Neděle , 26 března 2023

Putin podepisuje dekret uvalující omezení na „nepřátelské“ země

Autor: Jack Philips.

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal 4. dubna dekret o zavedení vízových omezení pro země, které v posledních týdnech podnikly „nepřátelské akce“ proti Kremlu.

Dekret byl nařízen jak zní v textu nařízení „v reakci na nepřátelské akce Evropské unie“, informovala státní média. Ruská zpravodajská média zveřejnila fotografii Putina při podpisu opatření.

Nařídila ruskému ministerstvu zahraničí a dalším orgánům, aby rozhodly o zavedení omezení osobního vstupu pro „cizince a osoby bez státní příslušnosti, kteří se dopouštějí nepřátelských akcí proti Rusku, jeho občanům nebo jeho právnickým osobám“.

Minulý měsíc schválila ruská vláda seznam „nepřátelských“ zemí, včetně Spojených států, Kanady, Spojeného království, států EU a Ukrajiny.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov minulý měsíc řekl, že dekret byl vypracován „v souvislosti s nepřátelskými akcemi řady cizích států“.

"Tento zákon zavede řadu omezení vstupu na území Ruska."

Poté, co Rusko 24. února poslalo na Ukrajinu desítky tisíc vojáků a obrněných vozidel, EU, Spojené státy a další spojenecké státy zavedly trestající sankce proti nejvyšším představitelům Kremlu, ruské centrální bance, oligarchům a dalším finančním institucím. Moskva částečně odpověděla tím, že požadovala, aby platby za zemní plyn byly prováděny v rublech, ruské měně.

Pozůstatky aut jsou vidět před obytným domem zničeným během ukrajinsko-ruského konfliktu v Mariupolu na Ukrajině 3. dubna 2022. (Alexander Ermochenko/Reuters)

Evropští představitelé mezitím nyní zvažují další sankce proti Moskvě poté, co ukrajinští představitelé obvinili ruské síly ze spáchání válečných zločinů v Buči nedaleko hlavního města Kyjeva. Tito úředníci zveřejnili na internetu fotografie toho, co podle nich byli mrtví civilisté, kteří byli popraveni ruskými jednotkami; Moskva tato obvinění kategoricky odmítla a uvedla, že snímky byly zinscenovány jako provokace.

Německo a jeho mezinárodní partneři budou souhlasit s dalšími sankcemi vůči Rusku v nadcházejících dnech, řekl mluvčí vlády 4. dubna a dodal, že je přesvědčen, že Evropská unie zůstane jednotná ohledně nových opatření.

Itálie, která je také silně závislá na ruském plynu, uvedla, že má dostatečné rezervy, aby se v příštích několika měsících zřekla využívání ruských dodávek plynu.

Mluvčí německého ministerstva hospodářství uvedl, že plynové embargo bude mít pro Německo ekonomické důsledky, a proto by mělo jednat obezřetně. Německo získává asi 40 procent svého plynu z Ruska a již aktivovalo nouzový plán, který by mohl vést k přidělům plynu, pokud dodávky klesnou příliš nízko.

K této zprávě přispěla agentura Reuters.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.