V medicíně je alkohol již 300 let známý jako narkotický a neurotropní jed, což je jed, který aktivně ovlivňuje nervový systém a všechny lidské orgány, jed, který ničí jejich strukturu na buněčné a molekulární úrovni.
Alkohol (ethylalkohol) – má vždy dramaticky negativní vliv na lidský organismus a jeho ochranné energetické pole. Princip účinku alkoholu je velmi jednoduchý a je znám už více než sto let.
Jak je známo, alkohol je dobré rozpouštědlo. Jako rozpouštědlo se v průmyslu běžně používá při výrobě laků, ve více chemických odvětvích na syntézu barev, syntetického kaučuku a dalších. Rozpouští téměř vše: tuk, nečistoty, barvy … Ale pokud se dostane do krve, tak i tam se alkohol chová jako rozpouštědlo! Co se stane, když se alkohol dostane do krve?
V normálním stavu je vnější povrch červených krvinek pokryt tenkou ochrannou vrstvou určitého maziva, která se při tření o stěny krevních cév elektrizuje. Každá z červených krvinek nese unipolární negativní náboj, a proto mají přirozenou vlastnost, že se navzájem odpuzují. Kapalina obsahující alkohol odstraňuje tuto ochrannou vrstvu a uvolňuje napětí. Výsledkem je, že červené krvinky se namísto odpuzování začínají slepovat.
Červené krvinky kvůli etanolu v krvi získávají novou vlastnost: začínají se navzájem lepit a vytvářejí větší nepřirozené struktury podobající se hroznovým střapcem. Tento proces probíhá v režimu jakoby nabalování se sněhových koulí.
Průměr kapilár v jednotlivých částech organismu (mozek, sítnice) je někdy tak malý, že červené krvinky se doslova „protlačují“ jedna po druhé. Nejmenší průměr kapiláry je 50-krát tenčí než lidský vlas, rovný 8 mikrometrem (0,008 mm), nejmenší průměr červených krvinek je 7 mikronů (0,007 mm).
Je proto zřejmé, že útvar obsahující několik červených krvinek se nemůže pohybovat přes tenčí kapiláry. Slepenec červených krvinek pohybující se po rozvětvených arteriích a potom podél menších arteriol, nakonec dosáhne arteriol, jejichž průměr je menší než je průměr sraženiny a uzavře ji, čímž se zcela zastaví průtok krve, proto se zastaví přísun krve do určitých skupin mozkových neuronů, které začínají nenávratně odumírat.
Sraženiny mají nepravidelný tvar a obsahují v průměru 200 – 500 červených krvinek, jejichž průměrná velikost je 60 mikronů. Existují ale také samostatné sraženiny – tromby obsahující tisíce červených krvinek. Krevní sraženiny takových velikostí samozřejmě ucpávají i větší arterioly. Protože kyslík přestává proudit do mozkových buněk, začíná hypoxie, a to znamená nedostatek kyslíku. Je to právě hypoxie, kterou člověk vnímá jako údajně neškodný stav opojení – intoxikace.
A to vede k „znecitlivění“ a potom k odumírání částí mozku. To vše konzument alkoholu subjektivní vnímá jako „svobodu“ od vnějšího světa, podobnou euforii. Ve skutečnosti je pouze část mozku uměle odpojena od vnímání často „nepříjemných“ informací zvenčí. Hypoxie napodobuje svobodu, jejíž pocit vzniká v psychice lidí pod vlivem alkoholu.
Pocit svobody však není svoboda, ale nejnebezpečnější iluze konzumenta alkoholu. Protože i když se konzument rozhodl osvobodit od ostatních a problémů, i tak je stále obklopen lidmi a okolnostmi a pod vlivem alkoholu si přestává být vědom svých činů a myšlenek.
„Spánek“, který je výsledkem závažné intoxikace, není spánkem v obvyklém fyziologickém smyslu. Přesněji je to ztráta vědomí v důsledku neurochemických poruch způsobených alkoholovou hypoxií mozku – určitý druh kómatu způsobený alkoholem. Jinými slovy, během hladovění kyslíkem nemůže bdělé tělo dýchat a aby se usnadnilo dýchání (aby člověk nezemřel), dochází k ochranné reakci těla – „spánku“, aby se v něm snížila rychlost metabolismu.
Alkohol je tedy jako neviditelná, ale velmi účinná zbraň, jejímž cílem je zbavit člověka rozumu. A pokud celý národ pije, když byli naši lidé vtáhnuti do této propasti opilosti, znamená to, že zbavujeme celý národ rozumu a přeměňujeme lidí z racionálních, tvůrčích, myslících a perspektivních na dvounohé pracovní stádo …
Konzumace alkoholu ovlivňuje potomky a vede k degradaci národa, k degradaci rasy. Nedávné studie ukázaly, že škodlivé účinky konzumace alkoholu otce se projevují více na dcerách než na synech. Zlo mužského alkoholismu se tedy více odráží v sestupných generacích na ženách než na mužích. Proto ženy musí vědět, že alkoholismus ohrožuje v první řadě je a prostřednictvím nich i budoucí rodinu a celou společnost. Ženy snášejí konzumaci alkoholu hůře a má to více tragických následků. A pokud před 40 lety činil ženský alkoholismus v porovnání s mužským pouze zlomek procenta, nyní už se v některých zemích vyrovnal mužům a to znamená, že se mnohokrát zvýšil.
Alkohol narušuje zdraví milionů lidí, zvyšuje úmrtnost u mnoha nemocí, způsobuje mnoho fyzických a psychických chorob, narušuje produktivitu práci, ničí rodiny, dramaticky zvyšuje zločinnost a výrazně podkopává morální základy jakékoliv společnosti, lidí a státu.
Největším zlem je však to, že vede k progresivní degeneraci genofondu národa a lidstva jako celku v důsledku výskytu vysokého procenta mentálně postižených dětí.
Charles Darwin byl vzhledem na všechny hrozivé následky konzumace alkoholu, a zejména vzhledem k jeho škodlivému vlivu na potomstvo, nucen veřejně prohlásit, že „zvyk konzumace alkoholu je pro lidstvo větším zlem než válka, hlad a mor dohromady.“
Prof. Prof. Vladimír Ždanov
Přeložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info
Facebook komentáře