Sobota , 1 dubna 2023

Elon Musk říká, že Twitter „odporuje“ smluvním podmínkám, hrozí ukončení spolupráce

Autor: Jack Phillips.

Správní rada Twitteru nechce plnit smluvní podmínky na kterých se s Elonem Muskem dohodla.

Elon Musk obviňuje Twitter z toho, že „odolává a maří“ jeho schopnost získat informace o účtech robotů na webu sociálního média, a říká, že jde o „porušení“ podmínek jejich dubnové dohody.

Musk, nejbohatší člověk světa, zaslal 6. června dopis firmě se sídlem v San Franciscu.

"Pan Musk si vyhrazuje veškerá práva z toho vyplývající, včetně práva nedokončit transakci a práva ukončit smlouvu o finanční fúzi,“ píše se v dopise.

Před několika týdny generální ředitel společnosti Tesla obvinil Twitter z toho, že na platformě povolil značný počet automatických účtů nebo účtů „botů“ a požadoval, aby mu společnost data o tomto uvolnila.

Koncem dubna správní rada Twitteru a Musk společně oznámili, že Musk koupí společnost sociálních médií za 44 miliard dolarů a převezme ji do soukromého vlastnictví. Dokončení dohody může trvat měsíce a Musk veřejně prohlásil, že není zcela potvrzeno, že skutečně koupí Twitter.

Poté, co byl dopis zveřejněn na webu americké Komise pro cenné papíry a burzy, akcie Twitteru klesly o 1,5 procenta.

„Jako potenciální vlastník Twitteru má pan Musk jasný nárok na požadovaná data, která mu umožní připravit se na převedení podnikání Twitteru do jeho vlastnictví a usnadnit mu financování transakcí,“ píše se v dopise. „Aby mohl udělat obojí, musí dokonale a přesně rozumět samotnému jádru obchodního modelu Twitteru – jeho aktivní uživatelské základně."

„Musk není povinen vysvětlovat své důvody pro vyžádání údajů ani se podrobit novým podmínkám, které se společnost pokusila uložit jeho smluvnímu právu na požadovaná data. V tuto chvíli se pan Musk domnívá, že Twitter transparentně odmítá splnit své závazky vyplývající z dohody o fúzi, což vyvolává další podezření, že společnost zadržuje požadovaná data kvůli obavám, co odhalí vlastní analýza těchto dat ze strany pana Muska. .“

Minulý měsíc Musk řekl, že jeho tým chtěl provést náhodný výběr vzorků, aby vypočítal počet falešných účtů. Generální ředitel Twitteru, Parag Agrawal, však později uvedl, že k získání přesného počtu budou nutné neveřejné informace.

Ale s dopisem ze 6. června někteří analytici spekulovali, že se Musk snaží ukončit dohodu s Twitterem.

„Vyjadřuji se k naší tezi z posledních několika týdnů, že problém se spamem/botem bude ‚materiálním porušením‘, přes které se Musk pokusí vystoupit z dohody TWTR,“ napsal na Twitter analytik Wedbush Dan Ives. „poplatek za rozchod ve výši 1 miliardy dolarů Twitterová správní rada bude vymáhat."

Zástupci Twitteru do publikace článku nereagovali na žádost o komentář.

Zdroj: theepochtimes.com

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.