Středa , 31 května 2023

Tašky z biodegradabilního plastu pomáhají chránit životní prostředí

Autor: Martin Kirschner.

Ekologické tašky se snadno rozloží v přírodě. Přitom mají stejné kvality jako klasické plastové tašky. (zdroj: www.ekologickeigelitky.cz)

Přestože velké množství plastů lze recyklovat, většina z nich se nikdy do recyklační linky nedostane - místo toho končí na skládkách, které znečišťují naše životní prostředí. Největší množství nerecyklovaných plastů pochází z igelitových tašek, které většina z obyvatel ČR stále používá. Naštěstí má tato situace poměrně snadné řešení. Ekologická nákupní taška vyrobená z plastu se zkrácenou životností, který se v přírodě samovolně rozpadne a životní prostředí nijak neznečistí.

Proč jsou biodegradabilní plasty ekologické?

Speciální biologicky rozložitelné plasty Degralen a Ecomater zajistí, že je plastová nákupní taška ekologická, ale přitom má stejné užitné vlastnosti a nosnost jako taška z běžného polyetylenu. Pokud taška z těchto materiálů skončí na skládce, během 2 let se rozloží na vodu, CO2 a biomasu, které se opět stanou součástí přírody.

Kde sehnat tašky z biologicky odbouratelného plastu

Výrobou tašek z biodegradabilního plastu se zabývá firma specializující se na výrobu eko tašek - ekologickeigelitky.cz, kde si můžete objednat několik typů tašek z materiálů Degralen - nízkohustotní polyetylén s přidanou biodegradabilní složkou, a Ecomater který je vyroben z kukuřičného škrobu a je plně kompostovatelný. K dispozici máte tašky s uchem, s průhmatem i tašky typu T-shirt. Samozřejmostí je i zajištění potisku tašky vaší grafikou, takže získáte skvělý reklamní předmět, který můžete rozdávat svým zákazníkům a dát jim tak najevo, že si nejen vážíte jejich přízně, ale myslíte to vážně i s ochranou životního prostředí.

Udělejte něco pro životní prostředí

V současné době zákazníci posuzují firmu nejen podle kvality jejího zboží, ale také podle zodpovědnosti, s jakou se firma chová k životnímu prostředí. Pokud nabídnete svým zákazníkům reklamní tašky z plastu, který nepoškozuje životní prostředí, přitom má však stejnou pevnost jako klasické igelitky, určitě to ocení nejen oni, ale hlavně příroda okolo nás.

 

Líbil se vám článek? Sdílejte jej na sociálních sítích:

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.