Sobota , 10 června 2023

Rusko vydává naléhavé varování Evropě „Radioaktivní mrak míří k vám“

Zničení granátů s ochuzeným uranem na Ukrajině vytvořilo smrtící radioaktivní mrak, který nyní míří do Evropy, varovalo Rusko.

Tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev na pátečním jednání vlády řekl, že Rusko zaznamenalo zvýšení úrovně radiace v Polsku.

Shtfplan.com hlásí: Po Ukrajině kolovaly nepotvrzené zprávy ohledně cíle ruského úderu minulou sobotu, který podle Moskvy zničil muniční sklad ve městě Chmelnyckyj. Podle tvrzení sloužilo vojenské zařízení ke skladování granátů s ochuzeným uranem dodaných Brity. Bylo prohlášeno, že se materiál v depu mohl změnit v prach silnými explozemi.

Tvrzení, že se radiace šíří, již IAEA (Mezinárodní agentura pro atomovou energii) odmítla jako nepravdivá. Během 14měsíční rusko-ukrajinské války panovali další obavy o bezpečnost ukrajinských jaderných zařízení, včetně elektrárny Záporoží, která je v současnosti pod kontrolou Ruska, stejně jako chrastění jadernými zbraněmi Moskou – píše SHTFPplan

Patrušev také poukázal na údajnou hrozbu během pátečního zasedání vlády, na kterém obvinil Spojené státy z poskytování „pomoci“ jiným národům, která má za následek škodu způsobenou těmto příjemcům, uvádí zpráva RT. „I tímto způsobem ‚pomohli‘ Ukrajině, vyvinuli tlak na její satelity, aby dodaly munici s ochuzeným uranem. Zničení této munice mělo za následek pohyb radioaktivního mraku směrem k západní Evropě. V Polsku zaznamenali nárůst radiace,“ uvedl Patrušev.

Polské úřady popřely tvrzení, že ve městě Lublin na východě země byl v pondělí zjištěn prudký nárůst radiace. Ale radiace je pouze jedním z problémů, pokud jde o ochuzený uran.

I když je ochuzený uran mírně radioaktivní, je považován hlavně za zdravotní riziko, protože jde o toxický těžký kov. Částice uranu nebo oxidu uranu vzniklé při výbuchu by mohly být vdechnuty kýmkoli, kdo by jim byl vystaven, nebo by mohly kontaminovat životní prostředí.

Spojené království dodalo Ukrajině tento typ munice, která je navržena pro střelbu z britských tanků Challenger.

Rusko již dříve varovalo, že použití munice s ochuzeným uranem představuje dlouhodobou hrozbu pro životní prostředí a veřejné zdraví, a to na základě studií v zemích jako Srbsko a Irák, kde byly zbraně dříve používány. Londýn takové riziko popřel.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: thepeoplevoice.tv

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.