Čtvrtek , 9 února 2023

Kryptoměny padají: Katastrofa, nebo příležitost

Autor: Martin Kirschner.

Za poslední dva měsíce cena bitcoinu razantně poklesla a s ní i ceny jiných kryptoměn.

V posledních měsících jsme zaznamenaly strmý pád kryptoměn. Bitcoin po vypuknutí války na Ukrajině klesl na cenové rozmezí 30 – 40 000 dolarů kde se pohyboval zhruba dva měsíce. Situace na trzích vypadala, jako houpající se várka na moři. Sem a tam, sem a tam. Nyní se cena bitcoinu pohybuje kolem 30 000 dolarů. Když padá bitcoin, padají i jiné kryptoměny. To je zákona krypto světa. Je to katastrofa, nebo příležitost?

Nejlepší investor na světě Warren Buffet říká:

„Bojte se nakupovat, když ostatní nakupují a nakupujte, když se ostatní bojí.“

Co nám tím říká? Ve své knize Základní pravidla Warrena Buffetta vysvětluje, že když vám pošťák, uklízečka, prodavačka a jiní lidé začnou říkat, že je nejlepší čas investovat (nakupovat), tak si můžete být jisti, že je nejlepší čas prodat. A naopak když vám tito lidé v panice budou říkat, že máte prodat, tak si můžete být jisti, že máte nakoupit.

Vzpomněl jsem si na tuto poučku, když mi včera napsal SMS můj kamarád Tonda, který pracuje jako taxikář. Psal mi: „Kryptoměny padají! Všechno prodej, nebo o všechno přijdeš!“ Chápu jeho obavy a vím, že to myslí dobře. Nicméně jak jsem výše zmínil, pro mě je to signál, že mám nakupovat, když je všechno ve slevě. Asi uznáte, že nemá cenu ve ztrátě prodávat. Můj kamarád mi tedy dal ve skutečnost pokyn, abych nakupoval. Alespoň tak to já chápu jako investor.

Co se teď na trzích děje

Během posledního týdne kryptoměny klesly ještě více na svá historická minima. Nejnižší ceny za poslední týden DGB 0,0086 USD, Cardano 0,40 USD, Bitcoin 27 000 USD, Ethereum 1800 USD atd.

Upřímně jsem rád, že se trh nějakým směrem konečně vydal, protože kdybychom několik měsíců viděli střední cenové hranice kryptoměn, tak by jsme určitě z toho jako investoři nebyli nadšení. To že kryptoměny extrémně padají dokazuje, že se trh čistí od lidí, kteří panikaří, nebo potřebují ihned peníze a jsou ochotni prodat své krypto i ve ztrátách. Také je to skvělá příležitost pro nás investory, abychom nakupovali ve výprodeji.

Podle mě jsme dosáhli v rámci kryptoměn toho, čemu se říká bod zlomu. Býci teď budou přebírat štafetu a kryptoměny budou strmě růst. To můžeme vidět už nyní, kdy kryptoměny rostou o desítky procent.

Data Coinmarketcup z 13.5.2022

Jeden příklad za všechny. Kryptoměna DGB funguje od roku 2014 a jedná se tedy stabilní kryptoměnu, která funguje lépe než Bitcoin. Tato kryptoměna dosáhla nejnižší cenové hranice 0.0086 USD. Této cenové hranice za poslední tři roky dosáhla ještě třikrát. Níž se během tohoto období nedostala.

Graf z Latokenu, kdy kryptoměna DGB za poslední tři roky vystřelila dolů na současnou cenovou hranici a níž se nedostala.

Má cenu nakupovat DGB, nebo jiné kryptoměny? Rozhodnutí nechám na vás. Je možné, že tato kryptoměna se bude pokoušet otestovat dvojíte dno a medvědí podniknou ještě poslední ofenzívu, než býci přeberou definitivně štafetu.

Závěr

Kdo myslí jako Warren Buffett a jedná jako Warren Buffett, ten dopadne jako Warren Buffett. Současnou situaci vidím jako příležitost levně nakoupit. Jak to vidíte vy? Jste ti co v panice prodávají, nebo levně nakupují?

 

Poznámka: Toto není investiční doporučení. Poraďte se se svým odborníkem, než budete investovat do kryptoměn.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.