Pondělí , 27 března 2023

Alternativní média jsou v totalní likvidaci. Kolem 23 webů bylo zablokováno za šíření „dezinformací“

Autor: Martin Kirschner.

23 webů bylo vystaveno cenzuře, které se dnes říká boj proti dezinformacím. (Public Domain)

V demokratických společnostech to bývá tak, že je zachována opozice opačných názorů na různé události. To si však nemyslí Česká vláda, která skrze Národní centrum kybernetické bezpečnosti nechala odstranit 8 „dezinformačních“ webů. Armáda zažádala o vyřazení dalších 15-ti webů.

Ondřej Filip výkonný ředitel společnosti NIC.CZ, který je zodpovědný za blokaci webů řekl:

"Analyzovali jsme situaci a jsme ve spojení s bezpečnostními složkami státu. Přemýšleli jsme, co můžeme udělat ve chvíli, kdy se nám tady šíří dezinformace. A položili jsme si otázku, jestli je správné, aby se tady šířily takové neuvěřitelné informace v době takového konfliktu, a jestli je nevypnout. Dospěli jsme k názoru, že je správné je vypnout. Navíc nás vyzvala vláda, ke které se naše úvahy dostaly. A my tu výzvu splnili."

V současné době jsou zablokovány tyto weby:

Aeronet.cz, Protiproud.cz, Otevrisvoumysl.cz, Ceskobezcenzury.cz, Voxpopuliblog.cz, Prvnizpravy.cz, Czechfreepress.cz, Exanpro.cz, Skrytapravda.cz, Infokuryr.cz, narodninoviny.cz, Novarepublika.cz, Nwoo.org, Pravyprostor.cz, rukojmi.cz, Slovanskenebe.com, Svobodnenoviny.eu, Svobodny-vysilac.cz a Zvedavec.org

Další alternativní noviny, které byly na seznamu k zablokování Českou vládou útok přežily, nebo se jim podařilo obnovit svou činnost a lze se na tyto weby opětovně dostat:

Ac24.cz, cz.sputniknews.com, Cz24.news, Eurabia.cz, Slovanskenebe.com

Celkem se tak jedná o 23 webů, které byly určeny k zablokování.

Většina webů, které útok nevydržely mají českou koncovku, cz protože o zablokovaní webů se postaralo sdružení NIC.CZ, které spravuje české domény. Mnoho alternativních médii, které byly tímto útokem poškozeno proto zvažuje, že dá svůj web na zahraniční servery s mezinárodní doménou.

Pan VK, který je šéfredaktorem Aeronetu, jednoho ze zablokovaných webů k této situaci v pátečním vysílaní řekl:

„Jelikož provozovatelem našeho serveru je americká společnost, registrována ve Spojených Státech, tak je tam porušení v podstatě i mezinárodních smluv o ochraně investic, podepsaných Spojenými Státy a Českou Republikou v devadesátých letech. Na jakém právním základě, právním základě, na jakém základě, jakého paragrafu bylo rozhodnuto, že tyto servery a jmenovitě náš americký server bude zablokován a přestane nejvyšší operátor úrovně DNS resolvovat, to znamená překládat naši doménu? Kde je jakýsi právní doklad k tomu, že oni tak můžou udělat? Oni mají nějaké soudní rozhodnutí? My jsme porušili nějaký zákon? My jsme vyzývaly někde k něčemu protiprávnímu, nezákonnému? A i kdyby někdo byl takový šílenec a někde někdo považoval něco za protiprávního, tak o tom nejdřív musí rozhodnout soud.“ říká pan VK s poukazem na to, že žádný zákon neporušili a žádné soudní rozhodnutí k zablokovaní domén nebylo vydáno.

Před třemi měsíci jsem napsal článek, kde jsem varoval před bojem proti dezinformacím, který je jenom skrytou cenzurou. Psal jsem, že vlády chtějí cenzurovat alternativní média. Bylo to ještě před tím, než se psalo o tom, že je Rusko hrozbou. To znamená, že takzvané "ruské dezinformace" jsou jenom záminkou pro to, aby byla zrušená alternativní média. MSM, která zbyla po tomto zpustošení vám určitě neřeknou pravdu o tom co se děje na Ukrajině a proč Putin vyhlásil Ukrajině válku, když vás nebyla schopna pravdivě informovat o Covidu, PCR testech, vakcínách a celé této falešné pandemii.

Nelze v zájmu „vyššího dobra“ porušovat zákony a zavádět cenzuru, protože se pak dostáváme do diktatury, kde v zájmu „vyššího dobra“ budou lidé přicházet o další práva, tak jako tomu bylo při pandemii Covidu. Jelikož pan Filip z NIC.CZ došel k názoru, že je potřeba domény vypnout, tak tím zablokoval názory jiných. To není cesta demokratické společnosti a nedivil bych se kdyby někdo podal na pana Filipa trestní oznámení za sabotáž.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.