých vodách z lásky k životu a k těm, kterým sloužím.

Řeknu vám více o svých výzvách, ale nejprve si promluvme o tom, co pro nás těžké výzvy mohou udělat.

Výhody těžkých výzev

Proč to vůbec dělat? Někdo se mě včera na Twitteru zeptal: "Co se snažíš dokázat a komu to chceš dokázat?" Miluju tu otázku!

Těmito těžkými výzvami se snažím dokázat, že obtíží, nepohodlí, nejistoty, odporu a strachu se není třeba bát. Že nemusíme před věcmi utíkat, protože jsou těžké nebo děsivé, nebo protože cítíme odpor.

Ještě více se snažím dokázat, že se můžeme zamilovat do nepohodlí a výzev, vyvolat hru a zvědavost uprostřed nejistoty a strachu, najít radost uprostřed chaosu a bezdůvodnosti.

Komu se to snažím dokázat? Moji maličkosti. A vám všem. Je to pro mě služba dělat něco smysluplného ve světě.

Představte si, že máte nějakou smysluplnou práci, kterou byste chtěli dělat – napsat knihu, vybudovat komunitu, dát hlas ostatním, podpořit ty, kteří to potřebují, inspirovat, učit, sloužit. Ale se smysluplnou prací přichází nejistota a nepohodlí, a ty nás mohou brzdit, protože před nimi utíkáme. Proč si prostě neužít život a přitom nezapomenout na svou smysluplnou práci? Můžete to udělat a bylo by to skvělé, ale můžete také dělat svou smysluplnou práci a může to být také úžasné.

Kromě toho jsou těžké výzvy fantastické! Výzvy mohou:

Naučí nás, že se dokážeme přizpůsobit nepohodlí

Ukaž nám krásu nejistoty a neznalosti

Pomohou nám objevit růst v selhání a ztrátě

Dokážou, že máme odvahu udělat to, čeho se bojíme

Dají nám důkazy o naší odolnosti, odvaze, odhodlání

Pomáhají nám růst novými a nečekanými způsoby

Ukáží nám, jaké jsou naše vzorce, když cítíme nepohodlí a nejistotu – pokud se nevyzýváme k těžkým věcem, je téměř nemožné vidět, jaké jsou naše vzorce, samozřejmě kromě vyhýbání se dělání těžkých věcí.

Každý z vás udělal něco těžkého, možná mnoho těžkých věcí: uběhl maraton, porodil, vychoval děti, dokončil těžké projekty, řešil vztahové či zdravotní potíže a mnoho dalšího. To jsou některé z nejsmysluplnějších věcí, které můžeme dělat, a tolik nás to naučí!

Náš růst a učení je největší, když zóna pohodlí končí, a může to být také nejsmysluplnější a nejradostnější část našeho života.

Můj rok těžkých výzev

Takže to všechno dokážu sérií 40denních výzev, kde budu čelit vlastnímu nepohodlí a strachu.

První výzvou, kterou jsem začal 1. ledna, je každodenní skákání do studeného bazénu se dvěma mými syny. Než se ponoříme, dýcháme ve stylu Wima Hofa, pak napočítáme 3-2-1 a vyskočíme do vzduchu! Ukázalo nám to, že každý den můžeme dělat těžké věci, a bylo to pro nás smysluplné propojení.

Stále tvořím další výzvy (hlasujte pro to, co bych měl udělat v tomto rychlém průzkumu), ale zde jsou některé další, které mám na mysli, každá 40 dní:

Zen šití (šítí rakusu)

Napsání knihy za 40 dní (veřejně)

Nahrát podcast denně po dobu 40 dnů

Meditační ústup v tichu

Naučit se jazyk (pravděpodobně Chamoru)

Zahájit něčím každý den po dobu 40 dnů

Spát venku

Bojová umění

Půst

Ego eradikátor (držet obtížnou pózu)

Jíst pouze čočku a kapustu

Žádný internet kromě tvoření a volání

Řečnictví

Fyzický trénink ve stylu Navy SEAL

Vyberu 8 z těchto, které budu dělat po mé výzvě studeného plavání – opět mi můžete pomoci vybrat z tohoto rychlého průzkumu.

Budu si vést deník o tom, jak to probíhá, a budu o tom pravidelně psát zde na Zen Habits!

Výzvy dělat těžké výzvy

Samozřejmě musíme uznat, že si to vyžádá svou cenu. Všechny následující problémy lze překonat – a já se podělím o to, jak to udělat –, ale existují potíže, kterých bychom si měli být vědomi:

Vymyšlíme důvody, proč to nedělat

Nechuť je skutečná a může být těžké s ním pracovat!

Ego bude překážet – například nebude chtít vypadat špatně na veřejnosti nebo nebude chtít vědět jak něco dělat

Můžeme se unavit a chtít to po chvíli vzdát

Můžeme s tím bojovat a násilně se tím prodírat, místo toho, abychom si to užívali

Absolvování výzvy může být i o egu, chtění vypadat dobře je skutečné nebezpečné

Na druhou stranu může být spuštěn i pocit, že nejste dost dobrý

Když nás udeří do obličeje nepohodlí, dostaneme silné nutkání se zhroutit

Místo výzvy najdeme spoustu jiných činností

Často se může objevit perfekcionismus a překážet

Naše mysl si na to bude hodně stěžovat!

Můžeme se také dostat k přepracování, vyčerpání, přemáhání

To jsou některé z hlavních překázek výzev. A jsou skutečné. A jsou to úžasní učitelé.

Pozvánka pro vás

Letos vás zvu, abyste udělali svou vlastní verzi obtížných výzev. Může to pro vás znamenat cokoliv – trénovat na 5 km běh nebo půlmaraton, každý den 5 minut meditovat, něco se naučit, dělat smysluplnou práci, které jste se vyhýbali.

Dělejte tyto výzvy v malých dávkách – nesnažte se to přehánět. Dejte si soucit s tím, co přijde. Získejte podporu, dělejte to s ostatními a bavte se tím.

Zvu vás také, abyste mě povzbudili – budu pravidelně přispívat do svého deníku a zveřejňovat aktualizace zde o zenových návycích. Sledujte mě na Twitteru nebo Facebooku, pokud chcete jednou za čas vidět fotky nebo videa.

A pokud byste chtěli trénovat v nejistotě a nepohodlí vaší smysluplné práce, připojte se ke mně k více než 100 dalším v Programu Fearless Training Program!

Zdroj: theepochtimes.com

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.