Sobota , 1 dubna 2023

Polygon rozšiřuje svou stopu, protože vyvíjející se NFT a herní ekosystémy hledají alternativy Etherea

Binance financoval hru Gaia EverWorld, která je na Polygonu a spoustu dalších projektů.

Polygon (dříve Matic), postavený s důrazem na jednoduchost a snadné použití, je navržen tak, aby umožnil organizacím a podnikům vytvářet a nasazovat vlastní decentralizované aplikace (dApps). Platforma slouží jako škálovací řešení 2. vrstvy, která řeší škálovatelnost a rostoucí náklady na plyn u Etherea a dalších sítí kompatibilních s EMV. Kromě toho také funguje jako samostatný plně funkční řetězec, čímž se upevňuje jako preferovaná volba pro různé projekty založené na blockchainu.

Vývojový tým Polygonu také využívá herní ekosystémy NFT a blockchain, aby ještě více rozšířil svou nabídku. Jako součást svého úsilí o propojení Web 2 a Web 3, Polygon nedávno spustil Polygon Studios, novou iniciativu, která se zaměří na NFT a blockchain her. K dnešnímu dni Polygon rozkvetl do živého ekosystému s více než 100 000 aktivními hráči ve své síti. Více než 3 000 dApps již využívá sílu sítě Polygon, protože platforma je o pár centimetrů blíž k tomu, aby se stala cílovou destinací pro blockchainové hraní, DeFi a NFT nad Ethereem.

Multichainová infrastruktura Polygonu nabízí mnoho funkcí, včetně nastavení jedním kliknutím, rozšířených modulů pro vývoj vlastních sítí a interoperability s Ethereem a dalšími jednotlivými řetězci. V roce 2021 Polygon oznámil svůj záměr využít růst NFT investicí do Colexion, největšího trhu NFT v Asii. Platforma také zdůraznila, že bude financovat 50 % všech nákladů na vývoj projektů na GameOn, jedné z předních asijských začínajících technologických herních společností, aby pomohla uvést hry NFT do své sítě.

Mezitím také tým Polygonu spustil granty na podporu slibných projektů stavících na jeho síti. Nedávno blockchainová hra Gaia EverWorld, postavená na technologickém řešení Polygonu, získala od Polygon Foundation prostřednictvím grantu nezveřejněnou částku. Využitím bezkonkurenční rychlosti Polygonu a nízkých poplatků za plyn odemyká Gaia EverWorld uživatelům v metavesmíru neomezené možnosti.

Projekt Gaia EverWorld je podporován některými z největších jmen v rámci krypto ekosystému, včetně Binance, BSCStation, AU21, Panda Capital a dalších. Platforma dokončila úspěšné kolo financování ve výši 3,7 milionu USD, které má být přiděleno na expanzi do Binance Smart Chain prostřednictvím spuštění kolekce NFT na platformě Binance NFT.

Vzhledem k tomu, že trhy blockchainových her a NFT pokračují ve své vzestupné trajektorii, uživatelé často čelí problémům, jako je pomalá propustnost a nebetyčně vysoké náklady na plyn. Polygon kombinuje to nejlepší z Etherea a suverénních blockchainů do atraktivní sady funkcí, díky čemuž je jednou z nejpreferovanějších platforem pro nadcházející projekty.

Zatímco existují stovky projektů využívajících sílu Polygonu, dva herní případy použití NFT vynikají svým potenciálem hrát zásadní roli ve vývoji rodícího se blockchainového herního průmyslu uprostřed přechodu na Web 3 a metaverse.

Usnadnění rozmanité řady případů použití

XAYA, studio pro vývoj blockchainových her, které stojí za vůbec první blockchainovou hrou Huntercoin (2014), přináší do Polygonu své zkušenosti a inovativní sadu produktů pro vývoj her. Podle nedávného oznámení Autonomous Worlds, společnost stojící za XAYA, uzavřela dlouhodobé strategické partnerství se společností Polygon, aby její decentralizovanou herní infrastrukturu přenesla do škálovací sítě vrstvy 2.

V rámci tohoto partnerství Autonomous Worlds začlení XAYA do Polygonu, což umožní vývoj nových blockchainových a NFT her na EVM kompatibilním postranním řetězci. Díky využití technologie XAYA Game Channels a vlastních funkcí Polygonu může další vlna blockchainových her konečně poskytnout bezprecedentní úroveň škálovatelnosti a interoperability spolu s okamžitým vypořádáním a neomezenou možností transakcí.

Jelurida, společnost stojící za řetězci Ardor, Ignis a Nxt, také oznámila integraci s Polygonem. I když řetězce Ardor a Ignis nabízejí prvotřídní architekturu rodičovského a dětského řetězce sloučenou s nativní podporou NFT, vysokou rychlostí a nízkými náklady, projekty postavené na těchto řetězcích nejsou v současnosti přímo kompatibilní s Ethereem nebo jinými řetězci kompatibilní s EVM.

Prostřednictvím této integrace bude hra NFT Mythical Beings založená na Ardoru schopna rozšířit svůj dosah napojením na Ethereum a další řetězce a zároveň zajistit, aby uživatelé (a projekty) těžili z vestavěných funkcí Polygonu. Mythical Beings využijí most Polygon k uvedení své sbírky NFT na OpenSea, největší sekundární trh NFT na Ethereu.

Vývojový tým Mythical Beings bude dělat kopie všech NFT ražené v řetězci Ignis v síti Polygon prostřednictvím tokenů ERC-1155. Jelurida již vyvinula chytrou smlouvu s otevřeným zdrojovým kódem, která propojí účty uživatelů Ignis a Polygon pomocí mostu, což uživatelům umožní posílat všechny NFT založené na Ignis do Polygonu. Po převedení je uživatelé mohou snadno zařadit na OpenSea a další tržiště založená na Ethereu a obchodovat pomocí tokenů MATIC, ETH a USDC v řetězci Ignis.

Kromě usnadnění řady unikátních projektů tým Polygon také rozšiřuje svou stopu v rozvíjejícím se blockchainovém ekosystému. V listopadu 2021 představil tým Polygon vlastní komunitou řízenou a důvěryhodnou IDO (Initial DEX Offering) síť s názvem Polygen.

K překonání problémů stávajících launchpadů, kdy velryby dostávají největší prioritu a hlavní cíle zúčastněných projektů jsou často zastíněny, je decentralizovaný launchpad Polygen navržen tak, aby zúčastněným projektům nabídl úplnou svobodu. Projekty mohou přímo nastavit částku, kterou chtějí získat, vybrat si preferovaný formát aukce a spravovat své nabídky. Polygen launchpad také umožňuje projektům implementovat mnohonásobně více jednotlivých kol a vzájemně propojených kol pro počáteční, soukromé a veřejné kampaně.

Zatímco většina tradičních launchpadů se řídí systémem „gatekeeper“, kdy je každý měsíc spuštěno jen několik vybraných projektů, primárně zaměřených na krátkodobé zisky, Polygen launchpad má v úmyslu usnadnit dlouhodobý úspěch slibným projektům.

Nedávno Gains Network také spustila svou první decentralizovanou platformu pro obchodování s pákovým efektem, gTrade, v řetězci Polygon. Díky využití vlastních funkcí Polygonu nabízí gTrade extrémně vysokorychlostní a z hlediska likvidity efektivní možnosti pákového obchodování ve srovnání s jinými existujícími platformami, přičemž stále zaručuje nízké poplatky za obchodování, pákový efekt až 150:1 pro kryptoměny a pákový efekt 1000:1 pro devizové páry.

Architektura Gains Network agnostická-aktiva otevírá svět vzrušujících příležitostí DeFi na Polygonu. Do této chvíle platforma získala první ze dvou grantů od Polygon DeFi. Platforma již obdržela 250 000 $ v tokenech MATIC za úspěšné překonání první sady milníků a obdrží dalších 500 000 $ v tokenech MATIC, jakmile dosáhne dalšího kola milníků stanovených pro financování.

Zdroj: newsbtc.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.