Největší japonská banka pro obchodování s cennými papíry uvolňuje stablecoin vázaný na japonský jen

Autor: Osato Avan-Nomayo.

Tato banka plánuje v roce 2023 spustit svůj vlastní stablecoin vázaný na Japonský jen.

Mitsubishi UFJ Trust and Banking, pobočka trustového bankovnictví největší japonské finanční instituce, oznámila plány spustit v roce 2023 stablecoiny vázané na japonský jen.

Podle pondělní zprávy Nikkei bude stablecoin s názvem „Progmacoin“ používán pro zúčtování a vypořádání digitálních cenných papírů.

Progmacoin bude údajně nasazen při vypořádání digitálních cenných papírů na plánované burze digitálních cenných papírů SBI a SMBC, která má být uvedena do provozu letos. Platforma založená na Ósace bude využívat technologii blockchainu pro obchodování s netradičními cennými papíry, jako jsou nemovitosti a umění.

Banka doufá, že použitím vypořádací vrstvy stablecoinů urychlí poskytování finančních prostředků pro takové obchody a zároveň rozšíří japonský trh tokenizovaných cenných papírů. Společnost Mitsubishi UFJ Trust uvedla, že využití vrstvy vypořádání stablecoinů pro digitální cenné papíry také pomůže snížit náklady na transfér finančních prostředků.

Stable coin banky přichází v době přijetí japonského revidovaného zákona o vypořádání a platebním systému, který se snaží zjednodušit vypořádání fondů napříč bankami a finančními institucemi obecně.

Zatímco Mitsubishi UFJ Trust plánuje spustit Progmacoin v roce 2023, objevují se zprávy, že finanční regulátoři v Japonsku chtějí zavést přísné limity na domácí emise stablecoinů.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.