Pondělí , 27 března 2023

Roste zájem o investiční nemovitosti v Moravskoslezském kraji

Nova Karolina Ostrava

Covid-19 a s ním spojená pandemická opatření narušili ekonomické procesy. Současná válka na Ukrajině byla posledním hřebíkem do rakve ekonomiky a v důsledku toho vznikla inflace, která užírá úspory o desítky procent miliónům Čechů.

Mnozí investoři proto hledají příležitosti zhodnocení investice, aby jejich peníze neztrácely na hodnotě. Někdo investuje do zlata, stříbra, nebo skupuje kryptoměny, které jsou dnes na historických minimech. Ovšem konzervativnější investoři s vyšším kapitálem se zaměřují na nemovitosti.

Podle nejnovějších údajů roste zájem o nemovitosti v Moravskoslezském kraji a v tomto článku si podrobněji rozebereme proč tomu tak je.

Levné nemovitosti

Investiční byty 1+1 v Praze, nebo Brně stojí kolem 4 500 000 Kč a výnos z pronájmu je v průměru 13 500 Kč/měsíčně. V Moravskoslezském kraji si za tuto cenu koupíte hned čtyři byty a průměrný pronájem z těchto bytů činí 38 000 Kč/měsíčně.

Jednoduše řečeno v Moravskoslezském kraji si koupíte 4x více nemovitostí a výnosy z pronájmů jsou 3x vyšší.

Bonita obyvatelstva

Ostrava již není převážně průmyslovým městem, ale stává se z něj technologické a kulturní centrum. Největší IT firmy využívají mezeru na trhu práce, která vznikla po vytěžení uhlí a s tím spojenou redukcí těžkého průmyslu. Technologičtí giganti jako Tieto, Okin a další zaměstnávají tisíce Ostraváků v IT odvětví. Díky výstavbě obchodních center další tisíce lidí získalo dobře placenou práci. Obchodní centrum Nová Karolína, kde byly také postaveny novostavby s byty a kancelářemi je dnes chloubou Ostravy. Díky tomu je bonita místních lidí na velmi dobré úrovni a tím pádem je tento region  přístavem pro bezpečné investice do nemovitostí.

Investoři se také zajímají i o jiná města v tomto kraji jako jsou Karviná, Paskov, Opava, Bruntál, Nový Jičín a jiné. Společnost MBRE Investiční nemovitosti vypracovala analýzu, v které popisuje vývoj realitního trhu. V této analýze se můžete dočíst specifikace každého z těchto měst, jako jsou například údaje týkající se výše cen nemovitostí a pronájmů.

Investice na dálku

Investoři z jiných krajů často využívají služeb výše jmenované společnosti, která vám investiční nemovitost obstará a následně spravuje. Díky tomu investorům odpadají starosti s nájemníky, kteří například neplatí řádně nájem.

MBRE Investiční nemovitosti vám také předem smluvně garantuje zpětný odkup nemovitosti a cenu za kterou vaši nemovitost zpětně odkoupí. Investoři proto nemusí složitě hledat kupce, když chtějí svou investiční nemovitost prodat za tržní cenu.

Závěr

Spousta investorů začíná chápat, že Moravskoslezský kraj je ekonomickým tygrem, který se začíná probouzet. Změna regionu na kulturní, turistické a IT centrum vytváří prosperitu a bohatství pro místní obyvatele a tím pádem i pro investory do nemovitostí, kteří chtějí své peníze zhodnotit a zároveň ochránit před inflací.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.