Středa , 31 května 2023

McCarthy říká, že sněmovna „vymaže“ obžaloby na Trumpa „Byl to falešný hon na čarodějnice“

Nový předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy prohlásil, že „falešné“ ústavní žaloby na Donalda Trumpa budou letos zrušeny.

McCarthy v pátek novinářům řekl, že on a většina členů Republikánské strany ve Sněmovně by "mohli směřovat k myšlence za zrušení obžaloby exprezidenta Donalda Trumpa."

Pjmedia.com uvádí: Pokud by se to skutečně podařilo, byla by to záležitost jednoduché spravedlnosti. První žaloba se týkala telefonického hovoru, který měl Trump uskutečnit s Volodymyrem Zelenským, ve kterém hovořil o Bidenových pochybných jednáních na Ukrajině; Demokraté to prohlásili jako neoprávněné „quid pro quo“, zatímco dělali co bylo v jejich silách, aby se pokrytecky zapomnělo, že Bidenovy vazby na Ukrajinu jsou skutečně diskutabilní a že jejich současný předstírající prezident se choval velmi podobně jako to, na základě čeho falešně obvinili Trumpa. Druhá žaloba se týkala falešného „povstání“ ze 6. ledna, ve kterém se měl Trump pokusit svrhnout vládu tím, že do Kapitolu poslal chlapíka se zmalovaným obličejem a vikingskými rohy.

Foto: Údajný spolupachatel Trumpa (v USA se mu přezdívá "Qanon shaman") se měl podle demokratů podílet spolu s Trumpem na svržení vlády USA.

McCarthy nevysvětlil, proč si myslí, že Sněmovna má pravomoc to vůbec udělat. Ústava říká jednoduše: „Prezident, viceprezident a všichni civilní důstojníci Spojených států budou odvoláni z úřadu při impeachmentu, a odsouzení za velezradu, úplatkářství nebo jiné vysoké zločiny a přečiny. Trump byl dvakrát obžalován, jednou poté, co opustil úřad, ale ani jednou nebyl odsouzen. Ústava neříká vůbec nic o zrušení impeachmentu, ale protože Trump nebyl odsouzen a „důkazy“ o jeho vině, které byly pokaždé předloženy, jsou den ode dne nejistější, McCarthy si možná myslí, že by nový Kongres mohl vymazat celou věc z oficiálního záznamu a oficiálně očistit Trumpovo jméno. I když nic nenasvědčuje tomu, že by tak šlo učinit a Ústava také neříká, že to nelze udělat.

Všechno to začalo, když se reportér zeptal nového mluvčího Sněmovny: „Takže mezi některými řadovými republikány byl určitý zájem o případné předložení usnesení o zrušení jedné z žalob bývalého prezidenta Trumpa nebo možná u obou. Co si o tom myslíte? Je to něco, co byste podpořil?"

McCarthy odpověděl: „Musel bych to prozkoumat, když se na to podíváte, když vyhledáte poslední informace, že dokument o Rusku byl samá lež, když sledujete, co prošlo, pochopil bych, proč by to členové chtěli předložit. Naší první prioritou je dostat naši ekonomiku zpět na správnou cestu, zabezpečit naše hranice, učinit naše ulice opět bezpečnými, dát rodičům příležitost vyjádřit se ke vzdělávání svých dětí a skutečně pohnat vládu k odpovědnosti. Takže chápu, proč to jednotlivci chtějí dělat, a podívali bychom se na to." To není přesvědčivý argument, ale McCarthy rozhodně nechal dveře této možnosti otevřené.

Pokud by se tak stalo, Senát a starý Joe Biden by stáli v cestě, ale na druhou stranu Senát už Trumpa dvakrát zprostil obžaloby a Ústava také říká, že „Sněmovna reprezentantů bude prosazovat svého předsedu a ostatní funkcionáře; a bude mít výhradní pravomoc obžaloby." Možná by republikáni ze Sněmovny mohli tvrdit, že to, co vymazali, byly pouze dvě obžaloby Trumpa ve sněmovně a že jako jediní mají pravomoc to udělat.

Levičáci ve Washingtonu a po celé zemi by samozřejmě  přímo zuřili vztekem. Tento symbolický krok by je zcela jistě rozzuřil mnohem více než jakýkoli počet podstatnějších opatření, která by sněmovní republikánská strana mohla přijmout. Donald Trump je pro ně ztělesněním zla, jediným mužem, který vykolejil jejich plán řídit uspořádaný přechod od Baracka Obamy k Hillary Clintonové a pokračovat v řízeném úpadku Ameriky. Tento úpadek se nyní pomstychtivě obnovil, ale Trumpovy čtyři roky v úřadu hluboce otřásly politickými a mediálními elitami a otevřely jim možnost, že jejich plány na hladkou a čistou transformaci USA v autoritářský socialistický stát by mohly být znovu narušeny. Potřebují ústavní žaloby, aby posílily obraz Trumpa jako hrozby pro „naši demokracii“, kterou tak horlivě vykreslovali. Pokud se Republikánská strana sněmovny skutečně chopí možnosti „vymazat“ tyto žaloby, sledujte, jak se levicové drápy vynoří jako nikdy předtím.

Překlad: Martin Kirschnet (www.vipnoviny.cz), Zdroj: newspunch.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.