Středa , 29 března 2023

Proč se vydat cestou byznysu (nejen) v těžkých ekonomických dobách

Autor: Martin Kirschner.

Dnešní doba skvěle nahrává plánovaní a rozjetí byznysu (Public Domain)

Podle odhadů MPSV vzroste nezaměstnanost až o pět procentních bodů. Podle MPSV bude mít koronavirová krize na ekonomiku stejný dopad, jako finanční krize z let 2008 a 2009. Finanční krize přicházejí a odcházejí cyklicky a lidé se neustále točí v tomto začarovaném kruhu střídaní zaměstnání, finančních nejistot a v tak zvaném krysím závodě.

 Blížíme se možná k době, kdy většina uvědomělých lidí přehodnotí své priority a rozjede svůj byznys. Koneckonců finanční krize je k tomu skvělou příležitostí, i když většina lidí tuto příležitost nevidí.

„To, s čím moudří začínají, to dělají hlupáci nakonec.“

Warren Buffet

Proč je skvělá příležitost právě teď rozjet svůj byznys

Warren Buffett radí dělat pravý opak toho, co dělají běžní lidé. 

Méně konkurence

Ač je to smutný fakt, tak spousta firem zkrachuje, čímž se vyčistí trh. To je skvělá příležitost nastartovat svůj byznys a převzít velkou část volného trhu. Firmy, které již existují, zase můžou rozšířit svůj trh tam, kde je minimální konkurence.

Vše v akci

Ve finanční krizi výrazně klesají ceny nemovitostí, zboží, strojů, služeb a jiných věcí. Vy jako začínající byznysmen máte jedinečnou příležitost toto všechno nakupovat ve výprodeji, čímž ušetříte velké finanční náklady.

Podpora vlády

Vláda, aby v dobách ekonomické krize podpořila ekonomiku, tak organizuje různá stimulační opatření. Mezi tato opatření patří, například poskytnutí podnikatelům bezúročné půjčey, dotace a jiné podpory.

Skvělé investiční příležitosti

Pokud se chcete vydat cestou byznysu formou investování, tak máte také jedinečnou příležitost. Spousta lidí se například ze strachu zbavilo akcií, čímž jejich cena klesla na historická minima. Nákupem akcií, jejichž cena je teď podhodnocená, nejen že ušetříte, ale také se stáváte spolumajitelem společnosti a jsou vám vypláceny dividendy.

 

„Je to úplně jednoduché. Musíte být chamtiví ve chvíli, kdy ostatní mají strach a mít strach, kdy ostatní jsou chamtiví.“

Warren Buffet

Nepochybujte

 

Spousta lidí si ale řekne: „Nemám milióny na rozjetí byznysu“, „Nevím, jak se to dělá.“ „Nevěřím si.“, „Nevěřím, že je ekonomická krize nejlepší příležitostí rozjet byznys.“

Ve skutečnosti jsou všechny tyto námitky důkazem nevzdělanosti v oblasti podnikání, investic a osobního rozvoje. Abyste mohli tuto absenci nahradit, tak se musíte vzdělávat a začnete myslet třeba jako Warren Buffet, který je jedním z nejbohatších lidí světa.

Jak začít

Klíčem k tomu, jak se stát úspěšným businessmanem je neustále se vzdělávat. (Public Domain)

Zde uvádím pár tipů, které vám pomůžou rozjet svůj byznys:

Čtěte knihy

Nejlepší začátkem, je číst knihy o osobním rozvoji, podnikání a investování. Skvělé jsou také knihy z oblasti duchovna o tom, jak přitáhnout energii peněz.

Navštěvujte zajímavé weby

V dnešní době je spousta zajímavých webů, které se zabývají podnikáním a osobním rozvojem. Na těchto webech můžete nalézt spoustu nápadů, tipů a osobních příběhů, jak rozjet své podnikání.

Stýkejte se s podnikateli

Říká se, že jsme odrazem deseti lidí, s kterými se nejčastěji stýkáme. Proto se stýkejte s podnikateli a ptejte se jich na rady a tipy jak rozjet byznys. Například Robert Kiyosaki pracoval pro svého bohatého tátu zdarma, aby se naučil jak podnikat. Díky tomu pak rozjel svůj byznys v oblasti těžby ropy, vzdělávaní a ubytování.

Vzdělávací kurzy

Spousta podnikatelů, zvlášť teď v této době nabízí v akci své vzdělávací kurzy o podnikání a osobním rozvoji. Například Josef Hoang se rozhodl dát svůj kurz Restart21 za pouhých 90 Kč. Jiří Vokiel Čmolík prodává svůj kurz Neurorestart za 1 dolar. Všechny tyto kurzy můžete sledovat online z pohodlí domova. V dnešní době máte tedy jedinečnou příležitost se vzdělávat a posunout svou mysl na úroveň velkých podnikatelů.

Závěr

Vzdělávejte se a nenechte si ujít příležitosti, které se nabízejí. Věřím, že sousta lidí, kteří čtou tento článek, zde není náhodou. Možná, že jste se ocitli ve finančních problémech a tento článek je pro vás znamením vesmíru, že máte vykročit správnou cestou. Cestou svobody, prosperity, nezávislosti a dělání toho, co vás v životě baví a naplňuje.

„Jestliže vás netěší to, co děláte, tak s tím přestaňte.“

Warren Buffet

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.