Středa , 29 března 2023

Musk se v tweetu ptá „Je Twitter mrtvý?“ poté, co jej Devin Nunes nazval „městem duchů“

Autor: Martin Kirschner.

Elon Musk, který se nedávno připojil k představenstvu Twitteru, poslal v sobotu záhadný tweet s dotazem, zda Twitter „umírá“, a to jen pár dní poté, co generální ředitel Truth Social Devin Nunes nazval Twitter „městem duchů“, když byl požádán, aby se vyjádřil k Muskově zapojení do společnosti.

Musk, který nedávno koupil 9,2 procentní podíl na Twitteru, což z něj udělalo největšího individuálního akcionáře společnosti, v sobotu sdílel tweet se seznamem největších účtů na platformě, přičemž ve svém popisku poznamenal, že „tweetují zřídka a zveřejňují velmi málo obsahu. “

"Je Twitter mrtvý?" zeptal se Musk.

Muskův překvapivý krok k zakoupení podílu na Twitteru a pozdější vstup do jeho představenstva se stal jedním z největších technologických příběhů za poslední týden. Tento krok podnítil spekulace, zda by Musk mohl mít v plánu otřást gigantem sociálních sítí, jehož oddanost svobodě slova sám zpochybnil.

Musk 25. března na Twitteru svým více než 80 milionům následovníků napsal, že „svoboda slova je nezbytná pro fungující demokracii“ a zeptal se svých následovníků, zda věří, že Twitter „přísně dodržuje“ tento princip. Více než 2 miliony uživatelů Twitteru se zapojily, přičemž 70,4 procenta hlasovalo, že ne.

Twitter byl opakovaně obviňován z cenzury některých menšinových a politicky konzervativních názorů.

Muskův nástup jako člena představenstva Twitteru se setkal s voláním prominentních konzervativců, aby naplánoval nový kurz ve společnosti.

Monica Crowley, bývalá náměstkyně ministra financí za Trumpa, ve svém tweetu uvedla: „Nyní, když je Elon Musk největším akcionářem Twitteru, měl by požadovat ukončení politické cenzury, reformu celé společnosti a znovu obnovení účtu prezidenta Trumpa."

Twitter zakázal bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi přístup na platformu po roztržce v Bílém Domě 6. ledna s tím, že jeho příspěvky porušují politiku „oslavování násilí“.

Po očekávaní, že Elon Musk po nástupu do představenstva Twitteru, znovu obnoví účet bývalého prezidenta Donalda Trumpa bylo mluvčím představenstva této sociální sítě odpovězeno vyhýbavě: „O našich politických rozhodnutích nerozhoduje správní rada ani akcionáři a nemáme v plánu žádná politická rozhodnutí měnit“. Mluvčí dodal, že její představenstvo pouze „hraje důležitou poradní roli a dodává zpětnou vazbu“.

‚Město duchů‘

Devin Nunes, bývalý zákonodárce a současný generální ředitel Truth Social, startupu na sociálních sítích vytvořeným společností založenou Trumpem, byl v nedávném rozhovoru na Fox News dotázán, co si myslí o Muskovi, který vstoupil do Twitteru a jeho představenstva.

Nunes odpověděl, že Trumpův záměr podpořit Truth Social byl vyvolán touhou „znovu otevřít internet, aby americký lid mohl získat zpět svůj hlas“.

„Je jasné, že Twitter je svým způsobem město duchů, zoufale potřebují, aby tam byl Elon Musk,“ pokračoval Nunes a dodal, že si myslí, že Musk pravděpodobně „věří ve svobodu slova jako my“ a více se zapojuje do toho, jak Twitter funguje.

Musk nezveřejnil žádné plány, které by mohl mít s Twitterem, i když generální ředitel společnosti Parag Agrawal řekl, že je „jasné“, že Musk přinese „velkou hodnotu“ rozhodovacímu orgánu společnosti.

Agrawal popsal Muska jako „vášnivého věřícího a intenzivního kritika“ Twitteru s tím, že je to „přesně“ to, co společnost sociálních médií a její vedení potřebuje, „z dlouhodobého hlediska“.

Muskův sobotní tweet o „umírání“ Twitteru vyvolal záplavu komentářů od uživatelů, včetně komentáře oblíbeného konzervativního podcastera Davida Rubina, který řekl, že Twitter přežil svou užitečnost a je čas na něco „zcela nového“.

„Spousta těch lidí to použila, když to potřebovali, a šli dál. Mnoho lidí považuje Twitter za nutné zlo. Potřebujeme zcela nový ekosystém více, než jen opravit pár funkcí,“ řekl Rubin.

Rubin není v kontroverzi na Twitteru žádnou neznámou, loni v létě zkritizoval platformu za krátké zamknutí svého účtu kvůli odeslání tweetu, který údajně porušoval zásady společnosti týkající se dezinformací COVID-19.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.