Pondělí , 27 března 2023

Elon Musk reaguje na hrozbu žaloby od Twitteru

Autor: Tom Ozimek.

Elon Musk ve svém memu si dělá srandu z Twitteru.

Miliardář Elon Musk reagoval řadou memů na přípravy Twitteru, který ho chce zažalovat ve snaze donutit ho dokončit nákup platformy sociálních médií za 44 miliard dolarů.

V nočním příspěvku na Twitteru z 10. července Musk sdílel memy obsahující obrázky, na kterých se směje, spolu s titulky, které označily několik klíčových událostí v jeho příběhu s nabídkou odkupu.

Musk souhlasil s nákupem Twitteru za 54,20 dolaru za akcii, což je výrazně nad současnou tržní cenou 32,65 dolaru na konci pravidelného obchodování 11. července.

Od té doby se rozhodl dohodu opustit a podal formální podání u Americké komise pro cenné papíry (pdf), které tvrdí, že na platformě je příliš mnoho robotů a automatických účtů.

Twitter odpověděl, že se pokusí prosadit dohodu a možná Muska zažaluje.

Bret Taylor, předseda Twitteru, v příspěvku na sociálních sítích z 8. července uvedl, že společnost plánuje zažalovat Muska u soudu Delaware Court of Chancery, aby ho donutila dodržet dohodu.

V médiích se objevily spekulace, že podání by mohlo přijít již začátkem tohoto týdne.

V dubnu Musk koupil značné množství akcií Twitteru, což vyvolalo spekulace, že prosadí změny v zásadách moderování obsahu této společnosti.

Musk si opakovaně vzal na mušku Twitter a tvrdil, že je levicově zaujatý a zaměřuje se na konzervativní účty.

"Přemrštěná" cena

Bývalý prezident Donald Trump reagoval na Muskovo podání, které se snaží odstoupit od dohody o koupi Twitteru ve výši 44 miliard dolarů, a řekl, že věří, že tento krok je nevyhnutelný.

„Věděl jsem, že Twitter má spoustu falešných účtů, protože jsem je četl, jako všichni ostatní,“ řekl Breitbart News Trump, který vlastní platformu Truth Social.

Řekl také, že „si myslel, že cena za odkup je přemrštěná.

Twitter uvedl, že roboti nebo automatizované účty tvoří méně než 5 procent celkových účtů, což Musk zpochybňuje. Jeho právní tým v podání z 8. července uvedl, že mu Twitter neumožnil dostatečný přístup ke svým datům, aby mohl provést vlastní analýzu, přičemž v podstatě tvrdil, že společnost zkreslila počet svých zpeněžitelných denních aktivních uživatelů, a tak porušila podmínky jejich dohody.

Říkal jsem to už dávno a řekl jsem: "Tato dohoda se nikdy neuskuteční," řekl Trump s tím, že si myslí, že záležitost směřuje k soudnímu sporu.

Meme, který Musk zveřejnil 10. července, je zakončen podobiznou, na níž se směje, spolu s titulkem „teď musí prozradit informace o botech u soudu“, což naznačuje, že věří, že Twitter bude nucen poskytnout některé informace, které požadoval ohledně automatických účtů.

Trump také naznačil, že sága o odkupu Twitteru je dobrým znamením pro jeho vlastní sociální platformu.

"Osobně mám něco, čemu se říká Truth," řekl s odkazem na platformu Truth Social.

"Je to velmi úspěšné. Máme lepší interakce. Funguje to fenomenálně a velmi brzy budeme mít přes 5 milionů lidí a v nepříliš vzdálené budoucnosti budeme na 10 milionech.“

Jack Phillips přispěl k této zprávě.

Překlad: Martin Kirschner. Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.