Středa , 31 května 2023

Charles Hoskinson sdílí plány Cardana na rok 2022

Zakladatel Cardana také využil své řeči k tomu, aby si bouchl do sítí, které „mají být decentralizované“. (Print Screen z Youtube)

Klíčové věci

Zakladatel Cardana Charles Hoskinson se podělil o některé plány sítě na rok 2022 ve své 30-ti minutové předvánoční řeči na YouTube.

Připustil, že se mýlil, když řekl, že do konce tohoto roku budou na Cardanu tisíce decentralizovaných aplikací.

Napadl také „sítě, které mají být decentralizované“, ale když přestanou fungovat, potřebují restart.

Na Štědrý den zveřejnil zakladatel Cardana Charles Hoskinson 30-ti minutové video na Youtube, kde zhodnotil některé z největších úspěchů Cardana pro rok 2021 a podělil se o některé z jeho největších plánů na příští rok.

Charles Hoskinson odhaluje plány Cardana na rok 2022

Ve 30-ti minutové předvánoční řeči na YouTube se zakladatel Cardana Charles Hoskinson zamyslel nad současným stavem odvětví, sítí Cardano a některými plány projektu na příští rok.

„Existoval tweet z roku 2020, kde jsem řekl: ‚Předpokládám, že do příštího roku budeme mít na Cardanu tisíce dApps a stovky aktiv,‘ a mýlil jsem se v obou směrech,“ řekl Hoskinson.

Podle něj je nyní v síti Cardano namísto stovek vydaných přes dva miliony aktiv, z nichž většinu údajně tvoří NFT. Pokud jde o rozšiřování decentralizovaných aplikací (dApps) v síti, Hoskinson řekl: „Ještě tam musíme vidět významnější tažnou sílu.“ Tvrdil, že to bylo kvůli opožděnému vydání aktualizace Goguen, která do sítě zavedla chytré kontrakty.

Cardano zavedlo 12. září funkci inteligentní smlouvy na mainnetu pomocí hard forku Alonzo. Nicméně Minswap, první decentralizovaná burza spuštěná v síti, čelila okamžitým problémům se škálováním kvůli takzvanému problému souběžnosti.

Jednoduše řečeno, souběžnost se týká schopnosti více různých agentů komunikovat se stejnou inteligentní smlouvou ve stejnou dobu. Design Cardano založený na EUTXO kvůli tomuto problému vývojářům ztížil vytváření škálovatelných decentralizovaných aplikací na protokolu.

Zatímco Hoskinson na Twitteru tvrdil, že „neexistuje žádný problém se souběhem“ a že problém je „zcela vymyšlený“, síť zatím nezaznamenala žádnou smysluplnou aktivitu DeFi. Několik projektů mělo zpožděné spuštění na hlavní síti kvůli souběžnosti. Navzdory tomu Hoskinson tvrdil, že rok 2021 byl pro Cardano skvělým rokem, pokud jde o adopci. "Díváme se na dva miliony lidí" a "tisíce vývojářů", použivající a stavící na Cardanu, tvrdil.

Některé z plánů pro Cardano na příští rok zahrnují vybudování institucí, které udržují síť, a rozšíření jejího přijetí po celé Africe. "Příští rok se stane to, že se vytvoří formální open-source struktura, něco jako Hyperledger k Linuxu, a uvidíme, že se zapojí mnoho institucí," řekl Hoskinson.

Co se týče expanze v Africe, cílem je pro Cardano vybudovat všechny potřebné nástroje pro dostupné a vyhovující peer-to-peer půjčování na řetezci. Jedním z důsledků by bylo úplné obcházení bankovního systému v Africe, o kterém Hoskinson občas tvrdí, že „je nesmírně dravý a umožňuje některým z nejhorších žijících lidí zůstat u moci“.

Hoskinson také řekl několik negativních věcí ohledně některých trendů a konkurenčních projektů v prostoru. Když mluvil o současném stavu průmyslu, řekl:

„Decentralizace, to je to, co nám bylo slíbeno, a co jsme dostali? Obrázky kamenů, které se prodávají za miliony dolarů, módní slovo, sítě, které mají být decentralizované, ale když přestanou fungovat, někdo je musí nakopnout, aby je restartoval.“

I když nejmenoval žádná jména, jeho komentář pravděpodobně směřoval k Solaně, chytrému smluvnímu blockchainu, který za poslední rok zažil několik narušení sítě. Například v září došlo k incidentu, kdy síť přešla na 18 hodin do režimu offline a validátoři museli síť sestavit a „restartovat“, aby ji znovu zprovoznili.

Podle Hoskinsona to a miliardy dolarů ztracené kvůli hackům, chybám a krádežím v DeFi byly způsobeny převládající mentalitou odvětví, „že je lepší být první než nejlepší“. Cardano se prodává jako první blockchainový protokol založený na přísném akademickém výzkumu. Kvůli tomuto přístupu bylo Cardano často kritizováno odborníky z oboru za pomalé vydávání nových funkcí.

Zdroj: cryptobriefing.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.