Středa , 31 května 2023

Ghislaine Maxwell shledána vinnou z trestného činu obchodování se sexem

Autor: Dave Paone.

Ghislaine Maxwell v New Yorku dne 20. září 2013.

NEW YORK – Po pěti dnech jednání, 29. prosince, porota shledala Ghislaine Maxwell vinnou v pěti ze šesti obvinění z obchodování se sexem, která proti ní byla vznesena u federálního soudu.

Maxwell byla shledána vinnou z následujících obvinění:

Bod Jedna: Spiknutí k nalákání nezletilých, aby cestovali, a aby se zapojili do nezákonných sexuálních aktů
Bod Tři: Spiknutí k přepravě nezletilých s úmyslem zapojit se do kriminální sexuální aktivity
Bod Čtyři: Převoz nezletilého s úmyslem zapojit se do kriminální sexuální aktivity
Bod Pět: Spiknutí za účelem sexuálního obchodování s nezletilými
Bod šest: Obchodování se sexem s nezletilými

Porota ji shledala nevinnou ve druhém bodě: Nalákání nezletilého k cestování, aby se zapojil do nezákonných sexuálních aktů.

Dříve v průběhu dne si porotci vyžádali přepisy pěti svědeckých výpovědí. Porotci měli o vánočních svátcích dva dny volna a původně měli mít dva dny volna na Nový rok, ale soudkyně Alison Nathanová požádala, aby byli k dispozici, aby tyto dny mohli využít.

V 16:57 se všechny strany shromáždily v soudní síni a Nathan jim řekl: „Máme verdikt. Požádala všechny, aby zůstali sedět a byli v klidu, a připomněla jim, že v místnosti jsou federální maršálové pro případ, že by byli potřeba. Po přečtení rozsudku poděkovala všem v místnosti a řekla jim, že jsou odročeni.

Svědectví „Jane“, která svědčila o tom, jak její zneužívání ze strany Maxwellové a zesnulého finančníka a odsouzeného sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina začalo, když jí bylo 14, přímo souviselo s body jedna až čtyři.

Každé z nespiknutých obvinění obsahovalo prvky (až čtyři), a pokud by porota rozhodla, že pouze jeden z nich nebyl s jejím obviněním ze spiknutí spokojen, tak Maxwellová nebyla vina z celého obvinění.

Ghislaine Maxwellová poslouchá, jak je svědkyně „Kate“ vyslýchána žalobkyní Larou Pomerantz během procesu s Ghislaine Maxwellovou, spolupracovnicí Jeffrey Epsteina, obviněnou z obchodování se sexem, v náčrtu soudní síně v New Yorku dne 6. prosince 2021.

Maggy Krell, právnička pro lidská práva, bývalá žalobkyně v kalifornském úřadu generálního prokurátora a autorka připravované knihy o sexuálním obchodování „Taking Down Backpage“, očekávala rychlý verdikt.

„Podle mých zkušeností bývají sváteční porotci rozhodující,“ řekla The Epoch Times. „A nemyslím si, že by tento případ byl příliš komplikovaný.

"Na právnické fakultě se neučíš, kdy se porotci vracejí."

Krell si je vědom technik groomingu potenciálních obětí, které obžaloba ve svém případu představila.

„Tak funguje grooming. Je to klasická technika predátorů a je naprosto všudypřítomná,“ řekla.

Sarah Ransomeová, oběť Jeffreyho Epsteina, přijíždí 29. listopadu 2021 k soudu s Ghislaine Maxwellovou u soudu Thurgood Marshall U.S. v New Yorku.

Krell řekla, že i když se případ Maxwell týká slavných, bohatých lidí a soukromých letadel, „v mnoha ohledech je to velmi základní případ obchodování se sexem, který se odehrává po celé zemi, protože techniky jsou jak z klasické příručky obchodníků s lidmi, a to je grooming,“ řekla.

Jako bývalý žalobce Krell ví, jak pochybná může být porota.

"Stačí jen jeden porotce, aby nesouhlasil," řekla. "Najít 12 lidí, kteří souhlasí, je náročné."

Pokud jde o odsouzení, „některé z těchto rozsudků mají 10letá povinná minima,“ řekla Krell. „Soudce [bude] muset určit, co si za těchto okolností zaslouží.

"Soudci mají tendenci na takhle obžalované nebrat ohledy," řekla.

Odsouzení bude v roce 2022.

Zdroj: theepochtimes.com

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.