Středa , 29 března 2023

VIDEO: Švédská společnost představila ve spolupráci s MasterCard první platební kartu, která bude zamítat transakce a nákupy po překročením osobního limitu CO2 držitele karty!

Autor: VK.

Tato kreditní karta vám bude diktovat, kolik můžete utratit peněz, aby jste neohrožovali životní prostředí. (Zdroj: Twitter)

VIDEO: Švédská společnost představila ve spolupráci s MasterCard první platební kartu, která bude zamítat transakce a nákupy po denním, týdenním a měsíčním překročením osobního limitu CO2 držitele karty! Každá transakce bude mít vypočtenou uhlíkovou stopu a cílem karty je omezit masovou spotřebu obyvatelstva na nákupní frontě! Podle ekonomů se jedná o pilotní projekt něčeho daleko většího a hrozivějšího v souvislosti s roztáčející se inflací v USA, v Eurozóně a rovněž v České republice, která začíná vést žebříček zemí s nejrychleji rostoucí inflací!

 

Naše redakce byla dnes upozorněna na nové opatření globalistů, které přichází ze Skandinávie. Švédská fintechová společnost Doconomy totiž ve spolupráci se společností MasterCard představila novou platební kartu nazvanou DO Black, která jako první platební karta na světě schvaluje anebo zamítá transakce nikoliv na základě finančního zůstatku na účtu propojeného s kartou, ale podle uhlíkové stopy produktů a služeb, za které je kartou placeno.

Platební karta ve spojení s mobilní aplikací sleduje nákupy a jejich původ v jednotlivých lokacích a z nich vypočítává emisní karbonovou stopu. Nákup ve fastfoodu je přepočten na metry krychlové, resp. kilogramy a tuny emisí CO2. Stejně tak platba na benzínové pumpě. Aplikace zatím nemá přístup do databází obchodníků, takže z účtenek není možné vypočítat přesný objem CO2 z nákupu, protože v nákupním centru třeba nakoupíte 40 položek zboží, ale uhlíková stopa se může značně lišit.

Když půjdete koupit tužkové baterie, vygenerujete tím uhlíkovou stopu až 50x vyšší než při nákupu potravin, protože výroba alkalických baterií představuje obrovskou zátěž. Aplikace ve spojení s kartou DO Black tak zatím funguje jen ve spolupráci se švédskými obchodníky, kteří uzavřou smlouvy se společností Doconomy a dobrovolně jim budou poskytovat seznamy položek z účtovaných nákupů. Zatím je to možné pouze na bázi dobrovolnosti, kdy držitel karty dobrovolně podepíše souhlas, že podmínkou vedení karty je sdílení informací od obchodníků ohledně položek nákupu se společností Doconomy.

V praxi to vypadá tak, že transakce MasterCard je nejprve propojena s databází Doconomy, která obdrží od obchodníka položky nákupu, servery Doconomy provedou výpočty CO2 uhlíkových stop a podle objemu emisní povolenky držitele karty buď pošlou souhlas MasterCard, anebo zamítnutí, takže karta následně operaci zamítne, a to z důvodu překročení emisní povolenky dané osoby.

První platební karta na světě založená na osobním emisním kreditu

Tento pilotní projekt ve Švédsku byl představen již 25. února 2019 a společnost MasterCard k tomu přinesla tiskovou zprávu [1], že vytvořila partnerství se společností Doconomy. Teprve nyní se ale tento projekt dostává do popředí v souvislosti s událostmi v České republice, o které včera informovali i americké televize. Česká republika se dostala do čela v celé Evropě v růstu inflace a v srpnu inflace v ČR prorazila magickou hranici 4% a ekonomové bijí na poplach [2], že do konce roku by to mohlo být i více než 5% inflace.

Mohutné rozdávání peněz obyvatelstvu před volbami není nic zvláštního, ovšem tentokrát je to jiné. Letošní rozdávání probíhá ve všech zemích Evropy a zejména v USA. Inflační spirála se přitom právě tam už dostala do situace, kdy lidé odmítají nastupovat zpátky do práce po koronavirové krizi, protože sociální dávky a kompenzace jim zajišťují lepší život a příjmy, než kdyby doopravdy pracovali.

Popis funkce platební emisní karty

To samé se stalo všude v Evropě a rovněž v ČR. Maloobchodní ceny rostou všude, někde dokonce o desítky procent. Mnoho lidí trpí konceptuální slepotou a nedokáže si skládat logikálie dohromady, přičemž sledují hlavně technikálie. Určitě jste zaregistrovali tzv. krizi průmyslu kvůli nedostatku čipů. Automobilky zastavují výrobu, nejsou čipy do grafických karet počítačů, Apple včera oznámil, že nemá dostatek čipů pro nové iPhony 13 a protože čipy jsou potřeba do veškeré elektroniky, dochází tím k čemu?

Malá pauza na přemýšlení… jestli na to přijdete sami… Ano, dochází k rozpoutání inflačního stimulu. Co to je? Inflační stimul je nebezpečná událost na globálním trhu, které se někdy říká jako “černá labuť” a je to událost, kdy nedostatek něčeho zásadního, bez čeho se společnost neobejde, automaticky odstartuje roztočení mamutí inflační spirály, uprostřed které se točí a ve víru sedí černá labuť.

Fenomén “Černé labutě” v podobě čipové krize a následně indukované masové inflace

Která věc v dnešní době je nenahraditelná? Mléko to není. Ani máslo. Ani sůl, která donedávna byla nad zlato. Ne ne. Dnešní svět se neobejde bez čipů. Čipy jsou zapotřebí k tomu, abyste mohli zaplatit v obchodě. Abyste mohli jezdit autem. Aby fungovala doprava. Aby fungovaly lékařské přístroje. Aby se lidé dorozuměli, pomocí telefonů. Aby mohli komunikovat, pomocí počítačů. Nedostatek čipů je tak ve skutečnosti přesně tou černou labutí inflační spirály. Co se totiž stane, když není něco, co je pro společnost nezbytné?

No, dojde logicky k masivnímu nárůstu ceny toho zboží. A protože ty čipy jsou nutné všude ve společnosti, další výrobci a firmy vysokou cenu čipů kompenzují nárůstem svých cen a svého zboží. Stavební materiál v celé Evropě a v USA prostřelil strop a všechno zdražuje o desítky procent. To vede k masivnímu zdražování už tak nedostupných bytů, které jsou předraženy kvůli spekulaci nadnárodních penzijních fondů.

Kalkulačka na výpočet emisí CO2

Nedostatek čipů v globální ekonomice tak vytvořil černou labuť ekonomického a finančního světa, která způsobí roztočení mohutné inflace, protože čipy potřebují všichni, což povede k mohutnému zdražování toho malého objemu čipů, které se na trh dostanou. A když se všechno zdražuje, vlády nemohou lidem nepřidat. Nemohou nepřidat důchodcům, ani státním zaměstnancům, nemohou nepřidat nezaměstnaným a soukromé firmy logicky nemohou nepřidat svým zaměstnancům, protože by odešli a neuživili by se v situaci rostoucích životních nákladů.

Jenže globalisté nedostatek čipů spustili uměle. Laická veřejnost je proslulá svojí tupostí, ale nemějte jí to za zlé. Technologické informace nejsou až tak veřejně dostupné. Všechny čipy totiž vyrábí autonomní robotizované linky bez zásahu lidské ruky. A pokud jde o křemíkové waffery, ze kterých se řežou desky pro litografii čipů, ty jsou vyráběny v metalurgických závodech a v indukčních pecích, ke kterým přistupují jen zaměstnanci v nehořlavých a žáruvzdorných kombinézách, kterými žádný virus rozhodně neprojde.

Světové a hlavně německé automobilky už v roce 2018 úmyslně neobjednaly pro rok 2021 dostatek čipů, už tehdy věděly a znaly plán, jak zlikvidovat spalovací auta pomocí uměle vyvolané čipové krize

Problémem není ani kapacita výroby čipů, protože čipy se nevyrábí jako rohlíky, ale vyrábí se podle dlouho dopředu nasmlouvaných objemů. Nemůže se stát, že najednou by Volkswagen nebo Toyota neměly čipy, protože si je neobjednaly. Čipy se totiž nevyrábí on-time, čipy se pouze dodávají on-time. V čem je rozdíl? Hlavní rozdíl je v tom, že automobilky neodebírají zásoby na sklad, takže od dodavatele objednávají on-time pouze to, co momentálně přijde do vyrobených aut, ne na sklad. Jenže pozor, to nemá nic společného s výrobou čipů. Ta je nasmlouvána až na 3 roky dopředu a nemůže se stát, že by čipy nebyly. Čipy se totiž do Evropy dováží v kontejnerech a skladují se v Holandsku. On-time dodávky čipů do německých automobilek potom probíhají z těchto holandských skladů v průběhu celého roku.

Roční emise CO2 na hlavu jednoho člověka v jednotlivých zemích

Takže, teď je tady otázka. Proč ty čipy v holandských skladech nejsou? Proč je německé automobilky v roce 2018 neobjednaly pro tento rok 2021? Zase vám dám chvilku na přemýšlení… jestli na to přijdete sami. Ano, už v roce 2018 německé automobilky potřebovaly zlikvidovat výrobu spalovacích aut. A proto neobjednaly na rok 2021 dostatek čipů. A to s cílem, aby čipy v omezeném množství byly jenom a hlavně do… elektrických aut. Kruh se uzavřel.

Nedostatek čipů je uměle vyvolaná krize s cílem násilně donutit lidi k nákupům politicky protěžovaných elektrických aut primárně, a sekundárně indukovat na globálních trzích mamutí inflaci. A jak to udělat, když je lidé nechtějí a chtějí spalovací auta? No, jednoduše. Vytvoří se krize něčeho, bez čeho se spalovací auta nedají vyrobit. Vyrobí se krize nedostatku čipů do těchto aut. Ze stejného důvodu končí v ČR výroba nejprodávanějšího spalovacího auta, Škody Fabia v provedení Combi. Automobilka oznámila, že s výrobou Fabie v kombíku končí. Jednak kvůli emisím, ale hlavně také kvůli nedostatku čipů.

Globalisté nejprve vypustili Černou labuť na vyvolání čipové a inflační krize, aby již brzy nabídli řešení této krize v podobě osobních emisních kreditů

Tato černá labuť roztočí mohutnou inflační spirálu. Bazarová spalovací auta vystřelí se svými cenami do astronomických výšin. Ceny bytů detto. Ceny potravin detto. Ceny služeb detto. Ceny oblečení detto. Ceny elektroniky desetkrát detto. A jak na to bude muset zareagovat stát a zaměstnavatelé? Zvyšováním mezd a platů na straně jedné, a zvyšováním cen své produkce a služeb na straně druhé. V této inflační spirále však bude zaděláno na zavedení nových opatření, jejichž cílem bude omezení spotřeby k ochraně klimatu, ale ve skutečnosti dojde k indukci omezení spotřeby a tím ke snaze o potlačení inflace, ovšem za cenu mohutného zchudnutí obyvatelstva.

Nákupem těchto tenisek zatížíte své platební konto více jak 17 kg emisí CO2

Je to ve skutečnosti děsivý plán na likvidaci nákupní fronty. Karta vám umožní utratit jen tolik peněz, jakou budete mít emisní povolenku CO2. Když koupíte na akci flákotu hovězího masa, už do konce týdne nekoupíte nic, protože tou flákotou si vyčerpáte do konce týdne emisní limit. Lidé se tak přeorientují na vegan a veget stravu, aby si mohli dovolit koupit třeba chlast, pivo apod. Při takto malé a řízené spotřebě nebude hrozit žádná inflace, protože pokud každý člověk bude mít známou emisní povolenku, bude mít i dopředu známou finanční spotřebu, takže stát bude moci spočítat, kolik peněz je třeba uvolnit do oběhu, kolik dávek, kolik důchodů, kolik platů státním zaměstnancům.

Platební karta omezující transakce podle objemu spotřebovaného CO2 je první vlaštovkou chystané likvidace nákupní fronty

Bez zavedení emisních personálních kvót nepůjde inflační spirálu zastavit, černá labuť se v té inflační spirále bude točit rychleji a rychleji. Proto globalisté zavedli ve Švédsku tento pilotní projekt DO Black karty společnosti Doconomy. Odkud myslíte, že přišel ten název té karty? Ano, je to odvozeno právě od ekonomického modelu “černé labutě” ve společnosti, která otřese celou civilizací a roztočí finanční krizi na hladině globálních trhů. Uměle vytvořená čipová krize ve spolupráci globalistů s automobilkami, vládami a bankami má za úkol nejprve vytvořit problém, tedy čipovou a následně inflační mamutí krizi.

Jakou uhlíkovou stopu v USA zanechává člověk konzumující výhradně maso, průměrně maso, lidé nekonzumující hovězí, vegetariáni a vegani

A hned poté globalisté nabídnou řešení této krize. Emisní osobní kredity pro každého člověka a nepodmíněný příjem, který díky emisním kvótám jedince půjde dokonale rozpočítat na každou osobu. Univerzální příjem již nebude utopií, ne ne. Univerzální příjem se tím okamžikem stane nezbytností, protože černá labuť bude v inflační spirále požírat všechny životní úspory obyvatelstva. Proto Doconomy není výstřelek střelených Švédů, je to pilotní projekt globálního plánu na zavedení osobního emisního kreditu každého člověka s cílem propojení inflační regulace a nepodmíněného příjmu. Vítejte ve světě Total Control!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj: Aeronet.cz

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.