Středa , 29 března 2023

Nakupujete zlato, stříbro, nebo Bitcoin, než bude pozdě, říká Robert Kiyosaki

Autor: Martin Kirschner.

Zachraňte se před krachem a nakupujte zlato, stříbro a Bicoin, radí Robert Kiyosaki

Robert Kiyosaki, podnikatel, investor a autor mnoha knih o finančním vzdělání, včetně té nejznámější „Bohatý táta a chudý táta“. Asi takto v jednoduchosti by se dal představit člověk, který učí lidi po celém světě finančnímu vzdělání ať už prostřednictvím svých kurzů, her (Cashflow), nebo knih.

V roce 2019 vydal Robert Kiyosaki novou knihu s názvem „Fake peníze“ kde mluví o historii peněz a o tom, jak se z „božích peněz“ staly „fake peníze“. Bankovnictví a tisk peněz se zmocnili soukromé osoby, které drží celý svět finančně v šachu. Budu citovat z této knihy. Robert Kiyosaki na straně 140 říká, proč by měl každý člověk vlastnit zlato a stříbro:

„Nevlastním zlato a stříbro proto, abych vydělal peníze, ale proto, že zlato a stříbro jsou pojistka, ochrana proti hlouposti elit i proti mně samotnému.

Mám pojištěné auto pro případ, že by mě někdo naboural nebo bych já naboural někoho. Zlato a stříbro slouží podobnému účelu.

Nevěřím elitám. Příslušníci elit si myslí, že vědí všechno. Věří, že mají vždy pravdu. Domnívají se, že jsou neomylní. Nikdy nepřipustí, že by se spletli. Pokud se spletou, dostanou za to prémie. Pokud se spletou, platíme za to my.

Zlato a stříbro jsou pojistka proti elitám a jejich chybám. Steven Brill napsal:

„Dokázaly (elity) konsolidovat svá vítězství, přelstít a koncentrovat síly, které je měly držet na uzdě, a vytáhnout za sebou žebřík, aby už nikdo nemohl mít podíl na jejich úspěchu nebo ohrozit jejich nadřazenost.

Postupovaly stále efektivněji, rušily hranice, které omezovaly jejich dobytá území, agresivně prováděly změny v politické krajině, a často si ani neuvědomovaly, jaké následky budou jejich inovace mít. Vytvořily ve státě příkopy, které je chrání před odpovědností a před škodami, které jejich triumfy přivodily v širší společnosti.“

Jinak řečeno: Elity jsou nad zákonem. Nic je neomezuje. Mají dost peněz na to, aby si najaly nejlepší elitní právníky, často spolužáky z elitních škol, takže se nemusí bát hůř placených státních právníků vystudovaných na méně prestižních právnických fakultách. Mají moc dělat co chtějí, nemusí se za to odpovídat, ani za to, kolika lidem ničí život. Privilegované vzdělání a úspěch z nich udělaly despoty.

Zlato a stříbro jsou pojistkou proti hrabivosti, korupci, ignoraci a nekompetentnosti elit, ze kterých se stali despotové. „

Dále Robert Kiyosaki popisuje takzvané „lidové peníze“, což jsou pro něj kryptoměny, protože tyto peníze si vytvořili lidé. Do kryptoměn vkládá velké naděje. Citát je ze strany 143:

„Lidové peníze: kryptoměny

Bitcoin vstoupil na scénu v roce 2009, právě v době, kdy bankovní systém stál na pokraji zhroucení.

Obrovská výhoda kryptoměn a technologie blockchainu spočívá v důvěře a zabezpečení stojícím mimo bankovní systém.

Jak se budou kryptoměny vyvíjet, síla bankovního systému – Mandrakeova kouzelného představení s penězi – bude slábnout a svět se finančně osvobodí.“

Na straně 149 Robert Kiyosaki hlouběji rozepisuje myšlenku, proč jsou kryptoměny pro elity tak nebezpečné:

„Hrozba bitcoinu

Proto jsou pro ně kryptoměny, lidové peníze, tak nebezpečné. Ty, kdo kryptoměny těží, i jejich vyvojáře žene touha, vášeň (a někdy i nenávist) svrhnout Mandrakeovo představení a neviditelné vůdce, obry, kteří stojí za Fullerovou „velkou celosvětovou loupeží“.

Mám rád jednoduchost. Proto mám rád skutečné zlato a stříbro. U zlata a stříbra je protistrana bůh.

Pokud jde o kryptoměny, zatím těžko říci. Ale pokud jde o mě, jsem si jist, že kryptoměny a technologie blockchainu budou penězi budoucnosti. Říkám si, že kryptoměny, lidové peníze, možná budou skleněným stropem vládních peněz. Říkám si, že malí psi možná proženou ty velké.“

Shrnutí

Robert Kiyosaki nevěří vládám a elitám, které řídí svět. Proto nevěří ani jejich penězům a proto uchovává své bohatství do zlata a stříbra. Jak si můžeme v jeho knize dále přečíst, zlato a stříbro doporučuje ukládat v soukromých sejfech a nikoliv bankách, protože bankám nedůvěřuje. Není se čemu divit, když banky v historii zrušili Zlatý standard, čímž de fakto okradly lidi o „boží peníze“ (zlato).

V knize se Robert Kiyosaki přiznává, že sám vlastní nějaký kryptoměny a vidí v nich decentralizovanou budoucnost finančního systému. Kryptoměny totiž velmi napodobují zlato tím, že se také těží a u mnoha z nich je jich omezené množství. Kryptoměny jsou cestou, jak se vymanit z finančního systému elit založeném na babylonském dlužním otroctví.

Ať už je to zlato, stříbro, nebo kryptoměny, tak všechny tyto instrumenty slouží k tomu, aby se lidé ochránili před obří finanční krizí, která podle Roberta Kiyosakiho s největší pravděpodobností přijde za několik měsíců, či let.

V následujících videích si můžete poslechnout Robert Kiryosakiho, jak mluví o božích, lidových a fake penězích:

Nové video, kde předpovídá velký celosvětový krach:

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.