Středa , 8 února 2023

Spojené státy se stanou globálním lídrem v oblasti kryptoměn a blockchainu

Spousta světových leadrů vlastní kryptoměny a proto lze očekávat, že toto odvětví čeká světlá budoucnost (Public Domain)

Tento měsíc máme ze Spojených států několik skvělých zpráv z kryptoměnového průmyslu a další dobré zprávy přijdou později na podzim. Dne 6. října, Gary Gensler, šéf americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), během slyšení ve Sněmovně reprezentantů pro finanční služby potvrdil, že regulátor nezakáže kryptoměny, což potenciálně připravuje cestu pro největší světovou ekonomiku, aby se stala globálním lídrem ve vývoji decentralizovaných financí (DeFi) a blockchain technologií.

Gensler, který vyučoval kurz o kryptoměnách na MIT (Massachusettský technologický institut), také řekl, že zákaz kryptoměn nespadá pod mandát SEC (Komise pro kontrolu cenných papírů) a jediný způsob, jak legálně zakázat digitální aktiva, by byl prostřednictvím Kongresu.

„Jde o to, jak do tohoto odvětví zavedeme ochranu investorů, kterou máme, a také spolupráci s bankovními regulátory a dalšími – jak zajistíme, aby jej ministerstvo financí mělo pod kontrolou v rámci boje proti praní špinavých peněz, dodržování daňových předpisů,“ řekl Gensler.

Také dodal:

"Mnoho z těchto tokenů splňuje test investiční smlouvy, dluhopisu nebo cenného papíru."

Američtí regulátoři kryptoměny nezakážou

Oznámení SEC přichází poté, co Americký Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell 30. září během svědectví v Kongresu řekl, že regulátor nemá v plánu zakázat bitcoin (BTC) a další kryptoměny. Když se ho republikán Ted Budd, dlouholetý obhájce kryptoměnového sektoru a člen kongresového výboru Blockchain Caucus, zeptal, zda má v úmyslu „zakázat nebo omezit používání kryptoměn“, Powell odpověděl rázným „Ne. [Nemám] v úmyslu je zakázat."

Většina zpráv v médiích, které jsem četl, má titulek „Amerika nezakáže kryptoměny." To je pravda, ale také to znamená něco mnohem významnějšího: Amerika umožní kryptoměnám růst a přijme komunitu, aby se zapojila do procesu projednávání lepších způsobů regulace tohoto odvětví.

Když největší světová ekonomika oznámí, že umožní existenci kryptoměny ve svém současném finančním odvětví – samozřejmě s řádnou regulací – všechny ostatní národy by si toho měly všimnout a začít uvažovat o otevření svých dveří a regulaci tohoto odvětví spravedlivým způsobem, který podpoří inovace a pomáhá vytvářet nová pracovní místa.

Spojené státy povolují kryptoměny s tím, jak se jejich osvojování zvyšuje

Jak jsme si řekli, Americké regulační orgány začleňují odvětví kryptoměn do svého finančního systému – umožňují tak tradičnímu bankovnímu systému fungovat společně s novým a rychle rostoucím decentralizovaným finančním systémem. To by mohlo umožnit USA stát se průkopníkem ve vývoji fintech, blockchainových technologiích a dokonce i v nekonvenčnějších částech decentralizovaného financování, jako je pojištění, obchodní financování a fundraising.

Z hlediska regulace existuje spousta práce, kterou musí kryptoměnová komunita a vláda USA ještě udělat, aby přesně určila, kde se jejich zájmy shodují a jak mohou pracovat houževnatěji, a proto společně učiní chytrá rozhodnutí o tom, jak regulovat průmysl, včetně regulace stabilních coinů, decentralizovaných burz, derivátů kryptoměn a výnosového zemědělství, abychom jmenovali alespoň některé.

Je také velmi možné, že SEC by letos na podzim mohla schválit až čtyři bitcoinové futures, vyplívá z informací Bloomberg Intelligence. Dne 3. října, analytik odhadl 75 % šanci, že SEC schválí bitcoinový burzovně obchodovaný fond (ETF), přičemž ProShares a Valkyrie již vedou závod o získání jejich schválení, které přijde 19 a 22. října.

Spojené státy nastupují na vedoucí pozici v blockchainových technologiích

Je také příjemné poznamenat, že i američtí zákonodárci kupují Bitcoin. Americká Senátorka Cynthia Lummis prozradila, že 16. srpna nakoupila největší světovou kryptoměnu v hodnotě mezi 50 001 až 100 000 dolary.

Vzhledem k tomu, že Americká vláda nezakáže kryptoměny a američtí politici do nich investují, bylo by dobré, abychom všichni přehodnotili svá investiční portfolia a dlouze se podívali na Bitcoin, Ether (ETH) a další nové technologie blockchainu.

Spojené státy jasně signalizují, že přijmou a regulují bitcoin, technologii blockchainu a další kryptoměny, které z geopolitického hlediska nemohly být chytřejší – umístí se tak, aby přijímaly masivní zahraniční investice a přitahovaly ty nejlepší talenty na planetě. Očekávám, že uvidím Spojené Státy stát se v nadcházejících letech lídrem v oblasti decentralizovaného financování, protože regulační orgány pokračují ve spolupráci s komunitou kryptoměn na budování udržitelného a bezpečného odvětví.

Tento článek neobsahuje investiční rady ani doporučení. Každý investiční a obchodní krok zahrnuje riziko a čtenáři by si měli při rozhodování provést vlastní průzkum.

Názory, myšlenky a postřehy vyjádřené zde patří pouze autorovi a nemusí nutně odrážet nebo reprezentovat názory a myšlenky Cointelegraphu.

Zdroj: cointelegraph.com

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.