Neděle , 26 března 2023

Chystají se další rozsáhlé demonstrace za odstoupení Fialovy vlády

Pohled na demonstraci ze 3. září kde se sešlo přes 100 000 lidí

Aktivisté Jiří Havel a Ladislav Vrábel svolávají další rozsáhlé demonstrace v Praze poté, co prezident nevyhověl jejich požadavkům o odstoupení Fialovy vlády.

První demonstrace se budou konat v Den vzniku samostatného československého státu dne 28. října ve 14 hodin na Vávlavském náměstí a druhá demonstrace se bude konat 17. listopadu s možností prodloužení v dalších dnech.

Cílém těchto demonstrací je zesílit tlak na prezidenta, aby nechala odvolat vládu Petra Fialy a byly vyhlášeny předčasné volby. Podle aktivistů tato vláda nesplňuje to co by měla a to je zajištění ekonomické prosperity a bezpečnosti státu.

Proto podle aktivistů je nutné nechat odstpoupit vládu Petra Fialy a vyhlásit předčasné parlamentní volby, což prezident z hlediska svých pravomocí mohl udělat podle Ústavy, paragrafu 62.

Aktivista Jiří Havel poskytl informace o tom, že prezident má pravomoc odvolat vládu Petra Fialy:

Na demonstraci se bude debatovat o tématech:

Válka, cena potravin, elektřina, plyn, pohonně hmoty, Grean deal a inflace

Poukázat se má na to, že tato současná vláda může za vysoké ceny komodit, inflaci a že chce český národ vtáhnout do války. V rámci projektu „Česká Republika na 1. místě“ aktivisté říkají, že bychom neměli válečně podporovat žádnou stranu a že bychom měli upřednostňovat především české zájmy.

Na demonstraci mají vystoupit:

Martin Koller - vojenský analytik

Kandidáti na prezidenta: Josef Skála, Jaroslav Turánek, Hynek Blaško

Řečníci: Bohumír Dufek  odbory, Pavel Cimbal , Chytra Zdeněk , Radek Novotný voda, Marek Obrtel Národní domobrana, Ivan Vyskočil herec, Jana Lorencová novinářka, Pavel Matějka bloger

Aktivista Ladislav Vrábel má v plánu položit dvě otázky kandidátům na prezidenta:

1) Jak, chcete zařídit to, aby Česká Republika nebyla vtažena do války s Ruskem?

2) Jak chcete vyřešit energetickou a plynovou krizi?

V současné době další pobouření mezi aktivisty a právníky vyvolalo to, že zatímco celý národ chudne, tak politici si přidávají na platech. Politik a právník Jindřich Rajchl ze strany PRO k tomu říká:

„Víte jak vypadá vrchol arogance? Když politici v čele s panem Jurečkou odmítnou prodloužit zmrazení svých platů, které tak u poslance vyskočí přes 100 tisíc za měsíc, s odůvodněním, že "hypotéční splátky rostou a vše se zdražuje". Takže oni nás dovedou do totální bídy, lidem ordinují dva svetry, ale sami si zvednou platy na 100 tisíc měsíčně, protože se jim prý zvýšily náklady. A ještě to bez okolků hodí na zaměstnace justice, kterým se prý nízké platy nelíbí. Nechal bych je všechny žít rok s platem 20.000/měsíčně bez možnosti využívat jejich "naspořené" rezervy. Aby aspoň na chvíli ochutnali realitu. Jak dlouho je ještě necháme, aby se nám smáli do obličeje? Jak dlouho jim ještě tuhle aroganci moci budeme trpět? Tohle přece už fakt není normální. Lepší příklad úsloví "káže vodu, pije víno" jsem snad ještě nikdy v životě neviděl. Tohle je fakt strop.“

Pozvánka na demonstraci 28. října

Další demonstrace je plánována 17. listopadu, kdy se slaví svátek Den za svobodu a demokracii. V rámci této demonstrace má být učiněn nejdelší pochod před Českou televizi, kde má pan Vrábel vyslovit svůj požadavek vůči Česke televizi, aby jej nechala promluvit v televizi k celému národu, kdy tento aktivista chce vyzvat všechny lidi k podpisu petice za odstoupení Fialovy vlády. Pokud Česká televize požadavkům pana Vrábela nevyhoví, tak následující dny 18, 19, 20 ... budou pořádány pochody a nátlakové akce před Českou televizí, dokud nedostane pan Vrábel možnost se prostřednictvím televize vyjádřit k národu.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.