Čtvrtek , 9 února 2023

Průzkum zjistil, že hůře placení pracovníci opouštějí práci díky ziskům z kryptoměn

Díky kryptoměnám spousta lidí dosahuje finanční svobody a dává sbohem své nenáviděné práci.

Téměř dvě třetiny respondentů, kteří opustili zaměstnání poté, co dosáhli zisků z kryptoměn, které jim změnily život, měly celkový příjem nižší než 50 000 USD.

Data naznačují, že někteří zaměstnanci s nízkými příjmy opouštějí práci poté, co dosáhli zisků z kryptoměn, které jim změnily život.

Analytická společnost Civic Science zveřejnila v pondělí výsledky průzkumu (vycházející z údajů ze sčítání lidu ve Spojených státech), které ukazují, že 4 % z 6 741 respondentů ve věku 18 a více let opustilo v minulém roce svou práci kvůli „finanční svobodě“ získané investováním do kryptoměn.

Civic poté porovnal 4% údajů s údaji od 1 201 respondentů na základě jejich ročního příjmu, kteří opustili zaměstnání kvůli ziskům z kryptoměn.

Téměř dvě třetiny těch, kteří opustili svou práci kvůli „šílenému zisku“, vydělávalo méně než 50 000 USD ročně – z toho 27 % vydělávalo méně než 25 000 USD a 37 % mělo celkový příjem mezi 25 000 a 50 000 USD. Mezitím 15 % těch, kteří opustili práci díky kryptoměnám, mělo příjem mezi 50 000 a 75 000 $, 13 % mezi 75 000 a 150 000 $ a 8 % mělo 150 000 $ nebo více.

Zjištění občanského sdružení možná potřebují špetku ověření, vzhledem k tomu, že odkazovalo na data z různých časových období a různého počtu respondentů. Není také jasné, co v tomto kontextu představuje „finanční svobodu“, protože společnost Civic neposkytuje žádné vysvětlení ani údaje o tom, jaké úrovně zisku z kryptoměn respondenti dosáhli.

„Tato data naznačují, že kryptoinvestice mohly některým poskytnout život měnící úrovně příjmu, zatímco bohatší vlastníci kryptoměn je používají spíše jako další formu diverzifikace aktiv než jako zdroj příjmu,“ napsal Civic Science.

Miliardářský investor a zastánce kryptoměn Mark Cuban na Twitteru uvedl odkaz na průzkum:

„Páni, 4 % lidí v USA opustilo práci kvůli ziskům z kryptoměn a drtivá většina vydělala pod 50 tisíc. Nyní víme, proč tolik lidí opouští málo placenou práci."

Cuban měl zřejmě na mysli fenomén „Velké rezignace“, který odkazuje na výrazný nedostatek pracovních sil v USA kvůli kulturnímu posunu lidí, kteří opouštějí svá zaměstnání v reakci na globální pandemii, nízké mzdy a nepříznivé pracovní podmínky.

Další výsledek průzkumu se 17 699 odpověďmi mezi 17. červnem a 27. říjnem 2021 zjistil, že hlavním důvodem, proč 28 % respondentů reinvestovalo do kryptoměn, byl dlouhodobý růst investice.

Dalších 23 % lidí investovalo krátokodobě, zatímco jen 16 % se snažilo používat kryptoměny jako platební metodu pro „snadné, rychlé a bezpečné transakce“, což naznačuje, že uživatelé kryptoměn upřednostňují investování před použitím aktiv pro transakce.

„Jinými slovy, více než polovina populace (51 %) vnímá kryptoměny víceméně jako tradiční akcie,“ napsal Civic.

Průzkum také zjistil, že 11 % respondentů se snažilo zajistit se proti „nepříznivé ekonomice“, 12 % usilovalo o „nezávislost na vládě“ a 11 % odpovědělo „jiné“.

 

Zdroj: cointelegraph.com

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.