Neděle , 26 března 2023

3 důvody proč je tato vláda více proruská, než proruští aktivisté

Již delší dobu však sleduji, že tato proruská vláda svými kroky pokrytecky pomáhá Rusku a v tomto článku uvedu proč si to myslím.
Foto: Fiala největší spojenec Putina?

Dne 3.9.2022 se konala protivládní demonstrace, kde se podle odhadů sešlo 70 – 100 tisíc lidí. Tito lidé protestovali především proti zvyšováním cen energií, inflaci a zapojení naši vlády v boji na Ukrajině proti Rusku. Předseda vlády Petr Fiala označil tyto lidi za proruské aktivisty.

Již delší dobu však sleduji, že tato vláda svými kroky pokrytecky pomáhá Rusku a v tomto článku uvedu proč si to myslím.

Sankce proti Rusku

V současné době téměř všechny země v Evropě v čele s USA uvalují sankce na Rusko. To má za následek zvyšování cen surovin, díky čemuž Rusko ještě více profituje. Omezení dovozu nerostných surovin pomohlo Rusku najít nové trhy v Asií, jako jsou Čína a Indie. Brzy bude také dokončen plynovod Síla sibiře 2 a to povede k ještě většímu vývozu plynu z Ruska do Číny. Čína, hlavní spojenec Ruska, nejenom získá levně velké množství plynu, ale již dnes na tomto plynu profituje tím, že jej přeprodává „zdemokratizovaný“ a s tučnou marží například do Německa.

Sankce na Rusko dopadají především na evropské obyvatelstvo, které platí několikanásobně vyšší ceny za energie, plyn, ropu, nerostné suroviny, stavební materiály, hnojiva, obilí atd. Ruska se to v podstatě nedotklo, protože se přeorientovalo na jiné trhy. Někdo by tedy mohl říct, že sankce ve skutečnosti byly uvaleny na evropské obyvatelstvo a to by mohlo hrát do karet Ruska. Koneckonců Vladimír Putin také již několikrát řekl, že sankcemi trpí nejvíce obyčejní lidé z Evropy. Bývalý velvyslanec ČR Prof. Petr Drulák řekl, že sankce jsou vždy zbytečné, protože v celé historii nebyl zaznamenaný jediný příklad toho, že by přinutily nepřátelskou zemi akceptovat podmínky jiných zemí.

Zbraně na Ukrajinu

Mnoho evropských vlád včetně té naši posílají zbraně na Ukrajinu. Nejen, že to prodlužuje válku na Ukrajině a zvyšuje krveprolití jak Ukrajinců, tak Rusů, ale také se často stává, že se těchto zbraní zmocní Rusové:

Podle německé reportérky působící na Ukrajině jsou západními zbraněmi zabíjeny děti:

Proruská mobilizace

V Rusku byla zahájena částečná mobilizace. Z celkové kapacity 25 miliónu Rusů bylo naverbováno 300 tisíc rezervistů, což je 1,2% toho co Rusko může maximálně naverbovat. Mnozí Rusové se rozhodli, že se této války neúčastní a rozhodli se emigrovat do zahraničí. Většina evropských zemí včetně té naši se rozhodla, že tyto uprchlíky z Ruska přijímat nebude.

V nedělní Partii Terezy Tománkové ze dne 25.09.2022 prezident Miloš Zeman řekl, že tito uprchlíci nepředstavují pro Českou Republiku bezpečnostní riziko a že by měly být přijímáni stejně, jako uprchlíci z Ukrajiny, pokud si nepřejí účastnit se této války.

Pravdou je, že kdyby evropské vlády skutečně chtěly oslabit Rusko, tak by tyto uprchlíky přijímaly s otevřenou náručí, aby je Putin nemohl použít jako svou válečnou zbraň. Místo toho, aby Rusko tímto odzbrojily, tak mu pomáhají pochytat dezertéry a použít je pro boj na Ukrajině.

Tento krok vlád může velmi pomoci Rusku. Teď když podle maindstreamových médií Ukrajina postupuje, tak tento krok opět pomůže vyrovnat síly a protáhnout válku na další měsíce. Možná že neustále vyrovnávaní sil je ten pravý účel, aby se dva slovanské národy mezi sebou co nejvíce vybily.

Zavěr

Zatímco „proruští aktivisté“ prosazují politiku „Česká republika na 1. místě“, tak naše proruská vláda zastává politiku zasahování v mezinárodních záležitostech, které evidentně vedou k tomu, že se Rusku čím dál tím víc daří.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Jeden komentář

  1. „Naše“ nečeská neslovanská vláda usiluje o likvidaci slovanů. Podporuje Ukrajinu, aby byly síly vyrovnané a boje trvaly co nejdéle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.