Neděle , 26 března 2023

Jak vidí vpád ruských vojsk samotní Ukrajinci a Rusové

Autor: Martin Kirschner.

Hlavní média nás neustále straší, že Vladimír Putin je Hitler 2.0, který chce dobýt celou Evropu. Když se ale podíváme na situaci blíž a zjistíme si více informací, tak primárním důvodem, proč Vladimír Putin zaútočil na Ukrajinu je to, že se Putin se obával, že NATO má na Ukrajině vojenské vybavení a rakety mířící na ruské území. Přijetí Ukrajiny do NATO by bylo silným narušením bezpečnosti Ruska. Druhým důvodem invaze bylo zajištění 30-ti biologických laboratoří, kde se vyvíjely biologické zbraně se zaměřením na slovanský genom.

O Rusku se v současné době mluví o tom, že na Ukrajině útočí na civilisty, jako třeba podle Novinek zaútočilo Rusko na pekárnu, kde zemřelo 13 civilistů. Rusko tyto zprávy popírá a říká, že se jedná o fake news.

Je třeba také zmínit, že od roku 2014 kdy násilně převzala moc fašistická skupina hlásicí se k odkazu Stepana Bandery bylo zabito, nebo zavražděno kolem 14 000 civilistů (převážně etničtí Rusové a rusky mluvící obyvatelstvo) . Ve starším článku z roku 2014 se můžeme dočíst, že po převzetí moci banderovskou skupinou ukrajinská armáda pálila rakety ze svých kanónů jen tak pro zábavu na obchody a školy.

Podle Němky, která žije na východě Ukrajiny vidí východní Ukrajinci příchod ruských vojsk jako osvobození a oslavují současnou situaci. Říká, že ukrajinská armáda odstřelovala civilisty, kdy zemřela i spousta dětí. Také informuje, že v centru Doněcka je pokoj a jenom v dáli se ozývají rakety, ale to není nic nového, vzhledem k tomu, že je tato země v permanentní občanské válce již 8 let:

 

Jevgenija Bilčenko je ukrajinská básnířka a překladatelka, doktorka kulturologie. V roce 2014 aktivně podpořila "Revoluci důstojnosti", psala básně o revoluci a recitovala je na Majdanu a jedna z jejích básní se stala hymnou revoluce. "Majdanská básnířka", jak ji média nazývala, však často navštěvovala Donbas a Luhansk s humanitární pomocí a velmi brzy změnila postoj k celé situaci. Uvědomila si, že zemi převzala zločinecká nacionalistická skupina. Své pohledy objasňuje podrobněji v tomto videi:

Hlavní média nám říkají, že většina Rusů nesouhlasí s válkou na Ukrajině a staví se proti Putinovi. Po reportáži, kdy se reportér ptal běžných Rusů zda souhlasí s kroky Vladimíra Putina se většina vyjádřila kladně. Někteří Rusové tvrdí, že byli Západem a Ukrajinou zahnáni do kouta:

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.