Středa , 31 května 2023

Demokracie ustoupila oligarichii

Autor: Martin Kirschner.

Nenasytnost oligarchů ochuzuje 99% obyvatel Země.

Vládu nad naší zemí převzala finanční oligarchie. Netýká se to pouze České Republiky, ale téměř celého světa. Nadnárodní firmy v rukách elit se zmocnili vlád a ovlivňují zákony a chod jednotlivých zemí.

Rád bych v tomto článku citoval z knihy „A jde se na to“ od Michaela Morrise. Ačkoliv kniha byla vydána v roce 2014, tak popisuje vlastně to, co se dnes děje, akorát to tehdy nebylo tak viditelné jako dnest. Citát je ze str. 59 této knihy:

Citát z knihy

„Demokracie ustoupila oligarchii. Dnešní západní svět řídí banky. Přestože to lidé ještě dnes nepochopili, v Evropě ani v Severní Americe dnes žádná skutečná demokracie neexistuje. Devadesát procent obyvatelstva ovládá nová aristokracie neboli finanční šlechta, která k vládnutí není předurčena na základě svých výkonů nebo inteligence, ale tak, jak tomu bylo před sto lety – na základě dědického práva. Tato elita má pod palcem celé bankovnictví, finanční systém, ekonomiku a politiku, jež vydává zákony v její prospěch. V podstatě je stejná jako ta stará – udržela si moc, pozemky, banky i kontakty. Patří k ní jen několik málo rodin; hráči jsou tíž jenž změnili masku.

Nůžky mezi chudými a bohatými se stále rozevírají. Počet miliardářů roste stejně jako těch, kdo trpí hladem, a to nejen v dalekých exotických zemích, ale i ve střední Evropě a v USA. Vzdělání je pro chudinu stále hůř dosažitelné, pro bohaté naproti tomu snadněji. V Německu v roce 2011 bylo evidováno 7,5 miliónů analfabetů! 14,5% práce schopného obyvatelstva tím pádem neumí číst ani psát! V Evropě byla v roce 2012 zhruba třetina mladých lidí bez práce a vyhlídky na změnu. Sociální demokracie selhala stejně jako komunismus a volné tržní hospodářství. To čeho dosáhli naši prarodiče, bylo v posledních třiceti letech tajně zničeno vládnoucí třídou, jež vlastní všechny velké globální koncerny (více k tématu najdete v mé knize Co nesmíte vědět!). Zatímco nám všude vyprávějí o rozkvětu, demokracii a rovnosti příležitostí, už dlouho se nacházíme v diktatuře velkokapitálu.

„Možné je všechno. Inflace, deflace, hyperinflace. Jak reagují lidé, když přijdou o všechny jistoty, když jsou vyrvání ze svého života, když se jim zhroutí jejich životní plány? Zkušenost mi říká, že se pohybujeme směrem k tragédii – a já tento scénář nemohu vyloučit. Poteče mnoho krve a utrpení lidí vzroste stejně jako počty uprchlíků. A nemohu vyloučit ani konflikt, jenž povede k další válce – tentokrát mezi USA a Čínou“ Eric Hobsbawn

Zatímco daně a odvody všeho druhu pro běžné obyvatele, živnostníky a malé až středně velké firmy stoupají, zatímco naše peníze podléhají inflaci, ceny rostou a 90% obyvatelstva neustále chudne, největší hráči na globálním trhu jako Starbucks, Google nebo Amazon neplatí téměř žádné daně. Studie OECD v únoru roku 2013 odhalila, že Google za rok 2011 zaplatil celkem jen 3,2% na daních, přestože jeho odhadovaný zisk v témže roce činil 10 miliard dolarů. Americká energetická společnost General Electrics neplatila téměř nic – a to při zisku 14 miliard dolarů. “

Konec citace

Shrnutí

Zatímco my obyčejní lidé, živnostníci a malé nebo střední firmy musí platit vysoké daně, poplatky, pokuty, úroky, pojištění atd., tak nadnárodní firmy patřící finančním skupinám nemusí platit téměř nic. Lidé jsou navíc ochuzovaní inflací.

Aby toho nebylo málo, tak dnes musí lidé povinně od těchto nadnárodních firem kupovat roušky, testy, dezinfekce a jiné zdravotní produkty, které musí používat, jinak by porušili ´´nařízení´´. Tohle zcela jistě má katastrofální důsledek na rozpočet každé domácnosti. Nedovedu si představit horší formu zotročení než to co se teď děje.

Celé toto dění se podobá hře Monopoly, kdy pokud vstoupíte na určité políčko patřící jinému hráči, tak mu musíte zaplatit poplatek. Problém však je, že nadnárodním firmám již patří všechna tato polička a běžní lidé to nevidí a jenom platí. Nakonec to vždycky dopadne tak, že je hráč vyřazen ze hry, v tomto případě se z člověka stane bezdomovec, což již dnes můžeme pozorovat ve svém okolí.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.