Neděle , 26 března 2023

Maloobchodní gigant Walmart se vydává do Metaverse se svým vlastním krypto a NFT

Walmart vyvíjí vlastní kryptoměnu a NFT

Walmart nyní oficiálně zahájil svůj přesun do kryptoprostoru. Maloobchodní gigant byl uprostřed rozšířené fámy na konci minulého roku, která říkala, že začal přijímat kryptoplatby v Litecoinech. Walmart však tuto fámu odmítl a objasnil, že nepřijímá kryptoměny pro platby.

To však neznamenalo, že řetězec supermarketů byl zcela proti krypto prostoru. Podle patentových přihlášek, které byly zveřejněny o víkendu, se prodejce chystá spustit svou vlastní kryptoměnu a NFT, čímž upevnil svůj přesun do metaverze a krypto prostoru obecně.

Přechod na Metaverse

Vzhledem k tomu, jak moc se metaverse v poslední době rozrostla, jednotlivci i společnosti přešli na virtuální verze svých podniků v metaverse. To je v podstatě to, co Walmart dělá. Maloobchodní řetězec podal několik patentů (sedm), mezi nimiž byl jeden na online maloobchod, kde by obchodník nabízel virtuální zboží. Jednalo by se o virtuální verze zboží, které již řetězec prodává, včetně elektroniky, nábytku, hraček, výrobků pro domácnost atd.

Pro společnost je důležité otestovat tyto nové nápady a prozkoumat příležitosti, které tyto nové prostory mohou obsahovat. „Stále testujeme nové nápady. Některé nápady se stávají produkty nebo službami, které se dostanou k zákazníkům. A některé testujeme, iterujeme a učíme se z nich,“ uvedl Walmart v prohlášení.

Kromě toho společnost také plánuje ochrannou známku svého názvu a loga ve virtuální a rozšířené realitě.

Tyto patenty, které byly podány před méně než měsícem, jasně nastiňují poslání Walmartu stát se zavedenou značkou v prostoru metaverse.

Walmart vyvíjí své vlastní kryptoměny

Kryptostrategie Walmartu nekončí pouze u metaverze. Plánuje také spuštění vlastní kryptoměny, kterou by zákazníci používali k platbám za nákupy online.

„Finanční služby, jmenovitě poskytování digitální měny a hodnoty digitálního tokenu pro použití členy v online komunitě prostřednictvím globální počítačové sítě,“ stálo v patentové přihlášce.

Kromě toho bude Walmart také nabízet služby elektronické peněženky, kde si uživatelé budou moci ukládat svá digitální aktiva a také spravovat svá portfolia, jak bylo zmíněno v podání.

Kryptostrategie Walmartu je zřejmá od loňského roku, kdy v srpnu zveřejnil inzerát hledající odborníka na kryptoměny, který by vedl jeho přechod do kryptoměn. Kromě toho se Walmart spojil s Coinstar a Coinme na instalaci 200 bitcoinových bankomatů ve fyzických obchodech Walmart po celých USA.

Díky nové technologii bude řetězec supermarketů schopen svým zákazníkům nabízet kryptoplatby a NFT.

Zdroj: bitcoinist.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.