Přístup čínské medicíny ke spánku

Spát jako miminko (Print Screen z Epoch Times)

Autor:  JENNIFER DUBOWSKY.

Pokud jste zažili nespavost, víte, že mít problémy se spánkem je neštěstí. To ovlivňuje každý aspekt vašeho života, zvláště pokud je chronická. Nespavost na vás může působit jinak než na ostatní – někteří lidé mají potíže s usínáním a/nebo setrváním ve spánku, jiní mají sny narušený spánek. Ať už vám jakákoli variace brání v tom, abyste se cítili odpočatí a čilí, máte mé sympatie. Ale kromě soucitu možná budete chtít nějakou radu z čínské medicíny. Nabízíme mnoho řešení pro nespavost, včetně akupunktury, bylinek, diet a doporučení životního stylu. Léčebný plán a návrhy se budou lišit v závislosti na vašich jedinečných příznacích, ale většina pacientů může těžit z čínské medicíny a najít určitou úlevu.

Zde jsou 4 nápady pro vás:

Akupunktura – Akupunktura je velmi relaxační a pomáhá zklidnit mysl i tělo. Světová zdravotnická organizace (W.H.O.) uvádí nespavost jako stav, u kterého byla prokázána účinnost akupunktury. Také na prestižní klinice Mayo používají akupunkturu u mnoha onemocnění a úspěšně léčí úzkost (jedna z příčin neklidu) a nespavost.

Čínské bylinky – Existuje mnoho čínských bylinných receptur, které účinně pomáhají regulovat váš spánkový režim. Navíc čínské bylinky nemají ošklivé vedlejší účinky jako mnoho léků. Nejlepší je nechat licencovaného lékaře, aby vám vybral správný vzorec, protože vzorce jsou specifické pro každého člověka na základě jeho souboru příznaků, konstituce a anamnézy. Čínské bylinky nikdy nejsou „univerzální“.

Doporučení pro životní styl – Zkuste použít levandulový esenciální olej do koupele nebo jej noste jako parfém. Vůně podporuje relaxaci, která může vést k lepšímu spánku. Kupte si nový polštář. Studie ukazují, že polštáře s prohlubní uprostřed mohou zlepšit kvalitu spánku a snížit bolesti krku. Mám ráda značku Tempurpedic.

Dieta – Máte-li sklony k nespavosti, vyhněte se po 15:00 kávě, sodovce nebo jiným kofeinovým produktům. Další příčinou poruch spánku je alkohol. Rychle se metabolizuje a může způsobit, že se během noci několikrát probudíte.

Před spaním snězte hrst vlašských ořechů. (Public Domain

Před spaním snězte hrst vlašských ořechů. Dodáte si dávku vlákniny a esenciálních mastných kyselin spolu s aminokyselinou tryptofan, přirozeným induktorem spánku. Vařená dýně je také dobrá při nespavosti, protože hřeje a zlepšuje cirkulaci čchi. Dejte si třešně; toto lahodné ovoce je jednou z mála potravin, které obsahují melatonin, chemickou látku, která pomáhá řídit vnitřní hodiny vašeho těla.

Vyzkoušejte některé z těchto nápadů a dejte mi vědět, jak se vám osvědčily. Nebo mi pošlete své tipy na spánek a já se o ně podělím se všemi – lidé, kteří čtou příspěvek na blogu ve 3 hodiny ráno, budou obzvlášť vděční.

Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.