Středa , 29 března 2023

Jak k sobě přitáhnout peníze? Číňané radí pěstovat Tlustici

Autor: Alue K. Loskotová.

Starobylá čínská tradice nařizovala každému vzdělanému člověku ovládat sedm umění, z nichž jedním bylo pěstování květin. Láska Číňanů ke květinám je zcela pochopitelná uvědomíme-li si klimatické podmínky země, po tisíciletí zcela příznivé zdárnému růstu nejrůznějších zástupců rostlinné říše. Již tradičně feng shui připisovalo mnoha rostlinám jistou symboliku a mystický význam. Původně vysoce ceněný lotos byl později vytlačen pivoňkami. Ty symbolizují bohatství, vysoké postavení, urozenost, sílu a odvahu. Proto se tak často setkáváme s doporučením mít alespoň vyobrazení této květiny jak doma, tak v pracovních místnostech.

Číňané mají rozšířenou tradici, mít doma ,,peněžní strom”, který představuje tlustice. Silné okrouhlé lístky tlustice (Crassula Arborescens, Avata… existuje mnoho odrůd. Osobně mám nejraději Tlustici vejčitou, protože má krásně kulaté lístky ) skutečně mohou svým tvarem připomínat mince.

Rostlina je nenáročná a vyžaduje jednoduchou péči. Roste poměrně pomalu. Má-li se stát skutečně peněžním stromem, musíte se držet zásad feng shui. Především rostlinu nekupujte, musíte ji získat jinak. Darem, nebo prostě ulomením lístku nebo větvičky, které snadno zakoření ve vodě. Pak je můžete sami zasadit, což je jedna z podmínek feng shui. Květináč zvolte v tónech barvy kovu nebo země. Má být spíše mělčí a široký. Na dno se doporučuje dát šest mincí, které probudí magické působení peněžního stromu. Zemina se hodí i pro pěstování kaktusů, snadno ji zakoupíte.

Tlustice je dokonalá, velmi odolná a vděčná rostlina. Bude krásně růst i v obyčejném nespeciálním pokojovém substrátu a protože je to sukulent, přežije dlouho, když ji zapomenete zalít nebo nebudete doma.

Pro umístění rostliny je vhodná jihovýchodní strana obydlí. Tam je podle feng shui sektor bohatství. Feng shui na sektory nedělí jen obydlí jako celek, ale každou jeho místnost. Jihovýchodní část obýváku bude tedy ideální místo pro umístění peněžního stromu. Protože energie bohatství má proudit bez překážek, musíte tento prostor zbavit zbytečností, především však každého kovu. Přítomnost jiných věcí je naopak nezbytná. Například dřevěný podstavec nebo stolek, na který tlustici postavíte, malý domácí vodotrysk nebo vyobrazení mírně plynoucí vody. Rostlinu můžete ozdobit malou červenou mašličkou, kterou na ni přivážete. A je třeba vhodným větráním zajistit peněžnímu stromu vzdušný proud.

Zahrnujte tlustici láskou, péčí a vlídným kontaktem. Dejte jí jméno. Často se jí zlehka dotýkejte, hlaďte ji, rozmlouvejte s ní, vyprávějte jí, jaký jste měli den, ptejte se jí na radu. Nezatěžujte ji svou špatnou náladou.

Nebude trvat dlouho a všimnete si, že rostlina na vás reaguje. Když bude peněz málo, nebude v pohodě. Jakmile však začne bujně růst, bude jasné, že peněžní tok směřuje k vám. Někdy peněžní strom také vykvétá, což je velký důvod k radosti. Znamená to, že brzy vás čeká velké finanční štěstí.

Bohatství není údělem pouze vyvolených osob. Naučit se otevřít finanční kanál a přitáhnout k sobě peníze může každý. Tlustice, neboli peněžní strom a dodržování pravidel feng shui, vám v tom pomohou.


připravila Aluška.org 2020

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.