Sobota , 1 dubna 2023

Důležitost týmového sportu pro zdravý vývoj dětí

Autor: Martin Kirschner.

V současné době se zrušila spousta sportů a koníčků v důsledku vládních opatření. Málokdo si dokáže uvědomit, jaký dopad to může mít na vývoj dětí.

Týmové sporty vytvářejí přátelství a sociální interakci mezi vrstevníky. Podle mnohých psychologů sporty s interakcí jiných lidí podporují emoční a sociální inteligenci dětí.

Můj příběh

Když jsem byl malý kluk (cca 9 let), tak mě můj táta přihlásil do fotbalového klubu Ostrava-Hrabůvka. Byl jsem mu za to velmi vděčný a zapálený pro věc. Netušil jsem však, že se táta bude chtít stát pomocníkem trenéra. O to jsem měl tréninky těžší, protože můj táta na mě byl přísný a když kluci běhali třeba 5 koleček, tak já jsem musel běhat 7 kol.

Postupně jsem však právě díky tomu získal skvělou fyzičku a dohnal jsem kluky, kteří již několik let hráli fotbal. Technika však byla o něco horší. To ale není podstatné. Podstatné je to, že jsem někam chodil sportovat, byl na čerstvém vzduchu a budoval přátelství.

Ještě před pár měsíci jsem s kluky hrával nohejbal, než nám všechno zavřeli.

Dnešní doba

Dnes je takzvaně nová doba a sociální kontakty se zužují. Všechno se zavírá a lockdownuje. Děti již ztrácejí mezi sebou interakci a utíkají do online prostředí. Vlastně jsou násilně uváděny do tohoto online prostředí, protože učení je online, komunikace s kamarády je online a hry jsou také online.

Tento článek je proto takovým impulzem pro rodiče a trenéry, aby pro děti zorganizovali nějaké fotbalové akce. Děti potřebují sport, potřebují volně dýchat a mít mezi sebou sociální interakci.

Pořiďte dětem kvalitní kopačky Nike, nebo kopačky Adidas. Kvalitní kopačky jsou základ. Pak už stačí sebrat pár přátel a zajít si zahrát fotbal na volné hřiště. Je třeba být stále spolu v kontaktu, nejenom online přátelé : )

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.