Sobota , 10 června 2023

Prezidentka ECB připustila, že CBDC bude použito k „ovládání lidstva“

Prezidentka Evropské centrální banky připustila, že CBDC poskytne globalistické elitě větší moc ovládat lidstvo.

Široce sdílené video prezidentky ECB Christine Lagardeové ukazuje, jak připouští, že digitální euro bude používáno „omezeným“ způsobem ke kontrole plateb, které mohou lidé provádět.

Infowars.com píše: Na video bylo upozorněno nejnovějším zpravodajským účtem Watcher Guru dne 6. dubna a vyvolalo značné množství komentářů na sociálních sítích. Lagardeová v něm vyslovila přání nespoléhat se na „měny nepřátelských zemí“ nebo na měnu poskytovanou „soukromou korporací, jako je Facebook nebo Google“. Řekla, že je „osobně přesvědčena, že s digitálním eurem se musíme posunout vpřed“.

Cointelegraph vystopoval původní zdroj videa k žertovnému videu ze 17. března, ve kterém se zdá, že Lagardeová mluví upřímněji než normálně, protože věřila, že mluví s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Vtipálci vedli podobné rozhovory s dalšími veřejnými osobnostmi, včetně J.K. Rowlingové autorce Harryho Pottera a bývalého prezidenta Spojených států George W. Bushe.

Když „Zelensky“ poznamenal, že „problém je, že [evropští demonstranti] nechtějí být ovládáni“ digitální měnou centrální banky, Lagardeová připustila, že „kontrola bude, máte pravdu. Máte úplnou pravdu,“ ale navrhl ji, že by to bylo „omezené množství kontroly,“  když dodal:

„Zvažujeme, zda bychom pro velmi malé částky, cokoliv kolem 300, 400 eur, nemohli mít mechanismus, kde by byla nulová kontrola. Ale možná by to bylo nebezpečné."

Lagardeová však poznamenala, že teroristické útoky mohou a jsou zcela financovány malými anonymními transakcemi.

Komentáře Lagardeové byly silně kritizovány kryptokomunitou, zejména v souvislosti s její zmínkou, že digitální euro by umožnilo kontrolu nad lidmi a platbami.

Někteří uživatelé viděli tu světlou stránku a naznačovali, že když bude jasné, „kam to všechno směřuje“, budou lidé tlačeni k používání decentralizovaných měn, jako je bitcoin.

ECB zahájila dvouletý výzkum digitálního eura již v červenci 2021 a podává zprávy o jeho pokroku.

Výzkum má skončit 29. září a podle Lagardeové se o tom, zda bude spuštěno, rozhodne v říjnu.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: newspunch.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Sean Adl-Tabatabai