Středa , 31 května 2023

Rusko: USA se pokusily zabít Putina řízením velkého převratu

MOSKVA: Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v úterý řekl, že pokyn Pentagonu americkým představitelům, aby zaútočili na Kreml, byl ve skutečnosti pokusem o atentát na ruského prezidenta Vladimira Putina.

Podle zprávy ruské tiskové agentury „TASS“ Lavrov dodal, že Washington předběhl všechny ostatní. To, čím někteří představitelé Pentagonu vyhrožovali útokem na hlavu Kremlu, byla ve skutečnosti hrozba fyzické likvidace ruské hlavy státu.

Lavrov varoval, že člověk by měl pečlivě přemýšlet o možných důsledcích takových projektů, pokud takové myšlenky zastává. Lavrov také připomněl západním představitelům jejich činy a prohlášení týkající se jaderného konfliktu. "Zdá se, že úplně opustili strategii," řekl Larov. Je třeba připomenout, že bývalá britská premiérka Liz Terraceová během předvolební debaty oznámila, že je plně připravena vydat rozkaz k jadernému útoku.

Ruský ministr zahraničí s odkazem na provokace vlády na Ukrajině uvedl, že je třeba mít na paměti i nelogické provokace kyjevské vlády, kdy prezident Zelenskij požádal země NATO o předčasný jaderný útok na Rusko. Lavrov řekl: "Je to mimo přijatelné limity".

Připomeňme si, že ruský prezident Putin zahájil 24. února vojenskou operaci na Ukrajině s cílem odstranit a odzbrojit „nacismus“ na Ukrajině. Rusko prohlásilo, že jde o hrozbu pro Rusko. Kyjev a jeho západní spojenci tvrdí, že ruská invaze je koloniálním záborem půdy.

Lavrov zopakoval, že mezi Ruskem a Spojenými státy nemohou existovat normální vztahy. Řekl, že s Bidenovou administrativou není možné z objektivního hlediska navázat normální vztahy, protože Bidenova administrativa deklaruje, že jedním z jejích cílů je strategicky porazit Rusko.

Důsledky ruské vojenské kampaně na Ukrajině a následné uvalení západních sankcí na Moskvu způsobily, že americko-ruské vztahy jsou na nejnižší úrovni za několik desetiletí.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: pakistantoday.com.pk

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.