Pondělí , 27 března 2023

Prezidenti Latinské Ameriky zahajují kampaň za osvobození Assange

Foto: Dlouhá cesta do vězení Juliana Assange

Kampaň za osvobození zakladatele WikiLeaks Juliana Assange se stupňuje po podpoře prezidentů všech velkých latinskoamerických zemí.

Politici se postavili na stranu kampaně Free Assange a vyzvali amerického prezidenta Joea Bidena, aby stáhl obvinění a propustil Assange na svobodu.

Assange je držen ve věznici Belmarsh v Londýně, protože pokračuje v boji proti vydání do Spojených států.

Šéfredaktorka WikiLeaks Kristinn Hrafnssonová a velvyslanec WikiLeaks Joseph Farrell v posledních týdnech uspořádali řadu setkání v zemích Latinské Ameriky včetně Mexika, Bolívie, Brazílie a Argentiny.

Mexický prezident poukázal na problém Juliana Assange na nedávném summitu s panem Bidenem a využil svého každodenního brífinku, aby upozornil na jeho pokračující „nespravedlivé zadržování“.

Brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva řekl: "Assange potřebuje ochranu nás všech, kteří milujeme demokracii, kteří milujeme svobodu tisku, svobodu odborů, kteří milujeme svobodné organizace."

Mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador řekl: „Pokud bude (Assange) odvezen do Spojených států a odsouzen k nejvyššímu trestu... musíme zahájit kampaň za demontáž Sochy svobody. Už to není symbol svobody."

Alberto Fernandez, prezident Argentiny, řekl: "Aby bylo spravedlnosti učiněno zadost, musí Spojené státy stáhnout obvinění proti Assangeovi a ukončit probíhající extradiční řízení."

11. února se v Londýně bude konat takzvaný noční karneval, jehož součástí bude shromáždění s projevy příznivců a zůčastní se také Assangeova manželka Stella. Součástí akce budou obří loutky, pouliční umělci, hudební doprovod a kapely.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: bloomberg.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.