Středa , 29 března 2023

Mallorca 4 – jezera Embassament del Cúber a Embassament del Gorg Blau, oblast Font des Noguer

Autor: Martin Kirschner.

V posledním článku jsem vám řekl o mé cestě z Valldemossy přes hřeben hory Es Caragoli do města umění Deiá a následném putování do města Sóller. Ve městě Sóller jsem zůstal dva dny a pak jsem se vydal směrem k jezerům Embassament del Cúber a Embassament del Gorg Blau.

Když jsem šel do hor z Sóllerské nížiny, tak se změnil ráz krajiny. Skoro bych řekl, že se krajina změnila ze subtropického pásma na tropický, takže to vypadalo, jako bych byl v deštném pralese. Všude byla mlha a vlhkost byla maximální.

Foto: Krajina ve vyšší nadmořské výšce vypadala jako v deštném pralese (Martin Kirschner ©)

Jak jsem tak pokračoval, narazila jsem na hospodářství, které bylo úplně odříznuto od civilizace. Usedlost byla určena k chovu ovcí, které byly všude v těchto horách.

Foto: Farmářský dům zcela odříznutý od civilizace (Martin Kirschner ©)

Když jsem šel dál, měl jsem nádherný výhled na první jezero, které se jmenuje Embassament del Cúber. Toto jezero má nádherně namodralou barvu a voda z něj je vedena do hlavního města Palmy de Mallorca, kde se používá jako užitková voda (nikoliv pitná).

Foto: Pohled z dálky na jezero Embassament del Cúber (Martin Kirschner ©)

Šel jsem k jezeru a posadil se na lavičku, kde byl také stůl. Pojedl jsem a napil se vody, čímž jsem nabyl nových sil. Zde jsem potkal dívku, která cestovala sama s batohem. Byla z Velké Británie a řekla mi, že chtěla cestovat, aby si utřídila myšlenky a rozšířila své obzory. Pak jsem se s ní rozloučil a pokračoval ve své cestě.

Náhle jsem viděl lidi, kteří se fotografovali s osly. Zeptal jsem se jednoho turisty, jestli by mě s oslem taky nevyfotil a on si tím souhlasil.

V oblasti jezera Embassament del Cúber můžete potkat volně pohybující se osly s kterými se můžete vyfotit. (Martin Kirschner ©)

Oblast kolem Font des Noguer

Od oslů jsem pokračoval dalších 500 metrů ke studni Font des Noguer. V areálu, kde se studna nachází je spousta laviček, kde si můžete posedět u venkovních krbů. Je to ideální místo pro dovolenou, protože zde můžete na lavičkách posedět, v krbech rozdělat oheň na uvaření jídla a ve studánce Font des Noguer můžete brát pitnou vodu. 

Rozhodl jsem se, že zůstanu na tomto místě nejméně tři dny a udělám si odpočinek.

Fotografie: Oblast kolem studánky Font des Noguer (Martin Kirschner ©)

(Martin Kirschner ©)

Na tomto místě jsem se cítil jako na opravdové dovolené. Ráno jsem vstal, rozdělal v krbu oheň a udělal si čaj se snídaní. Večer jsem se koupal v místním otevřeném akvaduktu, který vede vodu z jezera Embassament del Gorg Blau do jezera Embassament de Cúber.

Můj čas strávený tady byl plný meditace, čtení knih, fotografování a menších procházek. Navštívil jsem i druhé jezero Embassament del Gorg Blau. S modrou azurovou vodou mi toto jezero připadalo krásnější než Embassment de Cúber.

Foto: Pohled na jezero Embassament del Gorg Blau (Martin Kirschner © )

Trek do Lluc

Po třech dnech jsem musel zase vyrazit, protože mi docházeli zásoby jídla. Zvedl jsem kotvy a šel směrem do kláštera Lluc. Cestou jsem se vydal k jezeru Embassament del Gorg Blau, kde jsem se vykoupal. Trochu jsem se bál, že koupání v tomto jezeře je zakázáno a že bych mohl být pokutován. Naštěstí jsem pokutu nedostal.

Cestou jsem také navštívil fontánku Font des Prat. Byla tam spousta lidí a já měl čerstvé zásoby pitné vody, takže jsem se jen podíval jak fontánka vypadá a pokračoval dál v treku.

O tři hodiny později jsem dorazil do Lluc. V následujícím článku si přečtete o klášterním komplexu Lluc a dozvíte se o dalším pokračování do Pollency.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.