Sobota , 1 dubna 2023

Brian May, kytarista kapely Queen říká o vystoupení Shen Yun: „Okouzlující a povznášející zážitek“

Autor: John Smithies

Brian May ze skupiny Queen vystupuje na pódiu během 91. ročníku předávání Oscarů v divadle Dolby v Hollywoodu v Kalifornii dne 24. února 2019. (foto Kevin Winter / Getty Images)

Pro legendárního kytaristu skupiny Queen bylo vystoupení souboru Shen Yun okouzlující. Zúčastnil se ho i se svou ženou, herečkou Anitou Dobsonovou 30. dubna 2019 v londýnském divadle Eventy Apollo.

„Vidět Shen Yun byl okouzlující a povznášející zážitek!“ uvedl May po vystoupení v rozhovoru s Epoch Times. Představení je podle Maye „zcela nový způsob, jak vidět svět!“ Některé příběhy v představení jsou totiž divadelním ztvárněním tradiční kultury, která na území Číny přetrvávala tisíce let.

Po tisíce let čínští lidé věřili v existenci Bohů, jak o nich hovoří učení buddhismu, taoismu a konfucianismu. Hodnoty a myšlenky těchto prastarých učení byly ve 20. století čínským komunistickým režimem z velké části zničeny, proto byl také soubor založen čínskými umělci v New Yorku, kde mohou svobodně a nezávisle tvořit.

Brian May prozradil, že vstupenky na představení daroval své ženě Anitě k jejím 70 narozeninám, které oslavila 29. dubna.

                                                       Upoutávka na představení

Jako kytarista se zapsal do světové hudební scény díky kapele Queen, kterou založil se zpěvákem Freddiem Mercurym a bubeníkem Rogerem Taylorem v roce 1970. Skladby kapely se mnohokrát dostaly mezi top 10 skladeb světových žebříčků a její členové hráli na největších světových kulturních akcích.

V únoru se May zúčastnil 91. ročníku předávání Oscarů v Los Angeles. Jeho hudba se totiž objevila ve filmu Bohemian Rhapsody, který získal čtyři Oscary.

I zde ho doprovázela manželka Anita Dobsonová, která se proslavila ve Velké Británii díky angažmá v seriálu EastEnders, kde hraje roli Angie.

Kapela Queen vystupovala v roce 1975 přesně zde v Eventy Apollo, předtím známém jako divadlo Hammersmith Odeon. Tehdy zde odehráli jeden z jejich nejdůležitějších koncertů. „Koncert byl velmi výjimečný, protože to bylo poprvé, co jsme hráli celou show živě v televizi,“ uvedl May.

Byla to také první příležitost, kdy kapela odehrála v živém koncertu úspěšný hit Bohemian Rhapsody.

20190430-London-shen yun -YuanLuo-AudienceAtCurtainCall-600x400
Diváci sledují představení Shen Yun v divadle Eventy Apollo, Londýn 30. dubna 2019. (foto: Yuan Luo / The Epoch Times)

Takže pro Briana je Apollo pozoruhodným místem s nímž se pojí jeho osobní historie.

Spolu s manželkou viděli letošní předposlední představení Shen Yun v Londýně, předtím, než soubor odjel do Plymouthu na jihozápadě Velké Británie.

Soubor Shen Yun Performing Arts, jehož posláním je obnovovat prastarou tradiční čínskou kulturu, je uprostřed svého světového turné 2019. Celá společnost dnes čítá již šest souborů, které vystupují ve více než 130 městech na čtyřech kontinentech.

Brian May není první celebritou, která vystoupení Shen Yun navštívila...

divaci-na-predstaveni-shen-yun-performing-arts
(Shora, zleva doprava) Belgická princezna Léa, herec Martin Freeman, princ Jean d'Orléans, bývalý český ministr Michael Kocáb, český mecenáš Karel Janeček, český herec Jan Vlasák, virtuozka Jitka Hosprová, bývalý ministr kultury Daniel Herman, baletní mistr Vlastimil Harapes - na představení Shen Yun. (Epoch Times a NTD)

V roce 2018 přišel na představení se svojí dcerou herec trilogie Hobbit Martin Freeman, který po představení prohlásil, že je „velice ohromen“. „Poznáte, když vidíte dobré výkony,” komentoval úroveň představení Freeman.

V roce 2011 v Sydney viděla představení také oscarová herečka Cate Blanchettová. „Pro nás a děti to byl mimořádný zážitek ... Úroveň dovedností, ale také síla archetypů a příběhů byla překvapující,“ řekla Blanchettová po představení.

A na představení přišli také mnozí další…

originálního článku newyorské pobočky deníku The Epoch Times přeložili Martin Konečný a Milan Kajínek

Zdroj překladu: http://www.epochtimes.cz/2019051924779/Kytarista-kapely-Queen-Brian-May-rika-ze-vystoupeni-Shen-Yun-byl-okouzlujici-a-povznasejici-zazitek.html

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.