Středa , 29 března 2023

5 důvodů proč obzvlášť v dnešní době jezdit na jízdním kole

Autor: Martin Kirschner.

Doba koronavirová zvýšila tržby prodejcům a servisům aut. Zvýšený nárůst tržeb zaznamenali i prodejci a servisy jízdních kol. Není divu. Málo komu se chce dnes jezdit v prostředcích hromadné dopravy s rouškou na obličeji.

Já osobně dávám přednost jízdě na kole, které jsem si nechal opravit a rozhodně to byla skvělá investice. V tomto článku vám řeknu pět hlavních důvodů, proč je výhodné jezdit na kole. Vycházím především ze své zkušenosti.

1) Nulové výdaje

Zatímco u auta musíte platit za benzín, pojištění, motorový olej, nebo třeba nemrznoucí směs, tak kolo je prakticky bez-výdajová záležitost, pokud ovšem nevezmeme v potaz jedinou investici do nákupu. V dnešní době, kdy spousta lidí řeší finanční problémy je tohle hlavní důvod, proč přesedlat na kolo.

2) Fyzická kondice

Jakmile jsem přešel z MHD na kolo, tak tím více pociťuji lepší fyzickou kondici. Je prokázáno, že při nižší intenzitě a delší době ježdění na kole, tělo spaluje tuky. Naopak při vyšší intenzitě ježdění spaluje vaše tělo převážně sacharidy a nabíráte svalovou hmotu.

3) Prokysličení těla

Zatímco lidé v MHD kvůli rouškám vdechují svoje vlastní bakterie a zpátky CO2 do plic, což je zdraví škodlivé, tak na kole vám nic takového nehrozí. Při jízdě na kole se zrychluje intenzita dýchání a tím pádem i prokysličení těla. Díky tomu se osvěžíte a získáte spoustu duševní a fyzické energie.

4) Energie přírody

V autě, nebo v MHD jste zavření jako v krabici a často musíte vdechovat výfukové plyny z rušných cest. Naopak jízdou na kole jste otevření okolnímu světu a můžete jízdu absolvovat cyklostezkou umístěnou v přírodě. Díky tomu načerpáte mnoho energie z přírody.

5) Hormon štěstí 

Pří jízdě na kole je vylučován serotonin, který bývá označován za hormon štěstí. Já osobně když se vrátím z cyklistického výletu, tak mám vyčištěnou hlavu, jsem šťastný a příjemně uvolněný. Úplně jiná liga, než když se z MHD vrátíte domů s depresemi.

Závěr

Zde jsem popsal z mého pohledu pět hlavních výhod, proč jezdit na kole. Možná si teď říkáte, že to jsou všeobecné poučky, které již znáte. Nicméně my nadšenci do osobního rozvoje věříme, že je dobré si sepsat na papír výhody toho daného předmětu, abychom si plně uvědomili jeho přínosy pro náš život. Proto jsem tento článek napsal hlavně i pro sebe.

Pokud jste doposud moc na kole nejezdili a chtěli byste začít, potom bych vám rád poradil, jak na to rychle a jednoduše. Především se porozhlédněte po prodejci, který prodává všechna potřebná příslušenství pod jednou střechou. U tohoto prodejce koupíte celoodpružené kolo, rukavice na kolo, batoh na kolo, dres na kolo, cyklistické oblečení a cyklistické kraťasy. Díky tomu budete mít při hromadném nákupu dopravu zdarma a případné reklamace vždy řešíte u stejného spolehlivého prodejce jízdních kol a doplňků pro jízdní kola.

 

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.