Sobota , 1 dubna 2023

Experimenty na pěstounských dětech financované NIAID vylíčené v bestselleru Roberta F. Kennedyho mladšího

Autor: Ken Silva.

Dr. Anthony Fauci ve Washingtonu dne 20. července 2021.

Robert F. Kennedyho mladší popsal ve své nové bestsellerové knize neznámý počet pěstounských dětí, které byly zneužívány, když se v 90. letech účastnily programu experimentální léčby HIV, na kterou dohlížel Dr. Anthony Fauci.

Kennedyho kniha „Skutečný Anthony Fauci: Bill Gates, Big Pharma a globální válka proti demokracii a veřejnému zdraví“ se kriticky dívá na reakci amerického zdravotnictví na pandemii koronaviru, přičemž se v procesu vrací k několika desetiletí starým skandálům.

Kennedymu, který je dlouholetým whistleblowerem farmaceutického průmyslu, nejsou tyto kontroverze cizí. Ale když dělal výzkum pro svou knihu, našel informace o Fauciho spojení s experimentovaním na dětech, které ho prý šokovaly.

„Kapitola o experimentech Tonyho Fauciho na dětech a zvířatech... byla ohromující,“ řekl Kennedy The Epoch Times.

Kopie „The Real Anthony Fauci“ od Skyhorse Publishing, 17. prosince 2021. (Enrico Trigoso/The Epoch Times)

Kapitola říká: „Dr. Fauci, panu Hyde o: Barbarských a nelegálních experimentech NIAID na dětech,“ vypráví, jak NIAID financovala experimentální léčbu dětí pěstounské péče infikovaných HIV během 90. let. Kapitola se zčásti opírá o zveřejnění z května 2005 od The Associated Press, které uvedlo, že mnoho pěstounských dětí bylo vystaveno experimentu, aniž by je opatrovníci obhajovali.

Během experimentu s lékem dapson „Výzkumníci uvedli, že některým dětem musel být lék vysazen kvůli ‚závažné toxicitě‘, u jiných se objevily vyrážky a míra úmrtí a toxicity krve byla výrazně vyšší u dětí, které užívaly lék denně, než ty co užívaly lék týdně,“ uvedla tehdy agentura AP.

„Nejméně 10 dětí zemřelo z různých příčin, včetně čtyř na otravu krve, a výzkumníci uvedli, že nebyli schopni určit bezpečnou a užitečnou dávku. Řekli, že smrt se nezdála být ‚přímo přičitatelná‘ dapsonu, ale přesto byla ‚znepokojivá‘.“

Článek AP nezmiňuje NIAID ani Fauciho, ale důkazy v tomto smyslu byly odhaleny během slyšení v Kongresu později toho měsíce. Mezi důkazy patřil dopis vložený do kongresového záznamu od Jonathana Fishbeina, který byl v té době ředitelem Divize AIDS (DAIDS) – byrokracie v rámci Fauciho NIAID.

"Neschopnost mnoha výzkumníků sponzorovaných DAIDS/NIAID a jejich institucí zajistit, aby pěstounské děti zapsané do jejich výzkumu byly přihlášeny individuálními obhájci, a to i v případě, že pěstouni existují, představuje porušení podmínek jejich grantových cen," řekl Fishbein v dopise z května 2005 Danielu Levinsonovi, tehdejšímu generálnímu inspektorovi ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb.

"Žádám, aby vaše kancelář okamžitě provedla vyšetřování, aby se zjistilo, kterým pěstounským dětem byla odepřena jejich zákonná práva, a aby požádali vědce odpovědné za tento nedostatek o úplné vrácení grantových cen."

Experimenty na pěstounských dětech financované NIAID byly také podrobně popsány v dokumentu BBC z roku 2004, „Guinea Pig Kids“. Oddělené vyšetřování od expozice AP, Guinea Pig Kids, se zaměřuje konkrétně na experimenty prováděné na HIV pozitivních dětech v Incarnation Children’s Center (ICC) v New Yorku.

Robert F. Kennedy Jr. navštívil show „Keep It Clean“ ve prospěch Waterkeeper Alliance v Los Angeles, 1. března 2018.

Počet dětí, které zemřely v důsledku experimentů spojených s NIAID na pěstounských dětech ICC, je sporný.

Kennedyho kniha cituje vyšetřování této záležitosti neziskovou organizací Vera Institute of Justice v lednu 2009. Toto šetření zjistilo, že 80 z 532 dětí, které se účastnily klinických zkoušek nebo pozorovacích studií, zemřelo v pěstounské péči a 25 z nich zemřelo, když byly zapsány do léková studie – ale zdravotnický personál Vera nezjistil, že by smrt jakéhokoli dítěte byla způsobena přímo medikací z klinické studie.

Vyšetřovatelé však ve zprávě uvedli, že jim byl odepřen přístup k určitým lékařským záznamům, což jim znemožňovalo určit, jak bylo s některými aspekty dětských experimentů nakládáno.

„S odvoláním na zákony o důvěrnosti, ministerstvo zdravotnictví státu New York (NYSDOH) odmítlo několik žádostí Children´s services, aby využilo svého dozorčího úřadu, umožňující zaměstnancům Vera nebo Children´s services přezkoumat výzkum klinických zkoušek nebo lékařské záznamy,“ uvádí zpráva.

„Toto omezovalo přehled Vera několika způsoby, včetně schopnosti plně zdokumentovat frekvenci a závažnost toxicity (vedlejší účinky), individuální výsledky účasti dětí ve studii na hodnocení a existenci platných, podepsaných dokumentů informovaného souhlasu. “

Kennedyho kniha také cituje Veru Sharav, přeživší holocaustu a lidskoprávní aktivistku – jméno nesouvisející s Vera Insititute –, která uvedla, že bylo zabito nejméně 80 pěstounských dětí.

"Fauci může za všechna úmrtí" řekla Sharav. "To nejlepší, co byste mohli říci o doktoru Faucimu, je, že se nezapojil, když se u jeho manažerského dohledu objevily problémy."

Sharav – zakladatelka Alliance for Human Research Protection, která sehrála klíčovou roli při odhalování dětských experimentů – řekla, že politický tlak přispěl k závěru, že experimenty „přímo“ nezpůsobily žádné z 80 úmrtí.

Ředitel NIAID Dr. Anthony Fauci poslouchá během slyšení podvýboru pro práci, zdraví a lidské služby v Senátu na Capitol Hill ve Washingtonu, 26. května 2021.

„Nedovedete si představit, jak moc se to zvrhlo,“ řekla Sharav The Epoch Times. "Tak se to pohřbívá."

NIAID neodpovědělo na žádost o komentář od Fauciho nebo organizace do doby publikování.

Kennedy, který pro účel své knihy také mluvil s Fishbeinem, řekl, že je přesvědčen, že Fauciho osobně znal a schválil experimenty na dětech.

„Mnoho lidí, kteří sledovali Fauciho práci v NIAID – každý, kdo neustále vidí jeho práci – svědčí, že zná každý jednotlivý grant. A tyto granty byly v té době středem jeho zájmů, protože se snažil vymyslet způsoby, jak rozšířit trh s těmito léky proti HIV,“ řekl Kennedy.

„Již zavedl drogy lidem, kteří byli infikováni HIV, ale nebyli nemocní. A dalším krokem by bylo dostat léky k dětem, a pak jako další krok bylo pokusit se je schválit pro těhotné ženy k přenosu z matky.“

Zdroj: theepochtimes.com

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.