Pátek , 3 února 2023

Rok králíka (2023 čínský zvěrokruh), horoskop, vlastnosti a předpovědi šťastných událostí pro všechna znamení

Rok králíka (2023 čínský zvěrokruh), horoskop, vlastnosti a předpovědi šťastných událostí pro všechna znameníO čínskou kulturu a filozofii jsem se vždycky zajímal přirozeně proto, že jsem praktikující budhistické školy Falun Gong pocházející z Číny. Nicméně o Čínský horoskop jsem se nijak zvlášť nezajímal. Pouze jsem věděl, že jsem ve znamení Králíka (konkrétně ohnivý králík stejně jako Lionel Messi, nebo Novak Djoković) a znal jsem pouze základní charakterové vlastnosti tohoto znamení.

O to víc jsem se začal o čínský horoskop zajímat, když jsem zjistil, že rok 2023 je ve znamení Králíka. Na počest nového roku si řekneme všechno o tom, kdo ze známých osobností, ale i z vás je ve znamení králíka, jaké jsou jeho charakterové vlastnosti a co nás čeká v roce 2023 (napříč všemi znameními). Zjistíte také jaké znamení má třeba nejdiskutovanější prezident Vladimír Putin a co jej čeká. Tak jdeme na to.

PS: Pokud vás moc nezajímají charakterové vlastnosti lidí narozených ve znamení Králíka, tak můžete článek přeskočit na téma Rok králíka 2023 pro všechna znamení umístěné ve spodní části článku, kde se dozvíte, co konkrétně vás čeká tento rok na základě vašeho znamení.

Znamení králík a rok 2023

Mezi roky králíka patří roky 2023, 2011, 1999, 1987, 1975, 1963, 1951, 1939, 1927...

Rok 2023 je rokem vodního králíka, který začíná 22. ledna 2023 (čínský Nový rok) a končí 9. února 2024 (čínský Silvestr). Znamení králíka je v čínské kultuře symbolem dlouhověkosti, míru a prosperity. Předpovídá se, že rok 2023 bude rokem naděje.

Lidé narození v roce Králíka se nazývají „Králíci“ a věří se, že jsou ostražití, vtipní, pohotoví a vynalézaví.

Nejkompatibilnější znamení zvěrokruhu pro králíky jsou kozy, psi a prasata.

Králík je čtvrté zvířecí znamení v cyklu čínského zvěrokruhu. Celkem 12 zvířat ve zvěrokruhu je v tomto pořadí: Krysa, Vůl, Tygr, Králík, Drak, Had, Kůň, Koza, Opice, Kohout, Pes a Prase. Každý rok následuje nové zvířecí znamení podle 12-ti letého cyklu.

O čínském zvěrokruhu se obvykle říká, že začíná čínským novým rokem, jehož datum se pohybuje od konce ledna do poloviny února. Pokud jste se tedy narodili v lednu nebo únoru v některém z výše uvedených let, můžete být Králíkem nebo možná Tygrem.

Kromě toho, pokud jste se narodili v lednu/únoru na konci roku Králíka bezprostředně následujícím po výše uvedených letech (2012, 2000, 1988, 1976 atd.), můžete být králík nebo drak.

Prohlédněte si tabulku níže, abyste našli své zvířecí znamení:

Termíny pro králičí roky

Králičí rok                  Datum                                                  Element
2023                           22. ledna 2023 – 9. února 2024       Vodní králík
2011                             3. února 2011 – 22. ledna 2012        Zlatý králík
1999                           16. února 1999 – 4. února 2000       Zemní králík
1987                           29. ledna 1987 – 16. února 1988        Ohnivý králík
1975                           11. února 1975 – 30. ledna 1976         Dřevěný králík
1963                           25. ledna 1963 – 12. února 1964        Vodní králík
1951                             6. února 1951 – 26. ledna 1952          Zlatý králík
1939                           19. února 1939 – 7. února 1940          Zemní králík

Povaha Horoskopu Králíka: Tichý, elegantní...

Podle čínské astrologie se předpovídá, že králíci jsou mírní, tiší, elegantní a ostražití, stejně jako rychlí, obratní, laskaví, trpěliví a velmi zodpovědní, někdy se zdráhají odhalit svou mysl ostatním a mají tendenci unikat realitě, ale jsou vždy věrní svému okolí.

Mužští králici se vyznačují tím, že se k lidem vždy chovají zdvořile, s jemným úsměvem, díky kterému mají lidé pocit, že jsou důvěryhodní a upřímní. Když se setkají s těžkými obtížemi, nikdy se nenechají odradit, ale místo toho zůstávají vytrvalí ve svém úsilí najít řešení. To znamená, že nakonec dosáhnou záviděníhodného úspěchu.

Dřevo, Oheň, Země, Zlato a Vodní králíci

V čínské teorii pěti prvků je každé znamení zvěrokruhu spojeno s jedním z pěti prvků: zlato (kov), dřevo, voda, oheň nebo země. Například vodní králík přichází jednou za 60ti letý cyklus.

Předpokládá se, že o vlastnostech člověka rozhoduje zvířecí znamení a zároveň živel zvěrokruhu v roce narození. To znamená, že existuje pět druhů králíků, z nichž každý má různé vlastnosti:

Druh králíka         Charasterické vlastnosti
Dřevěný králík      Chytrý, bystrý, sobecký, živého vzhledu, ale bystrý v srdci
Ohnivý králík         Široce myslící, chytrý, flexibilní, s jedinečnými vhledy
Zemní králík           Upřímný, přímočarý, ambiciózní, pracovitý,  rezervovaný
Zlatý králík              Dobrosrdečný, konzervativní, veselý a nadšený
Vodní králík             Jemný, přátelský, schopný se snadno přizpůsobit různým podmínkám, ale se slabým myšlením a zásadami
 

Slavní lidé v roku Králíka

Jméno                       Datum narození                               Živel králíka
Albert Einstein       14. března 1879                                  Zemský králík
Michael Jordan      17. února  1963                                    Vodní králík
David Beckham        2. května 1975                                  Dřevěný králík
Lionel Messi           24. června 1987                                  Ohnivý králík

Kompatibilita lásky králíků: Je on/ona kompatibilní s vámi?

Každé zvířecí znamení má své jedinečné vlastnosti. Kompatibilita lásky mezi zvířaty v čínském zvěrokruhu většinou bere v úvahu obecné vlastnosti každého zvířete. Ti, jejichž vlastnosti se navzájem dobře shodují, mohou být dobrými partnery.

Toto je předpokládaná kompatibilita Králíka:

Nejlépe se hodí s: koza, pes nebo prase

Nejhorší vztahy s: Krysa nebo Kohout

Chcete vědět, zda je někdo s vámi kompatibilní? Použijte kalkulačku kompatibility lásky se zvěrokruhem .

Šťastné události pro lidi narozené v roce králíka

Věci, které přinesou králíkům štěstí:

Šťastná čísla: 3, 4, 6 a čísla, která je obsahují (jako 34 a 46)

Šťastné dny: 26., 27. a 29. každého čínského lunárního měsíce

Šťastné barvy: červená, růžová, fialová, modrá

Květiny štěstí: bohyška jitrocelová, jasmín

Šťastné směry: východ, jih a severozápad

Šťastné měsíce: 1., 4., 8. a 11. čínského lunárního měsíce

Věci, kterým by se králíci měli vyhnout:

Nešťastná čísla: 1, 7 a 8

Nešťastné barvy: tmavě hnědá, tmavě žlutá, bílá

Nešťastné směry: sever, západ a jihozápad

Králičí horoskop a šťastné barvy na rok 2023

U králiků, ve vašem „roku narození“ se věří, že jste urazil Tai Sui, boha věku v čínské mytologii, a tak je vám předpovídáno mnoho problémů s častými životními změnami. Doporučujeme vám, abyste byli v roce 2023 opatrnější ve všech aspektech svého života.

Je pro vás lepší vyhnout se velkým změnám, jako je svatba nebo založení nové společnosti. Buďte opatrní při řešení problémů a komunikaci a noste červené spodní prádlo a ponožky, abyste snížili smůlu. Vaše kariéra bude v pořádku, pokud budete tvrdě pracovat, a navzdory všemu je pravděpodobné povýšení. Věřte, že „po větru a dešti přijde duha“.

Jak být šťastnější: Noste červené spodní prádlo a ponožky

Šťastné barvy: modrá, zelená

Je rok králíka 2023 dobrý k narození dítěte?

Rok 2023 je dobrým rokem pro porod. Je to rok vodního králíka. V čínské astrologii voda znamená dlouhověkost a mír a králík je symbolem bdělosti, důvtipu, opatrnosti, obratnosti a sebeobrany. O lidech narozených v roce vodního králíka se předpovídá, že budou mít po celý život štěstí a klidnou mysl.

V čínské mytologii je králík jediným zvířetem, které žije společně s bohyní Chang'e na Měsíci. Mimochodem taková kuriozita: Čína pojmenovala svůj první robotický lunární vůz Jade Rabbit (Nefritový Králík), který na konci roku 2013 brázdil povrch Měsíce.

Králík je úzce spjat s bohyní Měsíce a je jedním z nejoblíbenějších znamení zvěrokruhu v čínské astrologii.

Bohyně Měsíce Chang'e podporuje znamení Králíka

Jaká je nejvhodnější kariéra pro králíky?

Intelektuální, vzdělávací a vědečtí králíci se s větší pravděpodobností těší dobré kariéře a bohatství.

S párem šikovných rukou mají Králíci dar pro kaligrafii a malování, stejně jako pro krejčovství a vaření.

Nejlepší kariéra pro Králíky je v oblasti pěstování, chovu, vzdělávání, náboženství, zdravotní péče, medicíny, kultury, policejní/soudní práci a v politice.

Proč je králík na čtvrtém místě v čínském zvěrokruhu?

Legenda říká, že v dávných dobách měl králík zvěrokruhu dlouhý, chlupatý ocas. Každý den si rád stočil ocas kolem sebe a pohodlně spal ve své díře. Když měl hlad, vystrčil hlavu a líně jedl zelenou trávu u vchodu své nory.

Netrvalo dlouho a trávu po celém okraji Králík sežral a odhalil holou díru. Jednoho dne si vlk všiml holé travnaté stráně a našel místo, kde králík bydlel. Tiše číhal v trávě nedaleko vchodu do nory a připravoval se na přepadení Králíka.

Když vyšlo slunce, Králík se probudil hladový a začal jíst trávu vedle díry jako obvykle. Vlk se zakousl do Králíkova dlouhého ocasu a teprve potom Králík zareagoval a energicky kopl zadníma nohama. Když byl vlk kopnut do obličeje, svou vlastní ráznou reakcí jeho ostré zuby ukously Králičí ocas. Poté, co vlk na několik sekund upadl do bezvědomí, okamžitě začal pronásledovat Králíka.

V tu chvíli se z nebe ozval řev a mezi Králíka a vlka vstoupil malý bílý dráček. Zastavil vlka, který honil Králíka. Králíkovy instinkty ho donutily nepřemýšlet o tom a použil zbytky síly k útěku.

Králík nakonec sotva mohl běžet. Zrovna když si chtěl na chvíli odpočinout pod stromem, zdálo se mu, že vidí bůvola stát před ním, Krysu na Buvolově hlavě a Tygra za Buvolem... Ukázalo se, že Králík omylem přejel cílovou čáru dráhy znamení zvěrokruhu. Když se probudil, našel kolem sebe 11 zvířat a také malého bílého draka, který pomohl králíkovi uniknout z vlčí tlamy. Proto je v žebříčku zvěrokruhu Králík na čtvrtém místě a Drak na pátém místě.

„Králík umí být velmi tolerantní a vyhýbá se konfliktům.

Je-li však zahnán do kouta, umí pořádně kopnout.“

Rok králíka 2023 pro všechna znamení

V roce 2023 (rok vodního králíka) je podle horoskopu každé znamení zvěrokruhu ovlivněno vlivem vodního králíka. U některých se předpokládá, že se v roce 2022 setkali s neštěstím, ačkoli byli varováni, aby byli připraveni na potíže a nehody.

Rok Králíka je rokem, kdy jsou oběti minulosti štědře odměněny. Všechna semena úsilí, která jsme zaseli, nakonec ponesou ovoce, jehož sladkost je určena čistotou záměru našeho srdce. Hazardní hráči a burzovní makléři letos najdou další příval ‚štěstí‘, protože rok Králíka je prospěšný pro ty, kteří jsou ochotni riskovat. Pamatujte, že králík je také symbolem plodnosti, je to také silný rok nejen pro zahájení nových obchodních podniků, ale také prospěšný pro ty, kteří chtějí mít děti, nebo také pro umělce, kteří se mají inspirovat a posunout se novými směry.

Pojďme se podívat, co vám přinese rok Králíka na základě vašeho čínského znamení zvěrokruhu.

Která čínská znamení budou v roce 2023 nejšťastnější

Nejšťastnější čínská znamení zvěrokruhu v roce Králíka 2023 jsou voli, tygři a hadi.

Pak, s ne tak velkým štěstím, následují psi, koně, kozy a prasata.

Štěstí králíků, krys a hadů bude ovlivněno „odporem ze strany Tai Sui“. Kohouti a opice budou muset tvrdě pracovat, aby dosáhli pokroku.

1/12 Krysa

1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020

Rok Králíka je trnitým rokem pro ty, kdo se narodili ve znamení Krysy. Toto je rok, kdy se musíte soustředit na tvrdou práci a obětavé úsilí. Ignorujte odpůrce a ty, kteří nemají odvahu mluvit s vámi z očí do očí, a raději vás pomlouvají za vašimi zády. Pokud dokážete uhlídat odměnu, nic a nikdo vám nemůže zabránit v dosažení velkého úspěchu. Jen se ujistěte, že při plnění svých ambicí neslevíte ze svého fyzického a duševního zdraví.

Šťastné barvy: modrá, zlatá a zelená.

Šťastné číslo: 3

Šťastný den: sobota

Slavné krysy: King Charles III, Rosa Parks, Dwayne ‚The Rock‘ Johnson a Katy Perry

2/12 Vůl

1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021

V roce Králíka roste bohatství pro všechny narozené ve znamení Buvola. Mnozí svobodní by mohli mít letos v lásce docela štěstí. Ti, kteří jsou v páru, možná budou chtít zvážit posunutí svého vztahu na další úroveň. Pokud si přejete mít děti, tento rok by se mohl ukázat jako obzvlášť požehnaný. Určitě nezanedbávejte své zdraví. Buďte ostražití ohledně lékařských prohlídek, stejně jako péče o své duševní zdraví.

Šťastné barvy: žlutá, hnědá, bílá, zlatá a stříbrná.

Šťastné číslo: 10

Šťastný den: čtvrtek

Slavní bůvoli: George Clooney, Malala Yousafzai, Sachin Tendulkar a Jane Fonda

3/12 Tygr

1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022

Rok Králíka se ukáže jako vyrovnaný rok pro ty, kdo se narodili ve znamení Tygra. Je důležité, aby tygři odložili svá ega a poučili se ze svých selhání a prozkoumali své nedostatky. Nezapomeňte vyjádřit vděčnost všem, kteří vám na cestě pomáhají. Bylo by moudré být ve svých výdajích a investicích konzervativní.

Šťastné barvy: Zelená

Šťastné číslo: 9

Šťastný den: úterý

Slavní tygři: Marilyn Monroe, Joaquin Phoenix, Jodie Foster a Shawn Mendes

4/12 Králici

1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Ano, technicky vzato je to ‚váš rok‘, milí králici, ale musíte si pamatovat, že žádný měsíc nikdy nezůstane stejný. Stejně jako je tomu v mnoha fázích, i život sám vás může tento rok zavést do mnoha zvratů, které mohou být stejně překvapivé, ale i matoucí. Klíčová věc, kterou je třeba si zapamatovat, je, že jste chráněni většími božími silami ve vesmíru. Takže spíše než s nimi bojovat – bude nejlepší, když se vzdáte.

Šťastná barva: modrá a zelená

Šťastné číslo: 6

Šťastný den: středa

Slavní králici: Novak Djokovič, Whitney Houston, Brad Pitt a Angelina Jolie.

Na počest nového roku si řekneme všechno o tom, kdo ze známých osobností, ale i z vás je ve znamení králíka, jaké jsou jeho charakterové vlastnosti a co nás čeká na rok králíka 2023 (napříč všemi znameními).
Djoković a jiní lidé narození ve znamení Králíka budou mít v roce 2023 ochranu božích sil a proto by se jim neměli vzpírat.

5/12 Drak

1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

V oblasti kariéry a financí se rok Králíka může ukázat jako prospěšný pro ty, kdo se narodili ve znamení Draka. Lidé na vlivných pozicích vás mohou pohánět do vyšších míst. Mnozí z vás mohou získat speciální daňové úlevy nebo speciální bonusy či peněžité odměny. V srdečních záležitostech by vás však tento rok mohl všechny pořádně prověřit. U těch, kteří jsou single, bude nejlepší soustředit se na svou kariéru. Ti, kteří jsou ve vztahu, by se určitě neměli nechat ovládat vztekem. Pravidelná meditační praxe se může ukázat jako velmi prospěšná.

Štastné barvy: Bílá

Šťastné číslo: 7

Šťastný den: pátek

Slavní draci: Colin Farrell, Sandra Bullock, Keanu Reeves, Vladimir Putin a Reese Witherspoon

Na počest nového roku si řekneme všechno o tom, kdo ze známých osobností, ale i z vás je ve znamení králíka, jaké jsou jeho charakterové vlastnosti a co nás čeká na rok králíka 2023 (napříč všemi znameními).
Putin a jiní lidé narození ve znamení Draka budou mít v roce 2023 úspěch v oblasti financí a kariéry. Pravděpodobně se dočkají povýšení do vyšší míst.

6/12 Had

1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Rok Králíka se může ukázat jako poměrně hladký pro ty, kdo se narodili ve znamení Hada. Mnohým z vás se může dostat uznání od nadřízených, šéfů a lidí na vysokých pozicích. Kariérní růst je ve vašich kartách, ale ten přijde poté, co budete muset znovu a znovu prokázat svou hodnotu. Ti, kteří jsou svobodní, mohou zjistit, že takoví nebudou příliš dlouho. Ti, kteří jsou ve vztahu, by však měli dávat pozor, aby zbytečně nevytvářeli konflikty kvůli dramatu a vzrušení.

Šťastná barva: žlutá

Šťastné číslo: 3

Šťastný den: pondělí

Slavní hadi: Taylor Swift, Billie Eilish, Robert Downey mladší a John Cena

7/12 Kůň

1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Pro ty, kdo se narodili ve znamení koně, může být rok Králíka docela složitý. Ďábel se skrývá v detailech. Buďte proto opatrní, než se pokusíte podstoupit odvážná rizika – zejména v oblasti vašich financí. Vyhněte se spěchání, protože by to mohlo způsobit, že uděláte hloupé chyby, které způsobí, že veškerá vaše dřina a úsilí výjdou v niveč. Oblast lásky a romantiky se však může ukázat jako příjemná a překvapivě prosperující.

Šťastná barva: červená

Šťastné číslo: 5

Šťastný den: neděle

Slavní koně: Greta Thunberg, Joe Biden, Kristen Stewart a Barbra Streisand

8/12 Ovce

1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Rok Králíka je rokem, kdy se lidé narození ve znamení ovce musí vydat praktickou a pragmatickou cestou, chtějí-li ve svém každodenním životě nalézt smysl pro rovnováhu a harmonii. Čím více se necháte ovlivnit svými emocemi, tím více zjistíte, že se topíte v moři chaosu, který jste si sami vytvořili. Vyvážené tělo vede k vyvážené mysli, proto se ujistěte, že jíte vyváženou stravu a praktikujete umění umírněnosti, v zájmu své vlastní duševní harmonie. Meditace a práce s dechem udělají s vaší myslí, tělem a duší zázraky.

Šťastné barvy: oranžová, červená a fialová

Šťastné číslo: 8

Šťastný den: středa

Slavné ovce: Jason Stratham, Julia Roberts, Nicole Kidman a Ed Sheeran

9/12 Opice

1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Rok Králíka se může ukázat jako docela živý pro ty, kdo se narodili ve znamení Opice. Nejlepší je vytrvat ve své kariéře, bez ohledu na to, jak nudné jsou věci. Jakákoli stagnace, která nastane, bude pouze dočasná. Než se nadějete, věci budou mnohem vzrušující. Ztělesnění ctností jako jsou obezřetnost a umírněnost může vést k trvalému růstu financí. Ujistěte se, že dodržujete zdravou rutinu a udržujte stabilní spánkové cykly pro optimální pohodu a celkové štěstí.

Šťastné barvy: bílá, zlatá a stříbrná.

Šťastné číslo: 9

Šťastný den: pátek

Slavné opice: Zayin Malik, Kylie Minogue, Tom Hanks a Selena Gomez

10/12 Kohout

1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Rok Králíka bude pro ty, kdo se narodili ve znamení Kohouta, docela náročný. Toto je rok, kdy nemůžete uniknout tvrdé práci, ani si nemůžete vzít na pomoc ‚zkratky‘, abyste dosáhli svých cílů. Pokud se vydáte snadnou cestou, může to situaci ještě více zkomplikovat a vést vás k uvěznění ve složité síti problémů a sporů. Vyhněte se lehkovážnémů utrácení a zaměřte se více na úspory. Pokud chcete investovat své úspory, zvažte možnosti, kde je riziko naprosto minimální.

Šťastné barvy: žlutá, bílá, zlatá, stříbrná.

Šťastné číslo: 5

Šťastný den: úterý

Slavní kohouti: Serena Williams, Beyoncé, Ariana Grande a Britney Spears

11/12 Pes

1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Rok Králíka se může ukázat jako příjemně stabilní pro ty, kdo se narodili ve znamení Psa. I když v oblasti vaší kariéry může dojít k několika nečekaným zvratům, buďte si jisti, že vše nakonec dopadne k nejlepšímu. Ti, kteří jsou svobodní, mohou najít někoho zvláštního. Ti, kteří jsou ve vztahu, by ho možná chtěli posunout na další úroveň. Ti, kteří chtějí mít děti, mohou být požehnáni malým roztomilým dítkem radosti.

Šťastné barvy: červená, žlutá a hnědá

Šťastné číslo: 2

Šťastný den: čtvrtek

Slavní psi: Madonna, Cher, Nicki Minaj a princ William

12/12 Prase

1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Rok králíka je pro ty, kdo se narodili ve znamení prasete, docela příjemný. Harmonické pracovní vztahy s vašimi kolegy a nadřízenými mohou pomoci vašemu vlastnímu vzestupu na firemním žebříčku. Ti, kteří provozují své vlastní podniky, mohou získat nové investory, partnery nebo dokonce nové možnosti expanze. Láska a romantika budou harmonické a mnozí z vás možná zažijí vzrušující nával vášní. Jen se ujistěte, že pečujete o své zdraví a pohodu.

Šťastné barvy: Černá a žlutá.

Šťastné číslo: 3

Šťastný den: sobota

Slavná prasata: Chris Hemsworth, Idina Menzel, Mariah Carey a Hillary Clinton

Redakčně upravil: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroje informací: chinahighlights.com, lifestyleasia.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.