Pondělí , 27 března 2023

Akcie společnosti PayPal klesají kvůli kontroverzní politice, která uživatelům uděluje pokutu 2 500 USD za „dezinformace“

Foto: Centrála Paypalu v San Jose, Kalifornie, 9. dubna 2018

Akcie PayPalu v pondělí klesly o více než 6 procentních bodů poté, co se objevily zprávy, že se firma může pokusit pokutovat lidi ve výši 2 500 dolarů za šíření „dezinformací“ prostřednictvím platformy.

O víkendu tato společnost řekla The Epoch Times, že „PayPal nepokutuje lidi za dezinformace a tímto jazykem nebylo nikdy zamýšleno aby to takto bylo vloženo do našich zásad,“ a dodala: „Nedávno chybně vyšlo oznámení o [zásadách uživatelských podmínek], které zahrnovalo nesprávné informace,“ stojí v prohlášení.

Nicméně předtím firma rozšířila svou politiku tak, aby zakazovala „zasílání, sdílení nebo zveřejňování jakýchkoli zpráv, obsahu nebo materiálů“, které „propagují dezinformace“ nebo „představují riziko pro bezpečnost nebo pohodu uživatelů“.

Jednotlivci, kteří poruší zásady, mohou čelit pokutě ve výši 2 500 USD, která bude odebrána z jejich účtu PayPal za každé porušení. Tato politika měla vstoupit v platnost 3. listopadu.

Uživatelé byli odkázáni na uživatelskou smlouvu PayPal, která částečně uvádí, že PayPal může podniknout řadu akcí, pokud jsou uživatelé málo aktivní, jako je například udržování svých peněz v zůstatku na dobu neurčitou. Také se v ní uvádí, že „budete vůči společnosti PayPal odpovědní za částku škod, kterou jste společnosti PayPal způsobily vaším porušením zásad přijatelného užívání“ ve výši 2 500 USD za každé porušení.

Tyto peníze pokryjí interní administrativní náklady společnosti PayPal na monitorování a sledování porušení a poškození značky PayPal, mimo jiné jak uvádí dohoda.

Kritika

Bývalí vysoce postavení manažeři společnosti PayPal tuto politiku ostře kritizovali.

„Soukromá společnost se nyní může rozhodnout, že vám vezme peníze, pokud řeknete něco, s čím nesouhlasí. Šílenství,“ napsal na Twitter bývalý prezident PayPalu David Marcus.

Elon Musk, šéf Telsa, který před desítkami let spoluzaložil PayPal, řekl, že „souhlasí“ s Marcusovým příspěvkem na Twitteru.

O víkendu uživatelé na Twitteru vyzvali k bojkotu PayPalu a uživatelé uvedli, že přestali používat služby platební společnosti. Po přiznání chyby společnosti PayPal se kritici firmy nevzdali přesvědčeni, že politika byla vydána omylem.

Dan Held, bývalý šéf růstového marketingu pro kryptoměnovou burzu Kraken, napsal, že uživatelé by měli smazat účty u tohoto poskytovatele platebních služeb.

"PayPal zmrazení prostředků za myšlenkové zločiny je opovrženíhodné," napsal o víkendu.

Od pondělního ranního obchodování se akcie kalifornské firmy v San Jose propadly o 5,5 procenta. V roce 2022 klesly o více než 50 procent.

Před několika týdny PayPal zakázal skupinu s názvem „Gays Against Groomers“, o které někteří LGBT aktivisté tvrdili, že je „skupinou nenávisti“.

The Epoch Times kontaktovaly PayPal s žádostí o komentář.

Zachary Stieber přispěl k této zprávě.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Jack Phillips

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.