Sobota , 1 dubna 2023

Chytré kontrakty na Cardanu jsou na hranici 1 000

Autor: Jordan Major.

Aktualizace sítě Cardano (ADA) v září 2021, která zahrnovala přidání funkcí chytrých kontraktů, zaznamenala obrovský růst a posílila schopnost platformy konkurovat jejímu většímu konkurentovi Ethereum v mnoha ohledech.

Je pozoruhodné, že počet chytrých kontraktů založených na Plutus, platformě pro chytré kontrakty založené na Cardano, dosáhl k 25. lednu milníku 996, což znamená, že pouze čtyři chytré kontrakty nám zbývají do 1 000.

Graf znázorňuje skutečné chytré kontrakty založené na Plutusu běžící na blockchainu Cardano, které byly nasazeny jako součást chytrého vylepšení, který umožnila zářijová akce navýšení na hard fork Alonzo.

Hlavně upgrade znamenal, že Cardano mohlo poskytnout platformu pro vývoj aplikací pro decentralizované finance (DeFi) a také nabídnout programovatelnost komunitě vývojářů.

ADA roste v popularitě u vývojářů

Dříve Finbold uvedl, že počet chytrých kontraktů na platformě Cardano byl v prosinci 888; nejnovější úspěch podtrhuje, že popularita Plutusu mezi vývojáři od zářijového upgradu stoupá.

Stojí za to zdůraznit, že navzdory skutečnosti, že Cardano provedlo několik upgradů sítě, přidání inteligentních kontraktů bylo zlomovým okamžikem v ekosystému.

Nicméně přijetí Cardano vývojáři a počet decentralizovaných aplikací (dApps), které jsou připojeny k síti Cardano, jsou nejdůležitějšími faktory určujícími jeho úspěch.

V průběhu vývoje Cardano uvedlo, že uživatelé a vývojáři by měli být připraveni na nárazy na cestě, zejména v raných fázích. V důsledku toho jsme nedávno zdůraznili 11 způsobů, jak Cardano plánuje expandovat v roce 2022.

Průměrné zatížení blockchainu Cardano dosáhlo historického maxima

Dne 22. ledna 2022 průměrná zátěž blockchainové sítě Cardano dosáhla historického maxima 94,49 % kvůli jeho nedávnému vývoji.

Zahrnutí funkce chytrých kontraktů vedlo ke zvýšení aktivity v síti, jak je vidět v nárůstu řady metrik, jak bylo uvedeno výše.

Díky této úrovni škálovatelnosti zaznamenalo Cardano tento měsíc jak vyšší objem, tak i více než 500krát levnější poplatky než má Ethereum, při zohlednění upraveného objemu.

Během vydání se token ADA obchodoval za 1,03 USD, což je nárůst o 1,8 % za posledních 24 hodin, i když Cardano nebylo ušetřeno rozsáhlé korekce kryptotrhu o 31,9 % za poslední týden.

Zdroj: finbold.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.