Úterý , 30 května 2023

Můj příběh: Vyhazov z práce. Požehnaní, nebo prokletí?

Autor: Martin Kirschner.

To co se může zdát jako katastrofa může být příčinou toho, že budete ve svém životě dělat to co vás baví a vezmete osud do svých rukou.

V současné době spousta lidí čelí obrovskému tlaku farmaceutických firem, které platí zaměstnavatele za to, aby nechali naočkovat své zaměstnance. Mnozí zaměstnanci se nechtějí z pochopitelných důvodů nechat očkovat a riskují tím, že budou svým zaměstnavatelem propuštěni.

Lidé by si měli položit otázku, jestli dále chtějí hrát tyto hry na chození do práce a pracování od osmi do pěti, pět dnů v týdnu po dobu padesáti let. Zaměstnavatelé si stěžují, že nemůžou najít kvalifikované zaměstnance a když už je najdou, tak jím vyhrožují, že o svou práci přijdou, pokud si nepíchnou experimentální injekci.

Pro někoho může být to, že přijde o práci katastrofou. Jak ale můžete na mém příběhu vidět, tak někdy věci, které se nám dnes jeví jako katastrofa můžou být v budoucnu vaším požehnáním.

Můj příběh

Zhruba od svých 20 až 27 let jsem pracoval pro různé zaměstnavatele. Dokonce jsem se za prací přestěhoval do Brna a pak do Prahy. Asi půl roku jsem pracoval jako skladník v Brně, pak jsem se přestěhoval do Prahy, kde jsem devět měsíců pracoval jako hlídač na parkovišti jednoho kina a když mě propustili, tak jsem pak dva roky jsem pracoval jako prodejce služeb UPC a také jsem pracoval v call centru. Mezitím jsem také dělal různé drobné práce, brigády, chodil na herecké komparzy atd.

Jak můžete vidět, tak paleta mých profesí byla celkem pestrá. To hlavní co tím však chci říct je to, že neustálé hledaní nové práce, když mě vyhodili a neustálé stěhovaní se za prací mě vysilovalo především psychicky, protože jistě uznáte, že žít v neustálé existenční nejistotě není pro psychickou pohodu to nejlepší. Také se mi několikrát stalo, že mi můj zaměstnavatel nezaplatil za práci. To jsou pak okamžiky, kdy začínáte přemýšlet nad svým životem a kladete si otázku, jestli jste tohle opravdu chtěli od života.

Ve svých 27 letech jsem se seznámil s jedním podnikatelem, který po nás chtěl, abychom se vzdělávali a četli ty správné knihy o podnikání a byznysu. Vzpomínám si na svou první knihu, kterou jsem na toto téma přečetl. Kniha se jmenovala Čtyřhodinový pracovní týden (Autor: Timothy Ferriss). Poté následovali knihy od Donalda Trumpa a Roberta Kiyosakiho, které mi pomohli nastavit ten správný mindset na úspěch, bohatství a prosperitu skrze investice a podnikání. Od té doby čtu knihy neustále a už jsem jich přečetl přes 350 na různá témata.

V té době se také roztrhl pytel s různými online podnikateli, kteří prodávali své návody na úspěch a bohatství formou knih, ebooků, podcástu a video kurzů. Možná vám něco říkají jména Adrian Kolek, Jiří Vokáč Čmolík, Stáňa Mrázová, Jan Furiš, Zdeněk Steiner, David Kirš, Pavel Říha, Josef Hoang a mnoho dalších info-podnikatelů. Od mnohých z nich jsem se mnohému z hlediska osobního rozvoje, podnikání a investování naučil a s některými z nich dodnes spolupracuji.

Veškeré své vědění, které jsem získal z knih a od těchto koučů jsem využil k tomu, abych rozjel vlastní podnikání na Amazonu a na Ebay a zajistil si tak trvalý příjem. Také jsem si založil vlastní internetové noviny, které mě teď živí. Začal jsem přemýšlet jako úspěšní lidé a stal se ze mě investor.

Co chci tímto příběhem říct? Chci tím říct, že kdyby mě nepropustili z kina, UPC, bezpečnostní agentury, nebo jiného zaměstnání, tak je dost velká pravděpodobnost, že bych tam dodnes pracoval. Nenarazil bych na ty správné lidi, nedostali by se mi do ruky ty správné knihy a já bych byl tou šedou myší zalezlou někde v kanceláři, nebo na pracovišti a poslouchal bych blbý kecy svého zaměstnavatele, proč ještě v sobě nemám píchnutou injekci. Pravděpodobně by jsem si tu injekci nechal píchnout, protože bych dnes nebyl šéfredaktorem VIP Novin a nebyl bych tolik informovaný o tom, co tyto injekce obsahují a jaký mají nepříznivý vliv na lidské zdraví. Navíc bych měl strach jako většina lidí dnes, že o svou práci přijdu.

Závěr

Jak můžete na tomto mém příběhu vidět, tak něco co ve vašem životě vypadá jako prokletí, může být vaším požehnáním. Jsem přesvědčen o tom, že tato doba je tu od toho, aby lidé přehodnotili své životy a položili si otázku, jestli jim stojí za to být otrokem tohoto systému a nebo vzít svůj osud pevně do rukou a být sám sobě zaměstnavatelem. To se však samo neudělá a musíte na sobě pracovat, tak jako jsem na svém rozvoji pracoval já.

Musíte si uvědomit, že jste byli podvedeni školským systém, který z vás vychoval zaměstnance, kteří čekají na to, že je někdo zaměstná a zadá jim úkoly. Neučí vás finančnímu vzdělání, ale naopak jak říká Robert Kiyosaki z vás vychovali pracující opice. Začněte na sobě pracovat a učte se osobnímu rozvoji. Pak budete schopní být kapitánem svého života a osudu.

„Život na zemi neměl být nikdy naplněn pouze existenčním bojem o přežití a tvrdou práci, ale měl být zdrojem radostných a kreativních zkušeností.“ Kobra, hnutí odporu

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.